Ogłoszenia Parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 13 października 2019 r.

 1. Ewangelia tej niedzieli opowiada, jak Jezus zmierza do Jerozolimy, gdzie wszystko ma się dopełnić. Po drodze trędowaci wyszli Mu naprzeciw i głośno błagali o uzdrowienie. Jezus jednak uzależnił powrót do zdrowia od ich wiary – chciał, by z zaufaniem wypełnili Jego polecenie. Bardzo szybko zapomnieli o tym, jak wielkiego dobra doświadczyli. Dostrzegamy, że i podobnie jest w naszych modlitwach… Zdecydowana dominacja prośby nad dziękczynieniem. Sporządzając listę bardzo pilnych próśb, z wielką uwagą, wręcz pedantycznie, określamy to, czego nam brakuje. Nie zauważamy natomiast tego, co każdego dnia otrzymujemy...
2. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy dzieci, dorosłych oraz młodzież na modlitwę na Różańcu świętym po każdej Mszy św. wieczornej.
3. Planujemy stworzenie nowej inicjatywy w naszej parafii, choć o zasięgu międzyparafialnym i bez ograniczeń terytorialnych. Chcemy skupić rodziców, którym zależy na przyszłości ich dzieci, by odmawiali jedynie jedną dziesiątkę różańca dziennie. Różaniec Rodziców za Dzieci jest to modlitwa, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat. Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godz., to wspaniała Boża ekonomia - tylko trzeba się na nią zdobyć. Rodzice modlą się za swoje dzieci w pociągu, jadąc samochodem, przy desce do prasowania i w czasie przerwy w pracy. Dziesiątka do dziesiątki i tak płynie w górę nieustanna modlitwa różańcowa rodziców. Nie zwlekaj daj dziecku to, co najlepsze!!!
4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas siódmych w sobotę (19.10) gromadzimy się na Mszy Św. o godz. 17, a następnie na modlitwie różańcowej.
5. Dziś ostatni w tym roku dzień czuwania fatimskiego. Po Mszy św. o godz. 17.00, Różaniec Fatimski w łączności z procesją z Figurą Pani Fatimskiej uliczkami naszej parafii. Jednocześnie obchodzimy dzisiaj XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Włączmy się w modlitwę różańcową. Niech liczne uczestnictwo będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za osobę Św. Jana Pawła II i modlitwą w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo Świętego Papieża Polaka. „Bóg zapłać” za ofiary składane do puszek przed kościołem. Zbiórka przeznaczona na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z Fundacji Nowego Tysiąclecia.
6. Przyszłą niedzielą, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny (20 -26 X). Kolekta najbliższej niedzieli na misje katolickie.
7. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: jednorazowe i roczne. Ponadto intencje na Msze święte zbiorowe, które odbędą się w kościele parafialnym w Dzień zaduszny (02.11) o godz. 8.30 oraz 17.00. Natomiast 03 listopada o godz. 11:00 w Kiełpinie, a o godz. 16:00 w Białowieży.
8. Intencje mszalne na rok 2020 przyjmujemy w biurze parafialnym.
9. Z kalendarza liturgicznego:
- 15 paź. (wtorek) wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
- 16 paź. (środa) wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
- 17 paź. (czwartek) wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
- 18 paź. (piątek) święto Św. Łukasza, Ewangelisty; dzień modlitw za służbę zdrowia
10. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz

Chrzest święty przyjęli:
Ignacy Galinski; Dominik Ziaja

Do domu Ojca w niebie odeszli:
Śp. Ks. Kazimierz Giersz, rezydent parafii Bożego Ciała
pogrzeb odbył się 07.10.2019r.