Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą - 9 lutego 2020 r.

1. Co za różnica, czy bandzior do uduszenia swojej ofiary użyje struny czy różańca? Doświadczenie zła boli niezależnie od tego, jaką wiarę wyznaje ten, kto się go dopuszcza. I przynosi tej wierze wstyd. Oczywiste? Niby tak. Ale już przeglądając internetowe fora można pomyśleć, że wielu nie zauważa, iż powtarzanie niesprawdzonych zarzutów czy rzucanie obraźliwymi epitetami nawet
w najsłuszniejszej sprawie też jest złem. Jeśli my, chrześcijanie nie wyróżniamy się na tle reszty niczym pozytywnym, to niczym nie jesteśmy w stanie do siebie przyciągnąć. Niestety, często jesteśmy tylko gorszycielami. Liturgia słowa tej niedzieli przypomina nam, że za deklaracjami o wierze musi iść prawdziwie chrześcijański styl życia. Konkretne dobre czyny. I te dobre czyny przyciągną do Chrystusa bardziej niż najmądrzejsze słowa.
2. Serdeczne Bóg Zapłać za składane dzisiaj ofiary, które są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.
3. Nieprzerwanie trwa akcja szerzenia inicjatywy powstałej przy naszej parafii. Jesteśmy w trakcie tworzenia III róży rodziców modlących się za swoje dzieci. Przyświeca jej myśl, aby objąć duchowym wsparciem dzieci (własne oraz swoich chrześniaków, zięciów i synowe). Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje się modlitwy w intencji wyznaczonych przez siebie członków rodziny oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży (20 osób, rodziców), a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci danego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec. Każda z tych osób indywidualnie (w domu, w drodze do pracy, itp.) odmawia codziennie jedną tajemnicę różańca. Czekamy na CIEBIE! Jesteś potrzebny/potrzebna by móc kontynuować to dzieło! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji dzieci. Dołączyć może każdy, komu zależy na duchowym wspieraniu dzieci teraz i w przyszłości.
4. We wtorek 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Z tej racji na Mszy św. o godzinie 8:30 i 17.00, osoby doświadczone chorobą i osoby w podeszłym wieku będą mogły przystąpić do sakramentu Namaszczenia Chorych.
5. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę (15.02) o godz. 9:00 w naszym kościele. W razie niedogodności, prosimy o indywidualnie zgłoszenie się w innym terminie. Kandydatami mogą być chłopcy już od 1 klasy szkoły podstawowej.
6. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas siódmych w sobotę (15.02) na Mszy Św. o godz. 17:00.
7. Z kalendarza liturgicznego:
-10 lutego (pon.) wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy
-14 lutego (pt.) święto Śś. Cyryla (mnicha) i Metodego ( biskupa), patronów Europy
8. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej
i wstawiennictwa św. Jakuba Apostoła! Dzieciom i młodzieży Światła Ducha Świętego na nowy semestr szkolnych zmagań!
Ks. Jan Pałubicki – Proboszcz
Ks. Marcin Leszczyński - Wikariusz

Chrzest święty przyjęli:
Franciszek Ortmann

Zapowiedzi przedślubne:
2/I Grzegorz Andryjański par. św. Jakuba Apostoła w Tucholi, st. wolny
Agnieszka Marcinkowska par. św. Marka w Bydgoszczy, st. wolny

Intencja papieska na luty:
Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników pozbawionych skrupułów był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.
Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2019/2020
„Wielka Tajemnica Wiary”