Ogłoszenia Parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą - 6 października 2019 r.

1. Czytany tej niedzieli fragment Ewangelii Łukasza pochodzi z części, gdy Jezus zmierzając do Jerozolimy uświadamia swoim uczniom, że pójść za Nim znaczy też przyjąć na siebie trudne zobowiązania. Trudniej gdy chodzi o szczegóły. Łatwo powiedzieć: „ślubuję ci miłość”. Wiadomo, codzienność domaga się realizowania owego ślubu w bardzo różny sposób i w wielu różnych okolicznościach. Podobnie jest z wiarą w Boga i Jego Syna. Nie tylko wymaga ona ułożenia życia wedle przykazania miłości. Wierzyć znaczy też ułożyć jakoś swoje relacje z Bogiem. Wierzący, podobnie jak kochający mąż, żona, ojciec czy matka, musi wypowiadać Bogu swoje „tak” w bardzo różnych, czasem trudnych okolicznościach.
2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy dzieci, dorosłych oraz młodzież na modlitwę na Różańcu świętym po każdej Mszy św. wieczornej. Dzisiaj na Mszy o godz. 12:00 poświęcenie różańca dzieciom do I Komunii.
3. Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zachęcamy by ten dzień przeżyć z różańcem w ręku oraz podjąć się dobrowolnego postu o chlebie i wodzie w intencji naszej Ojczyzny. Inicjatywa skierowana do osób bez przeciwwskazań zdrowotnych. Można też przenieść ja na inny dzień.
4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych w sobotę (12.10) na Mszy Św. o godz. 17, a następnie modlitwie różańcowej. Natomiast kandydaci z Pierwszego Roku formacji uczestniczą w obowiązkowych Rekolekcjach Kerygmatycznych w dniach 11-12 października. W piątek w godzinach 17.30 – 19.30; sobota 9:00 – 15.30.
5. Za tydzień, 13 października przypada ostatni w tym roku dzień czuwania fatimskiego. Po Mszy św. o godz. 17.00, Różaniec Fatimski w łączności z procesją z Figurą Pani Fatimskiej uliczkami naszej parafii. Jednocześnie tego dnia będziemy przeżywali XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Zatem tym gorliwiej włączmy się w modlitwę różańcową. Niech liczne uczestnictwo będzie przeżywali XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Zatem tym gorliwiej włączmy się w modlitwę różańcową. Niech liczne uczestnictwo będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za osobę Św. Jana Pawła II i modlitwą w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo Świętego Papieża Polaka. W tym dniu po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na stypendia dla młodzieży.
6. Zbliża się 25 rocznica wzniesienia Figury Matki Bożej Królowej Polski na Placu Wolności. Chcąc uczcić to wydarzenie, planujemy powołać nowa Różę Różańcową, której będzie patronować właśnie MB Królowa Polski. Jest to jednocześnie przedsięwzięcie wpisujące się w świętowanie niebawem 100-lecia powrotu Tucholi do Polski. Zatem prosimy chętnych, którzy chcieliby uczcić powyższe rocznice poprzez przynależność do Żywego Różańca i osobistą modlitwę, aby zgłosili w biurze parafialnym swoją dyspozycyjność.
7. Przyjmujemy wypominki za zmarłych: jednorazowe i roczne. Ponadto intencje na Msze święte zbiorowe, które odbędą się w kościele parafialnym w Dzień zaduszny (02.11) o godz. 8.30 oraz 17.00. Natomiast 03 listopada o godz. 11:00 w Kiełpinie, a o godz. 16:00 w Białowieży.
8. Intencje mszalne na rok 2020 przyjmujemy w biurze parafialnym.
11. Z kalendarza liturgicznego:
- 7 października. (poniedziałek) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
9. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia
i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.
10. Parafia św. Bartłomieja w Tucholi zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa, dnia 12 października. Koszt 160 zł. Zapisy w biurze parafii św. Bartłomieja i pod nr tel. 601166196.
Więcej szczegółów na www.parafiajakub.pl/aktualnosci/pielgrzymki