Ogłoszenia Parafialne na XXX Niedzielę Zwykła - 28 październik 2019 r.

 1. Ewangelia XXX Niedzieli Zwykłej to wielkie wołanie, by nie gardzić grzesznikami. Jakimi są, czy wyrażają skruchę czy nie, wie Bóg. Nam nie wolno nimi gardzić. W żadnym wypadku. Trudno nie zauważyć jak aktualne jest to wezwanie Jezusa. Mamy w Polsce wielką rzesze tzw. porządnych katolików, z ust których ciągle sączy się jad wrogości wobec wszystkich, którzy z jakiegoś względu owym „porządnym katolikom” się nie podobają. Owszem, często nawet mają rację. Ale co z tego, jeśli bronią chrześcijaństwa językiem złości, która gdyby mogła, to by nie tylko zabiła, ale potem jeszcze rozerwała na kawałki? Sprawiedliwy może cieszyć się ze swojej sprawiedliwości, ale nie daje mu to prawa do pogardzania tymi, których uważa za grzeszników. Żadnego. W najmniejszym stopniu. Jak pokazuje przypowieść o faryzeuszu i celniku.
2. Serdecznie zapraszamy do czwartku włącznie na modlitwę różańcową!
3. Planujemy stworzenie nowej inicjatywy w naszej parafii, choć o zasięgu międzyparafialnym i bez ograniczeń terytorialnych. Chcemy skupić rodziców, którym zależy na przyszłości ich dzieci, by odmawiali jedynie jedną dziesiątkę różańca dziennie. Różaniec Rodziców za Dzieci jest to modlitwa, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat. Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz
i w przyszłości. Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godz., to wspaniała Boża ekonomia - tylko trzeba się na nią zdobyć. Rodzice modlą się za swoje dzieci w pociągu, jadąc samochodem, przy desce do prasowania i w czasie przerwy w pracy. Dziesiątka do dziesiątki i tak płynie w górę nieustanna modlitwa różańcowa. Nie zwlekaj daj dziecku to, co najlepsze!!
4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone na ten cel!
5. Burmistrz Tucholi, Tucholski Ośrodek Kultury oraz Parafie naszego miasta zapraszają dzisiaj do Hali OSiR w Tucholi o godz. 16:00 na RODZINNY BAL ŚWIĘTYCH. Zapraszamy na wspólne tańce, gry, zabawy, konkursy! Wstęp wolny!
6. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 8:30; 10:00; 12:00. Nabożeństwa na cmentarzach: komunalnym o godz. 12; parafialnym o 14. Spowiedź przed uroczystością, a zarazem już pierwszopiątkowa w CZWARTEK od godziny 16:30 w kościele parafialnym.
7. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: jednorazowe i roczne. Ponadto intencje na Msze święte zbiorowe, które odbędą się w kościele parafialnym w Dzień zaduszny (02.11) o godz. 8.30 oraz 17.00. Natomiast 03 listopada o godz. 11:00 w Kiełpinie, a o godz. 16:00 w Białowieży.
8. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas siódmych w sobotę (02.11) na Mszy Św. o godz. 17.
9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. Proboszcz w sobotę (02.11) od godz. 9:00 miasto. Ks. wikariusz we wtorek (29.10) chorych w Kiełpinie i Wiśniówce od godz. 10.00, a wszystkich pozostałych w czwartek (31.10) od godz. 9:00.
10. Z kalendarza liturgicznego:
- 2 listopada (sobota) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
11. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii i Wszystkich Świętych
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz

Chrzest Święty przyjęli:
Dominik Thiede, Dominika Budnik, Piotr Rybicki, Franciszek Trąbka

Do domu Ojca w Niebie odeszli:
+Stefania Liegman 19.10.2019 r.
+Edmund Rogowski 24.10.2019 r.