Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 5 stycznia 2020 r.

1. W niedzielę po Objawieniu Pańskim, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Czytania – co oczywiste – koncentrują się na wydarzeniu Chrztu Jezusa. W Ewangeliach od tej sceny rozpoczyna się publiczna działalność Jezusa. Zaś czytania pierwsze i drugie pozwalają zrozumieć głębiej jego sens. To dość ważne. Przecież nie chodzi o to, byśmy tylko pokiwali głowami mamrocząc coś w stylu „no, rozpoczął Jezus swoją działalność, rozpoczął” myśląc w skrytości ducha, że jakoś przecież rozpocząć musiał, ale uświadomili sobie, że w tym momencie zaczęły się spełniać hurtem wszystkie starotestamentalne obietnice. Jednak nie na tym koniec... Uczeń Chrystusa przez chrzest złączony jest „z kapłanem prorokiem i królem na życie wieczne”, a w bierzmowaniu namaszczony Duchem Świętym też ma swoją misję do spełnienia. Tymczasem chyba większość chrześcijan czuje się przedmiotem misji Kościoła, a nie podmiotem, który ma w tej misji uczestniczyć.
2. Kolejny Orszak Trzech Króli za nami. Stał się on czasem wspólnego kolędowania, poczucia więzi i budowania jedności. Bez wątpienia za większość rzeczy chcemy podziękować osobom ze sztabu organizacyjnego, które nie szczędziły swojego wolnego czasu, aby przygotować i przeprowadzić tegoroczny Orszak. Cieszymy się również, że podczas przygotowań do tego święta znalazło się wiele osób, które swoimi pomysłami, zaangażowaniem oraz wsparciem finansowym przyczyniły się do upiększenia Orszaku. Jednak największą wartością był fakt, że tak wielu mieszkańców naszego miasta odpowiedziało na zaproszenie i uczestniczyło w tym radosnym, rodzinnym korowodzie. Taki był główny cel tego wydarzenia. Za współtworzenie Orszaku Trzech Króli w Tucholi wszystkim serdecznie dziękujemy!
3. Trwają wizyty duszpasterskie, tzw. kolędy. W związku z tym Msze św. w dni powszednie w kościele parafialnym (poniedziałek – piątek) o godz. 8:00 i 8:30. Biuro parafialne
w czasie kolęd czynne jedynie w godz. 9:00 – 9:30.
4. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne.
5. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas siódmych w sobotę (18.01) na Mszy Św. o godz. 17:00.
6. Z kalendarza liturgicznego:
- 17 stycznia (piątek) wspomnienie Św. Antoniego, opata
7. Plan kolęd:
poniedziałek (13.01.) od 15.30 – ul. Młyńska i Chojnicka oraz za Młynem (1 ksiądz)
od 15.30 – ul. Chojnicka 50-57, ul. Lipowa, ul. Czerska, ul. Rzepakowa (1 ksiądz)
wtorek (14.01.) od godz. 15:30 – ul. Chojnicka 1-49 (1 ksiądz)
od godz. 15:30 – ul. Chojnicka 2-48 (1 ksiądz)
środa (15.01.) od godz. 15:30 – ul. Rycerska, ul. Studzienna, ul. Starofarna, ul. Rzeźnicka (1 ksiądz)
od godz. 15:30 – ul. Krótka, ul. Wałowa, ul. Kościelna, (1 ksiądz)
czwartek (16.01) – Kolęda dekanalna z Księdzem Biskupem
piątek (17.01.) od godz. 15:30 – Pl. Wolności (2 księży)
sobota (18.01.) od godz. 10:00 – ul. Białowieża – prawa strona od Tucholi (1 ksiądz)
od godz. 10:00 – ul. Szkolna, ul. Sępoleńska (1 ksiądz)
poniedziałek (20.01.) od 15.30 – ul. Ku Wiatrakom, ul. Janty - Połczyńskiego (1 ksiądz)
od 15.30 – ul. Murowa, ul. Zamkowa (1 ksiądz)
wtorek (21.01.) od godz. 15:30 – ul. Krzywa (1 ksiądz)
od godz. 15:30 – ul. Ogrodowa (1 ksiądz)
środa (22.01.) od godz. 15:30 – Pl. Zamkowy (1 ksiądz)
od godz. 15:30 – kolęda dodatkowa (1 ksiądz)
Prosimy o pojazdy na kolędę 15 minut przed rozpoczęciem kolędowania.
„Bóg zapłać” za ofiary składane z okazji kolędy, a szczególnie za ofiary składane na nasz kościół.

Intencja papieska na styczeń:
Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2019/2020
„Wielka Tajemnica Wiary”