Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 11 października 2020 r.

 1. Są ludzie, którzy za weselami nie przepadają. Ale należą raczej do wyjątków. Zresztą często jak juz przyjdą, to i tak nieźle się bawią. Zasadniczo większość wesela lubi. Tyle radości, dobrego jedzenia i okazji do rozmów.... W tym właśnie klimacie obracają się czytania XXVIII niedzieli zwykłej roku A. To zapowiedź i jednocześnie zaproszenie na ucztę. Z niespodziewanym zakończeniem. Bóg chce zbawienia każdego człowieka. Swoim sługom mówi, że mają na Jego ucztę zaprosić wszystkich, których spotkają. Złych i dobrych. To dla nas ważne wyzwanie. My, Jego sługi, też powinniśmy zapraszać wszystkich. Złych i dobrych. To nie nasza sprawa, czy ktoś jest tego godny czy nie. Zresztą często się okazuje, że pod wpływem zaszczytu człowiek się zmienia, przywdziewa odpowiednią szatę. A tymi, którzy okażą się tej uczty niegodni zajmie się już sam Bóg.
2. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”, a w piątek, 16 października będziemy wspominać 42. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, lecz pochodzących z niezamożnych rodzin, naszych rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy za okazaną hojność!
3. "Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem" św. Augustyn. Jeśli lubisz śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych i chcesz wspólnie z nami przez śpiew i zabawę wielbić Boga, to zapraszamy do wspólnoty dziecięco - młodzieżowej scholii, działającej przy naszej parafii. Każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w śpiewie, zachęcamy by się odważył! Osoby chcące dołączyć mogą to jeszcze uczynić. Kolejna próba w najbliższy piątek o godz. 16:00. Więcej informacji u Pana organisty lub animatorki zespołu Pauliny pod nr tel. 512-773-049 (po 16:00).
4. Zapraszamy ministrantów do wznowienia służby w tygodniu i w niedzielę! Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy by zgłosili się do Duszpasterzy naszej parafii.
5. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w kancelarii parafialnej. Ponadto intencje na Msze święte zbiorowe w dniu 02 listopada. Są jeszcze wolne intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy 2021.
6. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy dzieci, dorosłych oraz młodzież na modlitwę na Różańcu świętym po każdej Mszy św. wieczornej. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w tych nabożeństwach to zachęcamy do odmawiana modlitwy różańcowej w swoich rodzinach. W najbliższy wtorek – Dzień Fatimski.
7. Spotkanie kandydatów przygotowujących się w tym roku do Sakramentu bierzmowania w sobotę (10.10) na Mszy Św. wieczornej. Natomiast w niedzielę na Mszę Św. o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
8. Za tydzień poświęcenie różańców dla uczniów z klasy III szkoły podstawowej. Korzystając z okazji, chcemy zachęcić rodziców tych dzieci (ale też innych), którym zależy na przyszłości ich dzieci, by odmawiali jedynie jedną dziesiątkę różańca dziennie. Różaniec Rodziców za Dzieci jest to modlitwa, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat. Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godz., to wspaniała Boża ekonomia - tylko trzeba się na nią zdobyć. Rodzice modlą się za swoje dzieci w pociągu, jadąc samochodem, przy desce do prasowania i w czasie przerwy w pracy. Dziesiątka do dziesiątki i tak płynie w górę nieustanna modlitwa różańcowa rodziców. Nie zwlekaj daj dziecku to, co najlepsze!!! Przemyśl, niech poświecenie różańca nie będzie jedynie jedną z formalności w przygotowaniu do I Komunii, daj dziecku osobisty przykład ufnej modlitwy i zawierzenia się Bogu i Jego Matce. Czekamy na zgłoszenia.
9. W świątyni umieściliśmy bezdotykowe automaty do dezynfekcji rąk. Przy urządzeniu jedynie podstawiamy ręce (wystarczy pobrać płyn w jedną dłoń i rozprowadzić po drugiej). Wszystko dzieje się samoczynnie, niczego nie dotykamy. Automat dozuje płyn, a nie rozpyla, zatem wystarczy pobrać niewielką jego ilość, aby jedynie zwilżyć ręce.
10. Inspektorat sanitarny przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele zgodnie z zaleceniami władz państwowych. Przestrzegajmy podstawowych zasad, które pomogą nam wszystkim ograniczyć transmisję wirusa i zmniejszą zachorowania.
11. Z kalendarza liturgicznego:
- 13 paź. (wt.) wspomnienie, Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
- 15 paź. (czw.) wspomnienie, Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
- 16 paź. (pt.) wspomnienie, Św. Jadwigi Śląskiej -
17 paź. (sob.) wspomnienie, Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
12. Z okazji przypadającego w środę Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i katechetom składamy wyrazy szacunku za trud uczenia i wychowywania dzieci i młodzieży. Niech Chrystus, najlepszy Nauczyciel i Wychowawca obdarzy Was swoimi łaskami i błogosławieństwem!
Wasi Duszpasterze

Intencja papieska na październik:
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2019/2020
„Wielka Tajemnica Wiary”

Zapowiedzi przedślubne:
20/II Szymon Barwiński, st. wol. – par. Przemienienia Pańskiego Bysław
Joanna Knitter, st. wol. – par. św. Jakuba Apostoła Tuchola

BIURO PARAFIALNE: Tuchola, Plac Wolności 30.
Czynne w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30;
wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00.
Ks. Jan Pałubicki tel. 52 334 35 23;
Ks. Marcin Leszczyński tel. 52 334 31 44