Ogłoszenia Parafialne na XXIX Niedzielę Zwykła - 20 październik 2019 r.

1. Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść, aby wpoić im, że zawsze muszą się modlić i nigdy nie tracić ducha... O tym są czytania XXIX niedzieli zwykłej, najkrócej rzecz ujmując... Owszem organizujemy od czasu do czasu modlitewne krucjaty w jakichś sprawach. To dobrze. Pięknie i szlachetnie z naszej strony. Rodzi się tylko pytanie, co jest między tymi kolejnymi akcjami. Czy też jest ufna modlitwa i polecanie Bogu różnych, mniej ważnych spraw, prozy naszego życia? Bo może być tak, że między „modlitewnymi akcjami” jest obojętność. Wtedy te całe „modlitewne krucjaty”
są trochę traktowaniem Boga jak dżina z lampy Alladyna, który ma spełniać nasze prośby. Oczywiście Bóg może tych naszych gorliwych modlitw wysłuchać. Ale czy Chrystus znajdzie w nas wiarę, gdy przyjdzie?
2. Miesiąc październik to miesiąc Różańca Świętego. Matka Boża prosiła byśmy często odmawiali Różaniec, dlatego w tym miesiącu w naszej wspólnocie Różaniec odmawiamy w każdego dnia po Mszy Św. o 17.00. Serdecznie zapraszamy!
3. Planujemy stworzenie nowej inicjatywy w naszej parafii, choć o zasięgu międzyparafialnym i bez ograniczeń terytorialnych. Chcemy skupić rodziców, którym zależy na przyszłości ich dzieci, by odmawiali jedynie jedną dziesiątkę różańca dziennie. Różaniec Rodziców za Dzieci jest to modlitwa, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat. Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz
i w przyszłości. Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godz., to wspaniała Boża ekonomia - tylko trzeba się na nią zdobyć. Rodzice modlą się za swoje dzieci w pociągu, jadąc samochodem, przy desce do prasowania i w czasie przerwy w pracy. Dziesiątka do dziesiątki i tak płynie w górę nieustanna modlitwa różańcowa. Nie zwlekaj daj dziecku to, co najlepsze!!!
4. Dzisiaj Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy
o modlitwie w intencji misji. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji katolickich. Gorące podziękowanie za ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia złożone do puszek w ubiegłą niedzielę, na rzecz utalentowanej młodzieży
z niezamożnych rodzin, małych miasteczek czy obszarów wiejskich. Bóg zapłać!
5. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych w sobotę (26.10) na Mszy Św. o godz. 17, a następnie na modlitwie różańcowej.
6. W sobotę, 26 października odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe uczestników wrześniowej pielgrzymki do Włoch. Uczestników pielgrzymki zapraszamy
na dziękczynną Mszę św. o godz. 17:00. Następnie organizator spotkania - Ksiądz Proboszcz zaprasza do plebanii, żeby powspominać wspólnie spędzone chwile.
7. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: jednorazowe i roczne. Ponadto intencje na Msze święte zbiorowe, które odbędą się w kościele parafialnym w Dzień zaduszny (02.11) o godz. 8.30 oraz 17.00. Natomiast 03 listopada o godz. 11:00 w Kiełpinie, a o godz. 16:00 w Białowieży.
8. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii oraz dla ich rodziców odbywają się na Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 12.00
9. Intencje mszalne na rok 2020 przyjmujemy w biurze parafialnym.
10. Z kalendarza liturgicznego:
- 22 paź. (wtorek) wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża. W kościołach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego: uroczystość głównego patrona województwa
11. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz