Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą 20 września 2020 r.

1. Dać każdemu tyle samo to źle?
Bóg jest łaskawy. Chętnie przebacza. I każdemu, nawet temu, który nawrócił się w ostatniej chwili, chce dać wszystko; chce dać niebo. To wymowa przypowieści o robotnikach w winnicy, z dzisiejszej Ewangelii. Czy to niesprawiedliwe? Skoro mam wszystko, nie ma czego zazdrościć innym. Jeśli myślę, że powinienem otrzymać więcej... Cóż, zapominam, jakim szczęściem jest już od poranka własnego życia wiedzieć o nagrodzie życia wiecznego. Powołani później całe lata żyją w cieniu lęku przed śmiercią i ostatecznym końcem istnienia.... Zresztą nie jest moją zasługą to, że zostałem najęty o poranku, prawda?
2. Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszego kościoła. „Bóg Zapłać” za ofiary na ten cel.
3. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30; wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00. Sprawy załatwiamy telefonicznie w godzinach otwarcia kancelarii. Konieczne formalności poprzez kontakt osobisty.
4. W biurze przyjmujemy intencje mszalne (gregoriańskie, jubileuszowe, rocznicowe, urodzinowe i imieninowe) na nowy rok kalendarzowy 2021.
5. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: jednorazowe i roczne. Ponadto intencje na Msze święte zbiorowe.
6. Spotkanie kandydatów przygotowujących się w tym roku do Sakramentu bierzmowania w sobotę (26.09) na Mszy Św. wieczornej.
7. Na Mszę Św. o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
8. Pragniemy przekazać, że według wytycznych diecezjalnych „od roku szkolnego 2020/2021 bierzmowanie będzie udzielane młodzieży w pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej (...). Dwuletni program przygotowania do bierzmowania pozostaje bez zmian, rozpoczyna się on jednak rok później niż dotychczas. Młodzież, która rozpoczęła swoje przygotowanie do bierzmowania w roku 2019 będzie bierzmowana nie w roku 2021, ale w roku 2022. Wynika to z faktu, że w bieżącym roku, w związku z epidemią przygotowanie było bardzo zawężone lub nie odbywało się. Młodzież
w ramach wydłużonego czasu przygotowania będzie uczestniczyć ponadto w dwóch dniach skupienia, których patronami będą św. Stanisław Kostka (X-XI 2020) i bł. Karolina Kózkówna (II-III 2021). Szczegółowe informacje dotyczące dni skupienia zostaną przekazane przez Wydział Duszpasterski”.
9. W świątyni umieściliśmy bezdotykowe automaty do dezynfekcji rąk. Przy urządzeniu jedynie podstawiamy dłonie. Wszystko dzieje się automatycznie, niczego nie dotykamy. Fotokomórka wykrywa ruch i automatycznie dozuje płyn dezynfekcyjny.
10. Zapraszamy ministrantów do wznowienia służby w tygodniu i w niedzielę! Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy by zgłosili się do Duszpasterzy naszej parafii.
11. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w niedzielnych Mszach św., gdyż w ostatnim okresie ich udział drastycznie zmalał. Z panującymi warunkami musimy nauczyć się żyć, ale nie kosztem wiary, która jest jedynym skarbem i siłą człowieka. Zwracamy się do was kochani rodzice, abyście zatroszczyli się o rozwój duchowy swoich dzieci, gdyż odpowiadacie za nie przed Bogiem.
12. Inspektorat sanitarny przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele zgodnie z zaleceniami władz państwowych. Przestrzegajmy podstawowych zasad, które pomogą nam wszystkim ograniczyć transmisję wirusa i zmniejszą zachorowania. Pomagajmy sobie nawzajem w tym czasie epidemii.
13. Z kalendarza liturgicznego:
- 21 września (pn.) święto, Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
- 23 września (śr.) wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera
14. W każdą niedzielę zapraszamy do śpiewu GODZINEK ku czci Niepokalanego Poczęcia Maryi przed poranną Mszą św.
15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Jakuba Apostoła!

Wasi Duszpasterze

Zapowiedzi przedślubne:
19/II Mateusz Wróbel, st. wol.- par. św. Jakub Ap. Tuchola
Emilia Ciżmowska, st. wol. - par. Boże Ciało Tuchola

Do domu Ojca w niebie odeszli:
+ Maria Kosidowska 17.09.2020 r.

Chrzest święty przyjęli: Liliana Ossowska, Zuzanna Duszyńska, Kacper Hoppe

Intencja papieska na wrzesień:
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2019/2020
„Wielka Tajemnica Wiary”

BIURO PARAFIALNE: Tuchola, Plac Wolności 30.
Czynne w poniedziałek i piątek od 16.00-16.30;
wtorek, środę i czwartek od 09.00-10.00.
Ks. Jan Pałubicki tel. 52 334 35 23;
Ks. Marcin Leszczyński tel. 52 334 31 44