Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą 8 listopada 2020 r.

 1. Czy głupota jest grzechem? Może to zaskakujące, ale w Piśmie bywa grzechem nazywana. Bo nie chodzi o brak zdolności intelektualnych, ale o niekorzystanie z tych, które się ma. I pozbawione jakiejkolwiek refleksji trzymanie się tego, co w danej chwili wygodniejsze. Chrześcijanin na drogach swojego życia powinien zaś kierować się mądrością. Uwzględniającą także fakt, że nie będziemy żyli, tutaj na ziemi, wiecznie, a po śmierci czeka nas sąd. To chyba główna myśl czytań tej niedzieli. „Pamiętaj o śmierci”. To znane kamedulskie wezwanie powinno chyba być wezwaniem każdego chrześcijanina. W każdej chwili powinniśmy być gotowi stanąć przez Chrystusem. Z płonącymi lampami naszych dobrych czynów. Na tym polega właśnie prawdziwa mądrość.
2. Rząd polski wprowadził kolejne ograniczenia w celu zapobiegania koronawirusowi. Informujemy, że w naszym kościele parafialnym jednocześnie może przebywać 31 osób. W Kiełpinie 15 osób. Nadal prosimy o zrozumienie i cierpliwość. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Zapraszamy do korzystania z telewizyjnych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Msza Święta o godz. 10:00 z naszego kościoła jest transmitowana za pośrednictwem naszej strony internetowej. W kościele prosimy zachować przepisaną odległość od innych osób. Wszyscy uczestniczący w liturgii za wyjątkiem głównego celebransa są zobowiązani do przestrzegania państwowych przepisów dotyczący zasłaniania twarzy. Odsłaniamy ją jedynie w czasie przyjmowania Komunii Św.
3. Przeżywamy dzisiaj dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, jest to dzień szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych współcześnie na całym świecie. Ofiary składane do puszki przed świątynią przeznaczone będą na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
4. Dziękujemy parafianom, którzy nie przychodząc do świątyni przekazali swoje wsparcie na rzecz naszego kościoła na rachunek bankowy parafii: SGB Bank Spółdzielczy O/Tuchola Nr: 44 8174 0004 0017 9184 2000 0001.
5. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Święty Jan Paweł II nauczał, że „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli
w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia by dostąpić radości nieba”. Przypominamy, że Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość uzyskiwania odpustu zupełnego w intencji zmarłych na dowolnie wybranych przez siebie 8 dni w całym miesiącu listopadzie br. Warunki towarzyszące możliwości otrzymania odpustu: stan łaski uświęcającej, komunia św., wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św., nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, warunek nawiedzenia cmentarza i przyjęcia Komunii Świętej, mogą spełnić w sposób duchowy.
6. Spowiedź święta w naszej parafii 15 minut przed każdą Mszą św.
7. W środę, 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości i wspomnienie św. Marcina. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce, zwłaszcza w obliczu niepokojących sytuacji w minionym czasie. Pragniemy również przypomnieć, że Kościół, wierny nauczaniu Jezusa, niezmiennie głosi prawo do życia dla każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci i wspiera chroniące je inicjatywy. Przykazanie miłości nakłada na nas również obowiązek troski i ochrony, której potrzebują matki i rodziny przyjmujące i wychowujące chore dzieci.
8. INSTRUKCJA OBSŁUGI (prosimy przeczytać z uwagą i zacząć stosować): W świątyni umieściliśmy bezdotykowe automaty do dezynfekcji rąk. Przy urządzeniu podstawiamy jedną dłoń na 1-2 sekundy w celu pobrania płynu i rozprowadzamy po drugiej. Nie myjemy tu rąk! Automat dozuje płyn, a nie rozpyla, zatem wystarczy pobrać niewielką jego ilość, aby jedynie zwilżyć ręce. Wszystko dzieje się samoczynnie, niczego nie dotykamy!
9. Przyszłotygodniowa kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszego diecezjalnego seminarium duchownego w Pelplinie.
10. Z kalendarza liturgicznego:
- 09 lis. (pn.) święto, ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ
- 10 lis. (wt.) wspomnienie, Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
- 11 lis. (śr.) wspomnienie, Św. Marcina z Tours, biskupa
- 12 lis. (czw.) wspomnienie, Św. Jozafata, biskupa i męczennika
- 13 lis. (pt.) wspomnienie , Śś Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
11. Na nadchodzące dni życzymy wszystkim zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże.
Wasi Duszpasterze

Intencja papieska na listopad:
Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji
zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2019/2020
„Wielka Tajemnica Wiary”

Do domu Ojca w niebie odeszli:
Aleksandra Rink 02. XI
Józef Skowroński 04. XI

BIURO PARAFIALNE: Tuchola, Plac Wolności 30.
Czynne w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30; wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00.
Ks. Jan Pałubicki tel. 52 334 35 23;
Ks. Marcin Leszczyński tel. 52 334 31 44