Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 5 stycznia 2020 r.

1.  Bóg widzi w nas piękno, przeznaczone dla każdego już przed założeniem świata, na które my często pozostajemy ślepi. On ogarnia nas blaskiem swojej prawdy, abyśmy w tym świetle dostrzegli nadzieję naszego powołania. Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości, do bycia nieskalanymi przed obliczem Boga. W odpowiedzi na nasz lęk przed własną ciemnością i niemocą Jezus Słowo Ojca przypomina, że żadna ciemność Go nie ogarnie, a my z Jego pełni otrzymujemy łaskę, po łasce, moc dziecięctwa Bożego.

2. W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Aktem zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci rozpoczęliśmy formalnie działanie II już Róży rodziców modlących się za dzieci. Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godz., to wspaniała Boża ekonomia - tylko trzeba się na nią zdobyć. Ciągle czekamy na CIEBIE i twój dar modlitewnej pamięci, podarowany dzieciom. Będziemy wdzięczni za zgłoszenia.
3. Trwają wizyty duszpasterskie, tzw. kolędy. W związku z tym Mszę św. w dni powszednie w kościele parafialnym (poniedziałek – piątek) o godz. 8:00 i 8:30.
4. Biuro parafialne w czasie kolęd czynne w godz. 9:00 – 9:30.
5. Jutro, tj. 06.01 – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na misje katolickie.
6. Zapraszamy serdecznie wszystkich na kolejny Orszak Trzech Króli który odbędzie się w Tucholi, 6 stycznia. O godz. 12.50 nastąpi Formowanie Orszaku na placu Wolności. Następnie o godz. 13.00 wyruszymy wspólnie śpiewając kolędy na halę OSiRu gdzie nastąpi pokłon Trzech Króli a po nim wspólne zabawy które poprowadzi wodzirej Marceli Matecki. Parafia Bożego Ciała - kolor niebieski, parafia św. Jakuba i parafia Opatrzności Bożej - kolor zielony, parafia św. Bartłomieja - kolor czerwony.
6. Z kalendarza liturgicznego:
-06 stycznia (pon.) uroczystość Objawienie Pańskie
7. Plan kolęd:
wtorek (07.01.) od godz. 15:30 – Jesionowo (1 ksiądz)
od godz. 15:30 – Wymysłowo, Leśnictwo, Na Polach (1 ksiądz)
środa (08.01.) od godz. 15:30 – ul. Nowodworskiego, ul. Stara (2 księży)
czwartek (09.01) od godz. 15:30 – ul. Główna – numery nieparzyste 1-75 (2 księży)
piątek (10.01.) od godz. 15:30 – ul. Główna – numery parzyste (2 księży)
sobota (11.01.) od godz. 10:00 – ul. Białowieża – lewa strona od Tucholi (1 ksiądz)
od godz. 10:00 – ul. Polna, ul. Łanowa, ul. Zbożowa, ul. Żytnia (1 ksiądz)
poniedziałek (13.01.) od 15.30 – ul. Młyńska i Chojnicka oraz za Młynem (1 ksiądz)
od 15.30 – ul. Chojnicka 50-57, ul. Lipowa, ul. Czerska, ul. Rzepakowa (1 ksiądz)
Prosimy o pojazdy na kolędę 15 minut przed rozpoczęciem kolędowania.
„Bóg zapłać” za ofiary składane z okazji kolędy, a szczególnie za ofiary składane na nasz kościół.
06.01. 2020 oraz w poszczególne niedziele - nie ma kolęd.

Intencja papieska na styczeń:
Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie.

Program duszpasterski Kościoła
w Polsce na rok 2019/2020
„Wielka Tajemnica Wiary”