Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą - 25 października 2020 r. 

 1. Stary kawał. Stalin, dziecko i radiowy komentator. Dziecko do Stalina: towarzyszu Stalin, dajcie cukierka. Towarzysz Stalin do dziecka: Won, wynocha!!!! Komentator: A mógł zabić! Zdarza się, że ludzie bywają tak przekonani o czyjejś albo swojej doskonałości, że za jej przejaw uważają nawet takie zachowania, które wyraźnie jej przeczą. Jak zarozumialcy grubiańsko wyśmiewający innych, przekonani o swoim świetnym poczuciu humoru. Jak chwalący się mówieniem zawsze prawdy, gdy trzeba raczej milczeć. W czytaniach tej niedzieli pojawia się podobny problem. To przedstawienie konkretnych dobrych czynów, które łączy jedna idea miłości, a jednocześnie przypomnienie, że nie ma mowy o miłości tam, gdzie nie ma tych konkretnych dobrych czynów. Tam może być tylko zakłamane samozadowolenie.
2. Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych informujemy, że w naszym kościele jednorazowo może znajdować się 89 osób. W kościele przebywamy w maseczkach lub przyłbicach zasłaniających usta i nos oraz z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Zwracamy się do Drogich Parafian i Gości z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń.
3. Jutro ważny dzień dla naszej parafii! Sakrament bierzmowania przyjmą kandydaci z zeszłorocznych klas ósmych. Sakramentu naszej młodzieży udzieli ks. biskup Ryszard Kasyna na Mszy św. o godz. 16.00. Ze względu na ograniczenia, w tej uroczystości będą uczestniczyli jedynie przyjmujący sakrament wraz ze świadkiem bierzmowania.
4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie po Mszy o godz. 17:00. Wszystkich parafian, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w tej wspólnotowej modlitwie w kościele, zachęcamy, aby w swoich domach przez ręce Najświętszej Maryi Panny Różańcowej prosili o ustanie epidemii.
5. Na Mszę Św. o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Korzystając z okazji, chcemy zachęcić rodziców tych dzieci (ale też innych), którym zależy na przyszłości ich dzieci, by odmawiali jedynie jedną dziesiątkę różańca dziennie. Różaniec Rodziców za Dzieci jest to modlitwa, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat. Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko,
o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godz., to wspaniała Boża ekonomia - tylko trzeba się na nią zdobyć. Rodzice modlą się za swoje dzieci w pociągu, jadąc samochodem, przy desce do prasowania i w czasie przerwy w pracy. Dziesiątka do dziesiątki i tak płynie w górę nieustanna modlitwa różańcowa rodziców. Nie zwlekaj daj dziecku to, co najlepsze!!! Przemyśl, niech poświecenie dziecku różańca nie będzie jedynie jedną z formalności w przygotowaniu do I Komunii, daj dziecku osobisty przykład ufnej modlitwy i zawierzenia się Bogu i Jego Matce. Czekamy na zgłoszenia.
6. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Święty Jan Paweł II nauczał, że „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia by dostąpić radości nieba”. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki oraz intencje na Msze święte zbiorowe w dniu 02 listopada. Bardzo prosimy aby czytelnie wypisać imiona zmarłych, których będziemy polecali Bogu w modlitwie. Wypominki można składać także w zakrystii.
7. W świątyni umieściliśmy bezdotykowe automaty do dezynfekcji rąk. Przy urządzeniu jedynie podstawiamy ręce (wystarczy pobrać płyn w jedną dłoń i rozprowadzić po drugiej). Wszystko dzieje się samoczynnie, niczego nie dotykamy. Automat dozuje płyn, a nie rozpyla, zatem wystarczy pobrać niewielką jego ilość, aby jedynie zwilżyć ręce.
8. Z kalendarza liturgicznego:
- 28 paź. (śr.) święto, Śś. Szymona i Judy Tadeusza, prezbitera
9. Na nadchodzące dni życzymy wszystkim zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.
Wasi Duszpasterze

BIURO PARAFIALNE: Tuchola, Plac Wolności 30.
Czynne w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30;
wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00.

Intencja papieska na październik:
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu
w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2019/2020
„Wielka Tajemnica Wiary”

Do domu Ojca w niebie odeszli:
Śp. Cecylia Wozińska
19.10. Śp. Feliks Barczyński 21.10.