Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy - 9 maja 2021 r. 

1. Wyobraźmy sobie siebie pośród apostołów, którzy zaskoczeni słuchają osobistego zwierzenia Jezusa. Czy wpatrujemy się w Niego jak w przyjaciela i rozważamy każde Jego słowo przeniknięte miłością?
Jezus zdradza nam swój sekret przyjaźni: umiłował nas miłością, jakiej doświadcza od Ojca. Miłość, jaką żywi jest po ludzku niewyobrażalna. Nie jesteśmy w stanie jej zgłębić. On sam będzie nam ją codziennie odkrywał, jeśli trwać będziemy w Jego miłości.
Codziennie zaś możemy zapraszać do siebie Ducha Świętego, aby trwała w nas miłość Ojca i Syna. Ilekroć rozpoczynamy dzień, tylekroć możemy z przekonaniem powiedzieć, że żyje w nas niewyrażalna przyjaźń Boga.
Jezus oczekuje od nas odpowiedzi na Jego miłość. Pragnie, abyśmy żyli Jego przykazaniami Wtedy potwierdzamy Mu naszą przyjaźń. Jezus chce, aby Jego przyjaźń budziła w nas radość życia.
2. Miesiąc maj w polskiej pobożności jest poświęcony kultowi Najświętszej Maryi Panny i wyróżnia się wspólnym celebrowaniem Litanii Loretańskiej. W naszej parafii nabożeństwa majowe w łączności ze Mszą świętą o godz. 17.00. W obecnej sytuacji niemożliwe jest organizowanie tego typu nabożeństw przy przydrożnych figurkach, kapliczkach czy krzyżach. Wspólną modlitwą – w kościele, jak i w naszych domach - wypraszajmy łaskę ustania epidemii oraz zachowania naszej Ojczyzny od klęski suszy.
3. Dzisiaj 9 maja przed Kościołem po Mszy Świętej o godzinie 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych
4. Zapraszamy dzieci Pierwszokomunijne na próby formacyjne w Kościele Parafialnym Grupa I (Szkoła Podstawowa nr 1) odbędzie się we wtorek 11 maja o godzinie 16:00 oraz czwartek 13 maja o godzinie 15:00.
Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców i rodzin w piątek 14 maja o godzinie 15:00.
Grupa II (dzieci z Szkoły w Kiełpinie oraz innych szkół) w środę 12 maja o godzinie 16:00 oraz w czwartek 13 maja o godzinie 16:00.
Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców i rodzin w piątek 14 maja o godzinie 16:00.
5. W czwartek 13 maja wspominamy Najświętszą Marię Pannę z Fatimy. Po mszy świętej o godzinie 17:00 Różaniec Fatimski w kościele.
6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Na mszach będziemy się modlić o dobre urodzaje.
7. Przypominamy, że czas spowiedzi wielkanocnej zaczął się Środą Popielcową, a skończy Uroczystością Trójcy Przenajświętszej – 30 maja. Bardzo zachęcamy, by przystępować do sakramentu pokuty, aby dopełnić obowiązku wynikającego z przykazania kościelnego. Okazja do spowiedzi świętej każdego dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą.
Nie lekceważmy daru Miłosierdzia Bożego! Niech to będą dobrze przygotowanie spowiedzi. Skorzystajmy z pomocy, by dobrze przeprowadzić rachunek sumienia.
8. N mszach świętych i nabożeństwach naszym kościele parafialnym jednocześnie może przebywać 31 osób. W Kiełpinie 15 osób. Msza Święta o godz. 10:00 z naszego kościoła jest transmitowana online. Więcej informacji o transmisji na stronie www.parafiajakub.pl Łączmy się w modlitwie.
9. Dziękujemy parafianom, którzy nie przychodząc do świątyni przekazali swoje wsparcie na rzecz naszego kościoła na rachunek bankowy parafii: SGB Bank Spółdzielczy O/Tuchola Nr: 44 8174 0004 0017 9184 2000 0001
10. Z kalendarza liturgicznego:
-12 maja (śr.) wspomnienie św. Pankracego, męczennika
- 13 maja (czw.) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej
- 14 maja (pt,) święto, św. Macieja, apostoła
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
Szczęść Boże! Wasi Duszpasterze
Zapowiedzi przedślubne:
4/2021/III Damian Jakub Dembiński, st. wol.- par. św. Jakuba Ap. Tuchola
Monika Magdalena Myk, st. wol. - par. św. Jakuba Ap. Tuchola
5/2021/III Patryk Jan Lemańczyk, st. wol.- par. św. Bartłomieja Ap. Tuchola
Alicja Sajkowska, st. wol. - par. św. Jakuba Ap. Tuchola
6/2021/III Sławomir Rink, st. wol.- par. św. Jakuba Ap. Tuchola
Karolina Karowska, st. wol. - par. Wielki Mędromierz
7/2021/II Grzegorz Serafinowicz, st. wol. – par. św. Kazimierza Giżycko
Monika Nowacka, st. wol. – par. Legbąd
8/2021/II Patryk Piotr Hope st. wol. Par. Bysław
Michalina Anna Prądzyńska st. wol par. św. Jakuba Ap. Tuchola
Do domu Ojca odeszli :
Daniela Wiśniewska zmarła 30 kwietnia.
Biuro Parafialne Plac Wolności 30 89-500 Tuchola tel. 52 334 35 23
Godziny otwarcia: w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30;
wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz tel. 52 334 35 23
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz tel. 52 334 31 44
Intencja papieska na maj:
Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2020/2021
„Zgromadzeni na świętej wieczerzy”
Numer zamknięto 05.05.2021 r.