Ogłoszenia Parafialne na XX Niedzielę Zwykłą - 18 sierpnia 2019r.

1. Celebrujemy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą. Jezus mówi dziś nam, swoim uczniom, o swoich wielkich pragnieniach związanych z zbawieniem świata, o pasji i udręce wypełniających Jego serce. W świetle tych słów spróbujmy popatrzeć na swoje serce: co je zajmuje i absorbuje bez reszty? O czym myślimy i o czym marzymy, gdy budzimy się w środku nocy? Czy jest jakaś wspólnota i podobieństwo między naszymi pragnieniami, a tymi, o których dziś mówi Syn Człowieczy? Czyje życzenia i sugestie nadają kierunek naszym dążeniom? Czyim pragnieniom chcemy sprostać? Rodziców, teściów, innych osób, na których nam zależy…? Czy może pragnieniom Jezusa, który dzieli się dziś z nami tym, co jest Jego najgłębszą pasją?
2. Sierpień jest przeżywany w Kościele jako miesiąc trzeźwości. To czas inicjatyw promujących abstynencję i wspierających trzeźwość. Włączmy się wspólnie w to dzieło.
3. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach naszym drogim parafianom oraz gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie najbliższych. Pamiętajmy, że nie ma nikogo bliższego niż Bóg. Nie zostawiajmy go na czas wakacji, urlopów samego zabierzmy Go z sobą i pamiętajmy o modlitwie oraz Eucharystii.
4. W środę 21.08.br po Mszy Świętej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów, którzy wyjeżdżają 7.09.2019 do Włoch.
5. Przez wszystkie niedzielę sierpnia w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi o godz. 19.00 odbywa się IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Organowego. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.
6. Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi zaprasza wszystkich serdecznie na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku, która odbędzie się w niedzielę 1 września 2019 r. Grupa wyruszy o godz. 7.00 spod Kościoła św. Bartłomieja w Tucholi (ul. Witosa 3). Trasa pielgrzymki liczy 12 km. Podczas niej
przewidziane są 2 około 30 minutowe przerwy by zregenerować swe siły. W kościele w Bysławku o godz. 12:00 odbędzie się suma odpustowa. Po sumie odpustowej odbędzie się posiłek i spotkanie przygotowane przez gospodarzy tego miejsca. Po posiłku powrót podstawionym autobusem (na własny koszt). Więcej informacji na stronie www.parafiabartlomiej.pl w zakładce Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku.
7. Z kalendarza liturgicznego:
– 20 sierpnia (wtorek) św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, Patron diecezji
– 21 sierpnia (środa) św. Piusa X, papieża
– 22 sierpnia (czwartek) Najświętszej Maryi Panny Królowej
– 24 sierpnia (sobota) – Odpust w Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi Suma o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
8. Msza dziękczynna za tegoroczne zbiory w Białowieży 24.08.2019 r. godz. 16.00.
9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask bożych, bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz Św. Jakuba Apostoła. Szczęść Boże.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz

Zapowiedzi przedślubne:
/18/I Andrzej Szarkowski, st. wolnego, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi
oraz Weronika Kaczyńska, st. wolnego, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi
/19/I Przemysław Szałański, st. wolnego, Parafia Ducha Świętego Włocławek
oraz Monika Wegner, st. wolnego, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi

Chrzest święty przyjęli:
Hanna Tyde
Helena Bełdzikowska
Oliwia Klunder