Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 12.09.2021 r. 

1. Każdy człowiek lubi wygodne, spokojne życie, takie w którym wszystko układa się po jego myśli. Przynajmniej mniej więcej. Przygody? Owszem, ale tylko takie chciane, mniej czy bardziej zaplanowane, na które człowiek jakoś się nastawił. Zrezygnować z takiego wygodnego, spokojnego życia dla jakichś idei? Co za pomysł. I po co?
No właśnie. A w Liturgii Słowa tej niedzieli zda się pobrzmiewać wezwanie, by zgodzić się wybrać kłopoty. I że są one stałym elementem życia tego, kto chce służyć Bogu.
2. Dzisiaj o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej. Pragnących uczestniczyć w beatyfikacji organizatorzy proszą o duchową łączność poprzez media transmitujące uroczystość. Niech będzie to okazją do modlitwy i poznania ich charyzmatów, a także przygotowania duchowego, aby ich wstawiennictwo zaowocowało licznymi darami i łaskami w naszym życiu.
3. Dzisiejsza kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. „Bóg Zapłać” za wsparcie modlitwą i ofiarą!
4. Na Mszę Św. o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
5. Spotkanie kandydatów ( z klas szkół ponadpodstawowych) przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania w tym roku w sobotę (18.09) na Mszy Św. wieczornej.
6. Pragniemy przypomnieć, że według wytycznych diecezjalnych – zmienionych w roku ubiegłym - bierzmowanie będzie udzielane młodzieży w pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej (...). Dwuletni program przygotowania do bierzmowania pozostaje bez zmian, rozpoczyna się on jednak rok później niż dotychczas. Czyli w ósmej klasie, a nie w siódmej, jak było dotychczas.
7. Jutro 13 dzień miesiąca, zatem Dzień Fatimski. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy Św.
8. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30; wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00.
9. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na 2022 r.
10. Zapraszamy ministrantów do wznowienia służby w tygodniu i w niedzielę! Natomiast wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy by zgłosili się do Duszpasterzy naszej parafii, bądź przyszli na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 9:00.
11. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w niedzielnych Mszach św., gdyż w ostatnim okresie ich udział drastycznie zmalał. Z panującymi warunkami musimy nauczyć się żyć, ale nie kosztem wiary, która jest jedynym skarbem i siłą człowieka. Zwracamy się do was kochani rodzice, abyście zatroszczyli się o rozwój duchowy swoich dzieci, gdyż odpowiadacie za nie przed Bogiem.
12. Z kalendarza liturgicznego:
- 13 września (pon.) wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
- 14 września (wt.) święto, PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO
- 15 września (śr.)wspomnienie, Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
- 16 września (czw.) wspomnienie, Śś. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; męczenników
- 18 września (pt.) święto, Św. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, patrona Polski
13. Nasz kościół, w Roku świętym Jakubowym, jest kościołem stacyjnym. Zatem można w nim – przez cały czas trwania ów roku, każdego dnia - zyskać odpust zupełny! Skorzystajmy ze spowiedzi świętej, słuchanej 15 minut przed Mszą św. i spełnimy warunki odpustu, by móc czerpać ze skarbca Kościoła, uzyskując odpust przypisany dla naszej świątyni.
14. W każdą niedzielę zapraszamy do śpiewu GODZINEK ku czci Niepokalanego Poczęcia Maryi przed poranną Mszą św. Natomiast w środy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Jakuba Apostoła!
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz Ks. Jan Pałubicki Proboszcz
Do domu Ojca w niebie odeszli:
+ Edward Kowalewski 02 .09.2021
+ Edmund Kobus 04.09.2021
+ Ewa Grzeca 04.09.2021
Biuro Parafialne Plac Wolności 30, 89-500 Tuchola
Czynne: w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30; wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00.
Tel. 52 334 35 23
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz tel. 52 334 35 23
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz 52 334 31 44
Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2020/2021
„Zgromadzeni na świętej wieczerzy”
Intencja papieska na wrzesień:
Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.