Ogłoszenia Parafialne na XXXII Niedzielę Zwykła - 10 listopad 2019 r.

1. Co jest treścią najważniejszej obietnicy, jaką daje nam chrześcijaństwo? Co sprawia, że „Dobra Nowina” jest nią naprawdę? Jeśli choćby przez chwile się zawahałeś i nie przyszło Ci do głowy, że może chodzić o zmartwychwstanie i życie wieczne powinieneś się bardzo uważnie wsłuchać w czytania tej, XXXII niedzieli zwykłej. Jeśli nasze życie się nie kończy, tylko zmienia, to można na sprawy tego życia patrzyć inaczej, prawda? Dla wielu dziś żyjących zmartwychwstanie i życie wieczne jeśli nie jest mrzonką, to jest perspektywą tak odległą, że niewartą zainteresowania. Trochę bez sensu. To tak, jakby powiedzieć, że można całą młodość przehulać, a nie będzie to miało wpływu na to, kim będziemy jako ludzie dojrzali. Będzie miało. Nasze życie tu i teraz ma wpływ na naszą wieczność.
2. Listopad, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za ich trud codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.
3. Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie. Natomiast za tydzień będziemy gościli ks. Grzegorza, proboszcza z zaprzyjaźnionej parafii z Ukrainy.
4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas siódmych w sobotę (16.11) na Mszy Św. o godz. 17.
5. Planujemy stworzenie nowej inicjatywy w naszej parafii, choć o zasięgu międzyparafialnym i bez ograniczeń terytorialnych. Chcemy skupić rodziców, którym zależy na przyszłości ich dzieci, by odmawiali jedynie jedną dziesiątkę różańca dziennie. Różaniec Rodziców za Dzieci jest to modlitwa, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat. Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godz., to wspaniała Boża ekonomia - tylko trzeba się na nią zdobyć. Rodzice modlą się za swoje dzieci w pociągu, jadąc samochodem, przy desce do prasowania i w czasie przerwy w pracy. Dziesiątka do dziesiątki i tak płynie w górę nieustanna modlitwa różańcowa. Nie zwlekaj daj dziecku to, co najlepsze!!!
6. Z kalendarza liturgicznego:
- 11 listopad (poniedziałek) wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa, w tym dniu wspominamy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, z tej racji w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi o godzinie 15.00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców powiatu tucholskiego, na którą serdecznie zapraszają Starosta Tucholski Michał Mróz oraz Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Po mszy przemarsz oraz uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Mauzoleum Pomordowanych w Rudzkim Moście na rogu ulicy Świeckiej i Chopina.
- 12 listopad (wtorek) wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
- 13 listopad (środa) wspomnienie śś Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich
7. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia
i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz