Ogłoszenia Duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą -4.07.2021 r. 

1. „Nie byli to ludzie źli, tylko przyzwyczajeni” - twierdził jeden z polskich pisarzy opisując obojętność więźniów obozów koncentracyjnych wobec śmierci ich towarzyszy. Przyzwyczajenie to chyba główny hamulec pozytywnych zmian we wszelkich dziedzinach życia. Także w życiu religijnym. No bo przecież my wszystko wiemy, wszystko dobrze żeśmy sobie poustawiali, a jeśli coś trzeba zmienić, to tylko jakieś drobiazgi. I nie zauważamy, że naszą religijność budujemy nie na mocnych fundamentach Ewangelii, ale obok nich, na naszych pogańskich, tylko pokropionych wodą święconą przyzwyczajeniach. To o tym nieszczęsnym duchowym zaślepieniu są w dużej mierze czytania XIV niedzieli zwykłej.
2. Jutro, 5 lipca przypada I rocznica Prymicji ks. Krzysztofa Zabłockiego. Dokładnie przed rokiem w naszej świątyni uczestniczyliśmy w tym niecodziennym i doniosłym wydarzeniu, jakim dla całej wspólnoty parafialnej jest pierwsza Msza sprawowana przez nowo wyświęconego kapłana. Pragniemy uczcić tę rocznicę poprzez wspólną modlitwę na Mszy świętej w intencji, a zarazem obecności ks. Krzysztofa. Zapraszamy zatem jutro na godzinę 17:00.
3. Przypominamy, że zniesiona została dyspensa dla katolików od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. z powodu pandemii. Nadal jednak apelujemy o ostrożność i prosimy wszystkich o zachowywanie odpowiedniego dystansu w świątyni (szczególnie procesji do Komunii Świętej i przy wychodzeniu z kościoła), obowiązkowe noszenie maseczek zakrywających usta i nos oraz stosowanie dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła.
4. Obecnie, zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych kościoły mogą być wypełnione w 3/4 (dotyczy to miejsc siedzących i stojących). Nowy limit, obowiązujący od 26 czerwca – (75 proc. obłożenia) oznacza, że w naszym kościele w liturgiach jednocześnie może uczestniczyć 300 osób. Natomiast w Kiełpinie 120 wiernych. Do tej liczby nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19.
5. Zapraszamy ministrantów do wznowienia służby w tygodniu i w niedzielę!
6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30; wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00.
7. Parafia Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach organizuje w dniach 11 – 12 września br. dwudniowy wyjazd do Warszawy na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Pierwszego dnia przewidziana jest modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Msza Święta w kościele pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie posługiwał bł. męczennik, a także wizyta w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela – miejscu pochówku Prymasa Tysiąclecia. Drugiego dnia przewidziany jest udział w uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Koszt 350 zł. Zapisy u ks. Dominika Roczniaka osobiście lub pod numerem tel. 795-625-445.
8. Numer konta parafialnego, na który można wpłacać ofiary na bieżące utrzymanie kościoła. SGB Bank Spółdzielczy O/Tuchola Nr: 44 8174 0004 0017 9184 2000 0001. Dziękujemy osobom, które odpowiedziały w minionym czasie na apel i przychodzą z pomocą parafii wpłacając pieniądze na rachunek parafii lub przekazując je w tradycyjny sposób. Serdeczne "Bóg zapłać".
9. Z kalendarza liturgicznego:
- 06 lipca (wt.) wspomnienie, Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
- 08 lipca (czw.) wspomnienie, Św. Jana z Dukli, prezbitera
10. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń..
Wasi Duszpasterze
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz tel. 52 334 35 23
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz tel. 52 334 31 44

Intencja papieska na lipiec:

Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.
Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2020/2021
„Zgromadzeni na świętej wieczerzy”

Chrzest święty przyjęli: Alan Wodnicki