Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykła 05.09.2021 r. 

1. Jeśli źle się czujesz, przychodzisz do lekarza, a on ledwo patrząc na ciebie już wypisuje receptę, to choćby i pomogło czujesz, że dla niego byłeś niewiele znaczącym petentem do odfajkowania. Jeśli poprosi, byś usiadł, byś mu opowiedział co ci dolega, jeśli cię zbada, i jeszcze dopyta o szczegóły, to zaraz Ci lepiej. Główną myślą czytań tej niedzieli wydaje się to, że Jezus spełnia zapowiedzi proroków o czasach, w których chorzy będą doznawali uzdrowienia. Ważne, bo przecież wielu z nas cierpi z powodu różnorodnych dolegliwości własnych czy bliskich. Ale te czytania to też wezwanie do tego, by dostrzec w chorym czy ułomnym człowieka.
2. W środę wspominaliśmy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamięć poległych za naszą wolność uczcimy dzisiaj w miejscu straceń, w lesie Rudzkiego Mostu o godzinie 16.00. Gdzie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
3. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędą się zapisy do I Komunii Św. dzieci z klas III.
4. Zapisy kandydatów do Sakramentu bierzmowania w sobotę (11.09) po Mszy Św. o godz. 17:00. Ochrzczonych poza naszą parafią uprasza się o jednoczesne dostarczenie Metryki Chrztu.
5. Spotkanie kandydatów przygotowujących się w tym roku do Sakramentu bierzmowania w sobotę (11.09) na Mszy Św. wieczornej.
6. Zapraszamy ministrantów do wznowienia służby w tygodniu i w niedzielę! Natomiast wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy by zgłosili się do Duszpasterzy naszej parafii, bądź przyszli na spotkanie w najbliższą sobotę o o godz. 9:00.
7. Dziś Dzień Solidarności z Afganistanem. Po każdej Mszy św. z polecenia Ks. Biskupa, w odpowiedzi na apel KEP, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby cierpiących mieszkańców Afganistanu. Środki zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.
8. W przyszłą niedzielę (12.09) kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. „Bóg Zapłać” za wsparcie modlitwą i ofiarą!
9. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w niedzielnych Mszach św., gdyż w ostatnim okresie ich udział drastycznie zmalał. Z panującymi warunkami musimy nauczyć się żyć, ale nie kosztem wiary, która jest jedynym skarbem i siłą człowieka. Zwracamy się do was kochani rodzice, abyście zatroszczyli się o rozwój duchowy swoich dzieci, gdyż odpowiadacie za nie przed Bogiem.
10. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30; wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00. WYJĄTKOWO w tym tygodniu w środę i czwartek kancelaria nie będzie czynna.
11. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na 2022 r.
12. Z kalendarza liturgicznego:
-08 września (śr.) święto, NARODZENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY; w naszej diecezji to Dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.
13. Przypominamy, że nasz kościół, w Roku świętym Jakubowym, jest kościołem stacyjnym. Zatem można w nim – przez cały czas trwania ów roku, każdego dnia - zyskać odpust zupełny! Skorzystajmy ze spowiedzi świętej, słuchanej 15 minut przed Mszą św. i spełnimy warunki odpustu, by móc czerpać ze skarbca Kościoła, uzyskując odpust przypisany dla naszej świątyni.
14. W każdą niedzielę zapraszamy do śpiewu GODZINEK ku czci Niepokalanego Poczęcia Maryi przed poranną Mszą św. Natomiast w środy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Jakuba Apostoła!
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz Ks. Jan Pałubicki Proboszcz

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2020/2021
„Zgromadzeni na świętej wieczerzy”
Intencja papieska na wrzesień:
Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Chrzest święty przyjęli:
Kacper Zielazny
Do domu Ojca w niebie odeszli:
+ Kazimierz Rytlewski 31.08.2021