Ogłoszenia Parafialne na Święto Świętej Rodziny - 29 grudnia 2019 r.

1. Święto Świętej Rodziny Kościół katolicki obchodzi w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu.Kult Najświętszej Rodziny szerzył się w XVII wieku jako spontaniczna reakcja na demoralizujące skutki wojny trzydziestoletniej (1618 - 1648), które w szczególny sposób dotknęły rodzin. Kult Najświętszej Rodziny zwracał wtedy uwagę na wzór życia rodzinnego.Teksty liturgiczne na święto Najświętszej Rodziny ułożył papież Leon XIII. Jego dziełem również są przepiękne hymny kościelne, przeznaczone na ten dzień. Czytania tak są dobrane, by wyakcentować biblijne sceny, w których występuje rodzina. Teksty Pisma świętego podkreślają równocześnie obowiązki członków rodziny. Święto to zaczęto obchodzić w różnych krajach począwszy od XVIII wieku, a zatwierdził je papież Leon XIII. Natomiast decyzją papieża Benedykta XV zaczęto je obchodzić w całym Kościele.
2. Z wielką radością informujemy, że udało się stworzyć II Różę rodziców modlących się za dzieci. Przyświeca jej myśl, aby objąć duchowym wsparciem dzieci (własne oraz swoich chrześniaków, zięciów i synowe). Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje się modlitwy w intencji wyznaczonych przez siebie członków rodziny oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży (20 osób, rodziców), a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec. Każda z tych osób indywidualnie (w domu, w drodze do pracy, itp.) odmawia codziennie jedną tajemnicę różańca. Ta grupa modlitewna zacznie formalnie funkcjonować od 01 stycznia 2020r. Na Mszy św. o godz. 12.00 wspólnotowo odmówimy Akt Zawierzenia Matce Bożej tego dzieła. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji dzieci i stworzenia kolejnej Róży . Dołączyć może każdy, komu zależy na duchowym wspieraniu dzieci teraz i w przyszłości. Ciągle czekamy na CIEBIE!
3. We wtorek zakończenie starego roku. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.
4. W środę NOWY ROK - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę, oprócz Mszy św. o godz. 8:30, a w kaplicy szpitalnej zostanie odprawiona o godz. 9:00. Ten nowy czas rozpocznijmy w imię Boże, byśmy mogli dobrze spełnić swoje powołanie i zasłużyć na Boże Błogosławieństwo.
5. Zapraszamy serdecznie wszystkich na kolejny Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w Tucholi, 6 stycznia. o godz. 12.50 nastąpi Formowanie Orszaku na placu Wolności. Następnie o godz.13.00 wyruszymy wspólnie śpiewając kolędy na halę OSiRu gdzie nastąpi pokłon Trzech Króli a po nim wspólne zabawy które poprowadzi wodzirej Marceli Matecki. Parafia Bożego Ciała - kolor niebieski, parafia św. Jakuba i parafia Opatrzności Bożej - kolor zielony, parafia św. Bartłomieja - kolor czerwony.
6. Z kalendarza liturgicznego:
-01 stycznia (śr.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
-02 stycznia (czw.) wspomnienie Śś. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
7. Plan kolęd:
czwartek (02.01) od godz. 10:00 – Kiełpin - lewa strona od Tucholi (2 księży)
piątek (03.01.) od godz. 10:00 – Wyb. przed Kiełpinem i Wiśniówka (1 ksiądz)
od godz. 15:00 – Kiełpin Pod Lasem i Wymysłowo -(1 ksiądz)
sobota (04.01.) od godz. 10:00 – ul. Rybacka, Miejski Rów, Trzcionek (1 ksiądz)
od godz. 10:00 – Bladowo Wyb. Za i Nad Bladówkiem (1 ksiądz)
wtorek (07.01.) od godz. 15:30 – Jesionowo (1 ksiądz)
od godz. 15:30 – Wymysłowo, Leśnictwo, Na Polach (1 ksiądz)
Prosimy o pojazdy na kolędę 15 minut przed rozpoczęciem kolędowania. „Bóg zapłac” za ofiary składane z okazji kolędy, a szczególnie za ofiary składane na nasz kościół. 31.12.; 01.01; 06.01 oraz w poszczególne niedziele - nie ma kolęd.

Z pasterską miłością i życzliwością, płynącą z przyjaźni sympatią i ojcowską troską,
jako wasi kapłani, wszystkim Parafianom i miłym Gościom
składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych łask od Dzieciątka Jezus na cały 2020 rok. Razem z Wami pragniemy prosić dobrego Boga o wielorakie dary i błogosławieństwo dla naszych Rodzin i całej Wspólnoty Parafialnej.
Oby pokój Chrystusowy zapanował wśród ludzi
i cały świat odnalazł Boga w Trójcy Jedynego.

Chrzest święty przyjęli: Krzysztof Jeziorski, Diana Urban
Do domu Ojca w niebie odeszli:
Monika Knitter – 19.12.2019;
Władysława Łyczywek – 23.12.2019