Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą - 11 sierpnia 2019r.

1. W dzisiejszą XIX Niedzielę Zwykła gromadzimy się wokół ołtarza Pańskiego. Jezus w dzisiejszej Ewangelii przedkłada przed nami sprawę czuwania na Jego powtórne niespodziewane przyjście. Czy myślimy o tym? Czy jesteśmy gotowi? Dzisiejsza liturgia słowa mówi nam by „biodra nasze były przepasane” by nasza postawa była wolna i gotowa na dzieło zbawienia. By nasze życie było niczym „zapalona pochodnia”. Czy żyjemy przejrzyście, jasno, bez ukrywania czegokolwiek i bez dwuznaczności? Czy może jest coś w naszym życiu co ukrywamy przed Bogiem przed sobą przed bliźnim? Jezus przywołuje nam dzisiaj obraz ludzi szczęśliwych. Ale czy my w naszym życiu jesteśmy szczęśliwi? Jeśli nie zawierzmy się Jezusowi. On może dać nam „serce gotowe, wypełnione szczęściem” byśmy czuwali i byli gotowi na powtórne przyjście Naszego Zbawiciela, który będzie sądził żywych i umarłych.
2. Zapraszamy serdecznie Drogich Parafian i Gości, a w szczególności Członkinie i Członków Róż Różańcowych, 15 sierpnia na Msze Świętą o godz. 10.00 gdzie dokonamy poświęcenia nowych haftowanych ornatów i dwóch alb. Serdeczne Bóg Zapłać za inicjatywę i podarowane cenne dary, które będą dobrem dla całej wspólnoty parafialnej.
3. Sierpień jest przeżywany w Kościele jako miesiąc abstynencji. To czas inicjatyw promujących abstynencję i wspierających trzeźwość. Włączmy się wspólnie w to dzieło.
4. Bóg Zapłać za modlitwę i złożone dzisiaj ofiary przeznaczone na nasz kościół parafialny. „Serdeczne Bóg zapłać”.
5. Z kalendarza liturgicznego:
-13.08. – Po mszy o godz. 17.00 Procesja Fatimska z różańcem.
– 14.08. – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
– 15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze święte w porządku Niedzielnym tj. 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 w Kiełpinie o godz. 11.00, a w Kaplicy Sióstr Elżbietanek o godz. 8.00. Na każdej Mszy nastąpi obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.
– 17.08. – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera
6. Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi zaprasza wszystkich serdecznie na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku, która odbędzie się w niedzielę 1 września 2019 r. Grupa wyruszy o godz. 7.00 spod Kościoła św. Bartłomieja w Tucholi (ul. Witosa 3). Trasa pielgrzymki liczy 12 km. Podczas niej
przewidziane są 2 około 30 minutowe przerwy by zregenerować swe siły. W kościele w Bysławku o godz. 12:00 odbędzie się suma odpustowa. Po sumie odpustowej odbędzie się posiłek i spotkanie przygotowane przez gospodarzy tego miejsca. Po posiłku powrót podstawionym autobusem (na własny koszt). Więcej informacji na stronie www.parafiabartlomiej.pl w zakładce Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku.
7. W środę 21.08.br po Mszy Świętej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów, którzy wyjeżdżają 7.09.2019 do Włoch.
8. Przez wszystkie niedzielę sierpnia w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi o godz. 19.00 odbywa się IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Organowego. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.
9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask bożych, bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz Św. Jakuba Apostoła. Szczęść Boże.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz