Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą - 2 lutego 2020 r.

1. Czytania tej niedzieli, w którą wpisuje się celebracja święta Ofiarowania Pańskiego, koncentrują się wokół zapowiedzi o przyjściu Mesjasza do świątyni. Co to w ogóle za temat? – można sobie pomyśleć. Wbrew pozorom bardzo istotny. To zapowiedź sądu. To odpowiedź na nasze narzekania, że Bóg się nie interesuje dziejącą się niesprawiedliwością albo że wręcz złoczyńcom błogosławi... Jeśli Jezus dokonał sądu nad światem przez swoją śmierć.... Może my też sądzimy ten świat nie wtedy, gdy udaje nam się wprowadzić jakieś dobre i sprawiedliwe prawo, ale gdy dla wierności Bogu dajemy się pokroić? Gdy z nas szydzą, gdy nas fałszywie oskarżają, ale jesteśmy wierni, może w oczach Bożych osiągamy więcej, niż gdy może i wygrywamy, ale ceną stosowania metod wrogów Ewangelii? To nie problem teoretyczny. Chrześcijanie w Polsce nie biją swoich przeciwników. Ale język, jakiego w sporach używają, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia...Dzisiejsze czytania każą pamiętać, że rzeczywiście czeka nas wszystkich sąd. A Jezus ciągle jest tym, przez którego – jak zapowiadał starzec Symeon – wielu upada i wielu powstaje...

2. Dzisiejsze ofiary z tacy są wyrazem wdzięczności dla osób życia konsekrowanego, zwłaszcza klauzulowego, które w cichości i odcięciu od świata otaczają nasz wszystkich nieustanną modlitwą. Serdeczne Bóg Zapłać za datki na ten cel.

3. Przyszłotygodniowa kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

4. Zapraszamy w poniedziałek 3 lutego na Msze św. o godz. 8.30 i 17.00 połączone z błogosławieństwem św. Błażeja.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa tych dni. W piątek spowiedź w kościele parafialnym o godz. 8:00 i 16:30. W kościele filialnym w Kiełpinie o godz. 15:00, a o 15:30 Msza Św.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek (07.02) od godz. 9:00.

7. Z kalendarza liturgicznego:

-05 lutego (wt.) wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy

-06 lutego (sob.) wspomnienie Śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii

8. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Matce Najświętszej zawierzamy dzieci i młodzież naszej parafii oraz wszystkich przebywających na feriach zimowych prosząc o szczęśliwy wypoczynek.

Ks. Jan Pałubicki – Proboszcz
Ks. Marcin Leszczyński – Wikariusz

Nasze życie w łączności z Chrystusem – Światłością Świata
Od X wieku rozpowszechnił się obrzęd święcenia świec, tzw. gromnic, których płomień symbolizuje Jezusa - Światłość świata. Przyniesiona do domu z liturgii światła świeca ma przypominać nam o niełatwym zadaniu stojącym przed każdym z nas: być światłem świata, które nie powinno być chowane pod korcem, lecz świecić nieustannie rozpalane płomieniem Chrystusa. Nasze życie można przyrównać do zapalonej świecy, która z czasem traci blask i moc swoją, a której - nikły sam z siebie - płomień podtrzymuje Jezus. Taka symboliczna świeca została zapalona dla każdego już na Chrzcie św., kiedy to zostaliśmy włączeni w mistyczne Ciało Chrystusa, w Kościół święty. Jej światło ma towarzyszyć ważniejszym wydarzeniom w życiu każdego chrześcijanina, a zwłaszcza rozjaśniać agonię tych, którzy w ciągu roku opuszczają nasz świat, kierując się w stronę domu Ojca.

Zapowiedzi przedślubne:
01/2020
Mirosław Chabowski – Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach, st. wolny
Paulina Szczechowska – Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi, st. wolny

Intencja papieska na luty:
Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników pozbawionych skrupułów był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2019/2020
„Wielka Tajemnica Wiary”