Ogłoszenia Parafialne na XXXIV Niedzielę Zwykła - 24 listopad 2019 r.

 1. Ci, którzy dziś nazywają Jezusa Królem powinni pamiętać, jaką drogę panowania przyjął ich Król. Pozwolił sobą pomiatać, pozwolił z siebie szydzić, pozwolił się pobić, skatować i przybić do krzyża. Nie odpowiedział nienawiścią na nienawiść. Często dochodzi dziś do swoistej konfrontacji chrześcijan z inaczej myślącymi. Padają ostre słowa, oceny. Tyle że my chyba powinniśmy inaczej. Na pewno nie powinniśmy próbować wprowadzać Jego królestwa na siłę, wbrew ludzkiej woli, przymuszając do takich czy innych decyzji. Nie znaczy to, że nie mamy uczestniczyć w normalnej, demokratycznej grze i nie starać się o wprowadzanie praw zgodnych z Ewangelią. Ale gdy się nie udaje, nie ma co biadolić. Trudno. Najważniejsze, by Chrystus królował w sercach swoich wiernych. Przyjmowanie cierpień jakie nam zgotowali inni ludzie, nawet nasi bracia w wierze, jest dobrą drogą naśladowania Jezusa. To dobre świadectwo pokazujące, że w naszych sercach naprawdę króluje Bóg.
2. "Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!" - słowa tej pieśni śpiewa się w XXXIV Niedzielę w ciągu roku. Jest to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Znak, że kończy się rok kościelny i niedługo zacznie się Adwent. Uroczystość tę ustanowił papież Pius XI w Roku Jubileuszowym 1925, wyznaczając jej obchód na niedzielę przed uroczystością Wszystkich Świętych. W nowym kalendarzu liturgicznym uroczystość Chrystusa Króla została przesunięta na ostatnią niedzielę roku kościelnego, aby podkreślić prawdę, iż Chrystus na końcu czasów przekaże Ojcu Niebieskiemu wieczne i powszechne królestwo.
3. Dzisiejsza zbiórka na tacę jest kolektą inwestycyjną na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za ten dar serca.
4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas siódmych w sobotę (30.11) na Mszy Św. o godz. 17:00.
5. Wszystkim, którzy szczodrobliwie odpowiedzieli na zaproponowaną inicjatywę i przystąpili do Wspólnoty Różańcowej Rodziców, modlących się za dzieci, składamy serdeczne podziękowania i gratulacje! To grupa modlitewna, która powstała przy naszej parafii i zacznie formalnie funkcjonować od 01 grudnia br. Przyświeca jej myśl, aby objąć duchowym wsparciem dzieci (własne oraz swoich chrześniaków, zięciów i synowe). Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje się modlitwy w intencji wyznaczonych przez siebie członków rodziny oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży (20 osób, rodziców), a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec. Każda z tych osób indywidualnie (w domu, w drodze do pracy, itp.) odmawia codziennie jedną tajemnicę różańca. Są jeszcze osoby, które pomimo wyrażenia chęci przystąpienia do pierwszej Róży nie zakwalifikowały się do niej z powodu wystarczającej ilości. Ale jest ich za mało by móc stworzyć drugą. Czekamy na CIEBIE! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji dzieci. Dołączyć może każdy, komu zależy na duchowym wspieraniu dzieci teraz i w przyszłości.
6. Z kalendarza liturgicznego:
- 30 listopada (sobota) święto Św. Andrzeja, Apostoła
7. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz

Chrzest święty przyjęli:
Dominik Fierek
Do domu Ojca w niebie odeszli:
+ Franciszek Szóstak 16.11.2019r.