Ogłoszenia Parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłe - 4 sierpnia 2019 r.

1. W dzisiejszą XVIII Niedzielę Zwykła gromadzimy się wokół ołtarza Jezusa Chrystusa, by świętować niedzielną Paschę. Jezus nas kocha! Ale nie oznacza to, że przymyka on oczy ma zło i grzechy ludzkie. Potrafi On chociażby tak, jak w dzisiejszej liturgii słowa skierować nasz wzrok na rzeczy nieprzemijające. „Szukajcie tego co w górze, zadajcie śmierć temu co przyziemne”, tylko to co piękne i szlachetne w oczach Boga trwa wiecznie. Wszelkie osiągnięcia, sława, kariera i przebojowość prowadzą ludzkie serca tylko na zatracenie – ku marności.
2. W czwartek 15.08. o godz. 10:00 dokonamy poświęcenia dwóch nowych haftowanych ornatów daru Róż Różańcowych z okazji 25-lecia istnienia Parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać wszystkim Dziewięciu Różom Różańcowym.
3. Za tydzień, w niedzielę, 11 sierpnia kolekta specjalna na potrzeby naszego Kościoła. Polecamy ją ofiarności naszych drogich parafian i gości.
4. Z kalendarza liturgicznego:
– 05.08. – Wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP
– 06.08. – Święto Przemienia Pańskiego
– 07.08. – Wspomnienie św. Kajetana, prezbitera
– 08.08. – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera
– 09.08. – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy
– 10.08. – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, Patrona Diecezji Pelplińskiej 5. W piątek 9 sierpnia 2019 r. ok. 21.30 zapraszamy do amfiteatru nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim. Na XIX Nocne Misteria Nadjeziorne w Cekcynie.
6. Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi zaprasza wszystkich serdecznie na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku, która odbędzie się w niedzielę 1 września 2019 r. Grupa wyruszy o godz. 7.00 spod Kościoła św. Bartłomieja w Tucholi (ul. Witosa 3). Trasa pielgrzymki liczy 12 km. Podczas niej przewidziane są 2 około 30 minutowe przerwy by zregenerować swe siły. W kościele w Bysławku o godz. 12:00 odbędzie się suma odpustowa. Po sumie odpustowej odbędzie się posiłek i spotkanie przygotowane przez gospdarzy tego miejsca. Po posiłku powrót podstawionym autobusem (na własny koszt). Więcej informacji na stronie www.parafiabartlomiej.pl w zakładce Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku.
7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask bożych, bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz Św. Jakuba Apostoła. Szczęść Boże.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz

Zapowiedzi Przedślubne

/15/III
Krzysztof Andryjański – st. wolnego, par. św. Jakuba Apostoła w Tucholi
oraz
Natalia Zakryś – st. wolnego, par. św. Jakuba Apostoła w Tucholi
/16/III
Łukasz Korytowski – st. wolnego, par. św. Jakuba Apostoła w Tucholi
oraz
Natalia Szraiber – st. wolnego, par. Opatrzności Bożej Tuchola
/17/III
Mateusz Laskowski – st. wolnego, par. Opatrzności Bożej Tuchola
oraz
Dominika Olszewska, st. wolnego, par. Boże Ciało w Tucholi

Za wszystko dziękować
Uwielbiajmy Boga w pięknie stworzonego świata. Dziękujmy za tak wiele łask, jakich nieustannie nam udziela. Rozejrzyjmy się wokół siebie i zobaczmy piękne dzieła Boże. Możemy odpoczywać z Panem i przy Nim. Taki odpoczynek umocni nas duchowo. Wakacje, odpoczynek także są darem Pana. Niech więc będą przeżywane i wykorzystane jak dar, za który należy się wdzięczność. Dziękując stajemy się lepsi, radośniejsi, mniej pretensjonalni. Czasem chyba tak trudno dostrzec nam Boży dar. Czas wakacji może być wspaniałą okazją do tego, by uświadomić sobie, że wszystko jest łaską i za każdą podziękować. Wyjeżdżamy w różne piękne zakątki kraju i świata. Czy jednak podziwiając to piękno pamiętamy o Stwórcy wszystkiego? Trzeba nam może wyrobić w sobie pewną wrażliwość duchową, świadomość stwórczą. Ziemia dana nam jest przez Pana. To dla nas stworzył On ten piękny świat. A my czasem zachowujemy się tak, jakby wszystko nam się należało. Uczmy się wdzięczności.