Ogłoszenia Parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykła - 17 listopad 2019 r.

 1. Pan powróci. W tym dniu wymierzy wszystkim sprawiedliwość. Dobrych nagrodzi dobrem, zło ukarze...To zasadnicza myśl czytań mszalnych, przedostatniej już niedzieli roku kościelnego.
W nawiązaniu do Ewangelii... Skoro prześladowanie uczniów to normalny stan, to do szykan, jakie dziś spotykają nas w Polsce czy Europie powinniśmy podchodzić z większym poczuciem humoru. Przecież na to się zdecydowaliśmy. To nam Chrystus obiecywał, nie uznanie i szacunek. Skoro nas nie zabijają – jak chrześcijan w innych krajach, skoro dają nam przez to okazję do dawania świadectwa i włos z głowy nam nie spadnie, to nie ma się co ciskać. Trzeba pokazać, jak realizujemy to przykazanie o miłości nieprzyjaciół
i modlitwie za tych, którzy nas prześladują...
2. Listopad, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za ich trud codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.
3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Ale potrzebne jest nie tylko wsparcie finansowe. Potrzeba wiele modlitwy za powołanych, o dalsze wezwanie do służby Bożej, za przełożonych kształtujących przyszłe pokolenia duchownych. Dobrze się składa, że akurat jutro, w naszej parafii, będziemy przeżywali dzień łączności modlitewnej z WSD, wpisując się w akcję „Mostu Modlitewnego”. Klerycy z Pelplina będą modlić się za naszą wspólnotę parafialną. Nie pozostańmy dłużni! Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej, ofiarowania Komunii oraz swoich osobistych modlitw, a zwłaszcza zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała pomiędzy Mszami, od porannej do wieczornej. Poczujmy się odpowiedzialni za kościół diecezjalny i tak ważna sprawę, jaką jest sprawa powołań.
4. Dzisiaj sytuacje Kościoła i duszpasterstwa na Wschodzie przybliżył nam ks. Grzegorza, proboszcz z zaprzyjaźnionej parafii z Ukrainy. Bóg Zapłać za ofiary złożone do puszek na wsparcie parafii w Dubnie.
5. Przyszłotygodniowa taca będzie kolektą inwestycyjną na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a zarazem ostatnia niedziela roku kościelnego.
6. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych w sobotę (23.11) na Mszy Św. o godz. 17:00.
7. Z kalendarza liturgicznego:
- 18 listopada (pon.) wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
- 20 listopada (śr.) wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
- 21 listopada (czw.) wspomnienie, Ofiarowanie NMP
- 22 listopada (pt.) wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
8. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz

Do domu Ojca w niebie odeszli:
+ Felicja Babińska – 13.11.2019
+ Bogusław Kurs – 14.11.2019
+ Stefania Spelbert – 15.11.2019
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...