Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą - 27 września 2020 r.

1. Świat dzieli się na dobrych i złych, porządnych i nieporządnych? Może. Tylko bardzo często kartoteki jednych i drugich trafiają nie do takich jak trzeba szufladek. I nie chodzi wcale o tych, którzy prowadzą tzw. podwójne życie. Po prostu ludziom w kwestii porządności i nieporządności bardzo wiele się wydaje... I o tym są właściwie czytania tej niedzieli. A jak wygląda nasz porządek religijno-prawny na co dzień? Przypomina ten faryzejski czy nie? Trudno oczywiście samego siebie obiektywnie ocenić. Zwłaszcza gdy nie chodzi o jakieś konkretne czyny, ale o cechy charakteru czy życiowa postawę.
Ale właśnie dlatego chrześcijanin powinien od Jezusa uczyć się pokory. Bo to ona najlepiej pomaga wśród chwastów wyróść kwiatom dobra.
2. Dzisiaj w Kościele obchodzimy 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki. Decyzją rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek odbywa się dziś zbiórka do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. Wszystkich wiernych i ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie i gest solidarności przez pomoc materialną i modlitwę.
3. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30; wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00. Sprawy załatwiamy telefonicznie w godzinach otwarcia kancelarii. Konieczne formalności poprzez kontakt osobisty.
4. W biurze przyjmujemy wypominki za zmarłych: jednorazowe i roczne. Ponadto intencje na Msze święte zbiorowe w dniu 02 listopada. Są jeszcze wolne intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy 2021.
5. W środę o godz. 19.00 w Bladowie na posesji p. Koseda poświęcenie odnowionego krzyża. Serdecznie zapraszamy. Przy tej okazji dziękujemy za troskę o znaki naszej wiary,
za troskę o krzyże i kapliczki przydrożne.
6. W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy dzieci, dorosłych oraz młodzież na modlitwę na Różańcu świętym po każdej Mszy św. wieczornej.
7. Zapraszamy ministrantów do wznowienia służby w tygodniu i w niedzielę! Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy by zgłosili się do Duszpasterzy naszej parafii.
8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek spowiedź w kościele parafialnym o godz. 8:00 i 16:30. W kościele filialnym w Kiełpinie o godz. 15:00; o 15:30 Msza Św. 
9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. Proboszcz w piątek (02.10) od godz. 9:00 miasto. Ks. wikariusz w sobotę (03.10) chorych w Kiełpinie i Wiśniówce od godz. 9:00, a wszystkich pozostałych już w czwartek (01.10) od godz. 9:00.
10. Spotkanie kandydatów przygotowujących się w tym roku do Sakramentu bierzmowania w sobotę (03.10) na Mszy Św. wieczornej.
11. Na Mszę Św. o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
12. W świątyni umieściliśmy bezdotykowe automaty do dezynfekcji rąk. Przy urządzeniu jedynie podstawiamy ręce (wystarczy pobrać płyn w jedną dłoń i rozprowadzić po drugiej). Wszystko dzieje się automatycznie, niczego nie dotykamy. Fotokomórka wykrywa ruch i automatycznie dozuje płyn dezynfekcyjny.
13. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w niedzielnych Mszach św., gdyż w ostatnim okresie ich udział drastycznie zmalał. Z panującymi warunkami musimy nauczyć się żyć, ale nie kosztem wiary, która jest jedynym skarbem i siłą człowieka. Zwracamy się do was kochani rodzice, abyście zatroszczyli się o rozwój duchowy swoich dzieci, gdyż odpowiadacie za nie przed Bogiem.
14. Inspektorat sanitarny przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele zgodnie z zaleceniami władz państwowych. Przestrzegajmy podstawowych zasad, które pomogą nam wszystkim ograniczyć transmisję wirusa i zmniejszą zachorowania. Pomagajmy sobie nawzajem w tym czasie epidemii.
15. Z kalendarza liturgicznego:
- 28 września (pn.) wspomnienie Św. Wacława, męczennika
- 29 września (wt.) święto, Śś. Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów
- 30 września (śr.) wspomnienie, Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
- 01 paź. (czw.) wspomnienie, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
- 02 paź. (sob.) wspomnienie, Świętych Aniołów Stróżów
16. W każdą niedzielę zapraszamy do śpiewu GODZINEK (godz. 07:55) ku czci Niepokalanego Poczęcia Maryi przed poranną Mszą św.
17. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Jakuba Apostoła!
Wasi Duszpasterze

Intencja papieska na październik:
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2019/2020
„Wielka Tajemnica Wiary”

Zapowiedzi przedślubne:
19/III Mateusz Wróbel, st. wol.- par. św. Jakub Ap. Tuchola
Emilia Ciżmowska, st. wol. - par. Boże Ciało Tuchola
20/I Szymon Barwiński, st. wol. – par. Przemienienia Pańskiego Bysław
Joanna Knitter, st. wol. – par. św. Jakuba Apostoła Tuchola

Chrzest święty przyjęli: Hubert Pakowski

BIURO PARAFIALNE: Tuchola, Plac Wolności 30.
Czynne w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30;
wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00.
Ks. Jan Pałubicki tel. 52 334 35 23;
Ks. Marcin Leszczyński tel. 52 334 31 44