Ogłoszenia Parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą - 25 sierpnia 2019r.

Ogłoszenia Parafialne
1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Marcina Leszczyńskiego, nowego Wikariusza. Życzymy Jemu wiele łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa św. Jakuba Apostoła, by posługa pośród nas przyniosła wiele dobrych owoców.
2. Ewangelia XXI Niedzieli Zwykłej to proroctwo negatywne, które Jezus kieruje każdego z nas po to, by pomóc nam się wyrwać z religijnego legalizmu, który działać może na nas – Jego uczniów – jak środek znieczulający i usypiający. Wpatrując się w historię nawrócenia Pawła czy też innych znanych nam chrześcijan pragniemy dostrzec Jezusa, który wnosi w nasze życie bezcenny dar miłosierdzia i zbawienia. Zaczynamy widzieć, że zbawienie nie jest teorią, teologią ani czymś, co nam się należy z natury, dlatego że jesteśmy dobrymi i pobożnymi ludźmi, ale że jest ono otwarciem się na ogień miłości Bożej, który tak głęboko przemienił życie tylu świętych i trawił ich pragnieniem, by miłosierdzie Boże nieść innym.
3. Sierpień jest przeżywany w Kościele jako miesiąc trzeźwości. To czas inicjatyw promujących abstynencję i wspierających trzeźwość. Włączmy się wspólnie w to dzieło.
4. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach naszym drogim parafianom oraz gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie najbliższych. Pamiętajmy, że nie ma nikogo bliższego niż Bóg. Nie zostawiajmy go na czas wakacji, urlopów samego zabierzmy Go z sobą i pamiętajmy o modlitwie oraz Eucharystii.
5. W niedzielę 25 sierpnia w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi o godz. 19.00 odbędzie się finały koncert IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Organowego. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.
6. Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi zaprasza wszystkich serdecznie na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku, która odbędzie się w niedzielę 1 września 2019 r. Grupa wyruszy o godz. 7.00 spod Kościoła św. Bartłomieja w Tucholi (ul. Witosa 3). Trasa pielgrzymki liczy 12 km. Podczas niej przewidziane są 2 około 30 minutowe przerwy by zregenerować swe siły. W kościele w Bysławku o godz. 12:00 odbędzie się suma odpustowa. Po sumie odpustowej odbędzie się posiłek i spotkanie przygotowane przez gospodarzy tego miejsca. Po posiłku powrót podstawionym autobusem (na własny koszt). Więcej informacji na
stronie www.parafiabartlomiej.pl w zakładce Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej
Pocieszenia w Bysławku.
7. Za tydzień w niedzielę 1 września obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamięci poległych za naszą wolność w lesie Rudzkiego Mostu w miejscu straceń o godzinie 16.00 zostanie odprawiona msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
8. W poniedziałek 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego w Tucholi o godz. 8.30 natomiast w Kiełpinie o godz. 9.15.
9. Z kalendarza liturgicznego:
– 26 sierpnia (poniedziałek) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Z tej okazji na mszach świętych odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.
– 27 sierpnia (wtorek) – Świętej Moniki
– 28 sierpnia (środa) – Świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
– 29 sierpnia (czwartek) – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask bożych, bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz Św. Jakuba Apostoła. Szczęść Boże.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz, Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz

Zapowiedzi przedślubne:
/18/II
Andrzej Szarkowski, st. wolnego, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi
oraz Weronika Kaczyńska, st. wolnego, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi
/19/II
Przemysław Szałański, st. wolnego, Parafia Ducha Świętego Włocławek
oraz Monika Wegner, st. wolnego, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi

Chrzest święty przyjęli:
Karolina Altmann,
Lena Domeracka,
Bianka Kluczyńska, Dorian Kluczyński