Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą - 4 października 2020 r.

1. Jesteśmy Bożą winnicą. To jeden ze znanych i często przytaczanych obrazów Kościoła. Powód do dumy. Czytania tej niedzieli nawiązują do tego obrazu. Pojawia się w nich jednak ważne przypomnienie: winnica jest po to, by wydawała owoce. Dobre, słodkie, smaczne, nie jakieś cierpkie jagody niczym krzaki tarniny. W społeczeństwie jakim jesteśmy to zadanie dość trudne. Nominalnie jest nas wielu, bo prawie wszyscy jesteśmy w Polsce ochrzczeni. W praktyce jednak tych, którzy choć trochę przejmują się swoją wiarą jest znacznie mniej. Czy tamci, którzy od Boga się odwrócili należą jeszcze do królestwa czy nie? Zostawmy to Bogu. My powinniśmy zadać sobie pytanie, jakie przynosimy Mu owoce. Bo przecież nie może być tak, że najpierw będziemy się zajmowali ewangelizowaniem, a dopiero potem, jak już wszyscy zostaną uczniami Jezusa, będziemy się zastanawiali jak wprowadzać Ewangelię w życie. My musimy już tu i teraz wydawać dobre owoce. Nie oglądając się na niewierzących. I bez tłumaczenia się, że warunki w których przyszło nam żyć są do owocowania niekorzystne.
2. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, dzisiaj, decyzją Ojca Świętego Franciszka, odbywa się zaległa zbiórka ofiar na tzw. Świętopietrze (potrzeby Stolicy Apostolskiej) z uroczystości św. Piotra i Pawła. „Bóg zapłać” za datki składane dzisiaj do puszek przed kościołem na ten cel.
3. "Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem" św. Augustyn. Jeśli lubisz śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych i chcesz wspólnie z nami przez śpiew i zabawę wielbić Boga, to zapraszamy
do wspólnoty dziecięco - młodzieżowej scholii, działającej przy naszej parafii. Każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w śpiewie, zachęcamy by się odważył! Osoby chcące dołączyć mogą rozpocząć od pierwszej próby. Ruszamy 09.10.2020, kolejne próby w każdy piątek o godz. 16:00. Więcej informacji u Pana organisty lub animatorki zespołu Pauliny pod nr tel. 512-773-049 (po 16:00). Czekamy również na Ciebie!
4. Zapraszamy ministrantów do wznowienia służby w tygodniu i w niedzielę! Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy by zgłosili się do Duszpasterzy naszej parafii.
5. UWAGA! Biuro parafialne wyjątkowo w tym tygodniu będzie czynne jedynie w poniedziałek i piątek od 16.00 do 16.30.
6. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w kancelarii parafialnej. Ponadto intencje na Msze święte zbiorowe w dniu 02 listopada. Są także jeszcze wolne intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy 2021.
7. W czwartek rozpoczęliśmy miesiąc październik, który jest szczególnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy dzieci, dorosłych oraz młodzież na modlitwę na Różańcu świętym po każdej Mszy św. wieczornej. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w tych nabożeństwach to zachęcamy do odmawiana modlitwy różańcowej w swoich rodzinach.
8. Spotkanie kandydatów przygotowujących się w tym roku do Sakramentu bierzmowania w sobotę (10.10) na Mszy Św. wieczornej. Natomiast w niedzielę na Mszę Św. o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
9. Za tydzień, 11 października 2020 r. w Kościele w Polsce będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Z Dniem Papieskim ściśle związana jest budowa tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. Wspiera ich fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która w Dniu Papieskim zbiera środki służące stypendystom fundacji. Z góry dziękujemy za okazaną hojność!
10. W świątyni umieściliśmy bezdotykowe automaty do dezynfekcji rąk. Przy urządzeniu jedynie podstawiamy ręce (wystarczy pobrać płyn w jedną dłoń i rozprowadzić po drugiej). Wszystko dzieje się samoczynnie, niczego nie dotykamy. Automat dozuje płyn, a nie rozpyla, zatem wystarczy pobrać niewielką jego ilość, aby jedynie zwilżyć ręce.
11. Inspektorat sanitarny przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele zgodnie z zaleceniami władz państwowych. Przestrzegajmy podstawowych zasad, które pomogą nam wszystkim ograniczyć transmisję wirusa i zmniejszą zachorowania. Pomagajmy sobie nawzajem w tym czasie epidemii.
12. Z kalendarza liturgicznego:
- 05 paź. (pon.) wspomnienie, Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
- 07 paź. (śr.) wspomnienie, Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
13. W każdą niedzielę zapraszamy do śpiewu GODZINEK (godz. 07:55) ku czci Niepokalanego Poczęcia Maryi przed poranną Mszą św.
14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Jakuba Apostoła!
Wasi Duszpasterze

Intencja papieska na październik:
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2019/2020
„Wielka Tajemnica Wiary”

Zapowiedzi przedślubne:
20/I Szymon Barwiński, st. wol. – par. Przemienienia Pańskiego Bysław
Joanna Knitter, st. wol. – par. św. Jakuba Apostoła Tuchola

Chrzest święty przyjęli: Hubert Karnowski