Ogłoszenia Parafialne na XXXI Niedzielę Zwykła - 3 listopad 2019 r.

 1. Dziś celebrujemy XXXI niedzielę zwykłą. Celna ta uwaga Mędrca: gdyby Bóg nas nie lubił, to by nas nie stworzył. Bo po co robiłby sobie na złość? I tak właśnie Bóg na nas patrzy. Może czasem z radością, może czasem z troską, ale zawsze z miłością. Bóg wie, że nie uleczy człowieka przemocą, agresją, wiecznymi pretensjami. Wie, że przemieniającą moc mają miłość, dobroć, życzliwości, łaskawość, cierpliwość. Warto o tym pamiętać, bo to prawda uniwersalna, dotycząca praktycznie każdego człowieka.
2. Listopad, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za ich trud codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.
3. W dniach od 1 do 8 listopada, codziennie jeden raz, można uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki (brak grzechu ciężkiego, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa według intencji Ojca Świętego, wyznanie wiary i nawiedzenie cmentarza).
4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych w sobotę (09.11) na Mszy Św. o godz. 17.
5. W przyszłą niedzielę Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie.
6. Planujemy stworzenie nowej inicjatywy w naszej parafii, choć o zasięgu międzyparafialnym i bez ograniczeń terytorialnych. Chcemy skupić rodziców, którym zależy na przyszłości ich dzieci, by odmawiali jedynie jedną dziesiątkę różańca dziennie. Różaniec Rodziców za Dzieci jest to modlitwa, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat. Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godz., to wspaniała Boża ekonomia - tylko trzeba się na nią zdobyć. Rodzice modlą się za swoje dzieci w pociągu, jadąc samochodem, przy desce do prasowania i w czasie przerwy w pracy. Dziesiątka do dziesiątki i tak płynie w górę nieustanna modlitwa różańcowa. Nie zwlekaj daj dziecku to, co najlepsze!!!
7. Z kalendarza liturgicznego:
- 4 listopad (pon.) wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa
- 07 listopad (czw.) I Czwartek miesiąca
- 09 listopad (sob.) święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
8. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz

Do domu Ojca w niebie odeszli:
+Felicja Kołakowska 30.10.2019;
+Jan Suchomski 30.10.2019