Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą - 19 stycznia 2020 r.

1. Ewangelia II niedzieli, czasu zwykłego, bardzo przypomina tę z poprzedniej. Nawiązuje do tego samego wydarzenia – sceny chrztu Jezusa nad Jordanem. Tym razem jednak to nie opis sytuacji, ale świadectwo Jana o tym wydarzeniu. I jego interpretacja. Nie różniąca się oczywiście od tłumaczeń teologów: pojawił się Mesjasz, zbawienie już jest blisko... W scenie Ewangelii uderza pokora Jana Chrzciciela. Jest świadom, że ma zadanie do spełnienia, ale nic więcej. Czy my, jako chrześcijanie, jesteśmy świadkami Jezusa czy próbujemy stawiać się w roli właścicieli Boga? Przecież jesteśmy uczniami tego, który przyszedł zbawić cały świat....
2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg Zapłać”, zapewniając o pamięci
w modlitwie ze strony obdarowanych.
3. Dobiegają końca wizyty duszpasterskie, tzw. kolędy. Potrwają do środy włącznie. Msze św. w dni powszednie w kościele parafialnym (poniedziałek – piątek) o godz. 8:00 i 8:30. Biuro parafialne w czasie kolęd jest czynne jedynie w godzinach przedpołudniowych.
4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych w sobotę (25.01) na Mszy Św. o godz. 17:00.
-21 stycznia (wt.) wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
-24 stycznia (pt.) wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
-26 stycznia (sob.) święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła
7. Plan kolęd:
poniedziałek (20.01.) od 15.30 – ul. Ku Wiatrakom, ul. Janty - Połczyńskiego (1 ksiądz)
od 15.30 – ul. Murowa, ul. Zamkowa (1 ksiądz)
wtorek (21.01.) od godz. 15:30 – ul. Krzywa (1 ksiądz)
od godz. 15:30 – ul. Ogrodowa (1 ksiądz)
środa (22.01.) od godz. 15:30 – Pl. Zamkowy (1 ksiądz)
od godz. 15:30kolęda dodatkowa (1 ksiądz)
Prosimy o pojazdy na kolędę 15 minut przed rozpoczęciem kolędowania. „Bóg zapłać”
za ofiary składane z okazji kolędy, a szczególnie za ofiary składane na nasz kościół.

Do domu Ojca w niebie odeszli:
Kazimierz Cieminski – 13.01.
Roman Kolasa -13.01.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Zapowiedzi przedślubne:
01/2020
Mirosław Chabowski – Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach, st. wolny
Paulina Szczechowska – Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi, st. wolny

Intencja papieska na styczeń:
Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2019/2020
„Wielka Tajemnica Wiary”