Ogłoszenia Parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą - 22 września 2019 r.

1. Ewangeliczna perykopa czytana w XXV niedzielę zwykłą stanowi kontynuację wymagań stawianym chrześcijanom. Teraz Jezus wyjaśnia, jaki powinien być stosunek jego uczniów do pieniędzy i bogactwa. W dyskusjach na temat stosunku chrześcijan do bogactwa usłyszeć można przeróżne usprawiedliwienia. Że można mieć pieniądze, ale trzeba dobrze z nich korzystać, że ubóstwo nie znaczy dziadostwo albo i że lepiej kupić rzadziej droższe rzeczy, ale lepszej jakości, niż częściej tanie. To ostatnie w praktyce oznacza droższe równie często jak tańsze, ale cóż... Zasadniczo te usprawiedliwienia brzmią rozsądnie. Wydaje się jednak, że zamiast zajmować się wyznaczaniem precyzyjnych granic jak korzystać z pieniędzy warto byłoby spojrzeć na nie jak na narzędzie. Narzędzie dzięki któremu można zaskarbić sobie niebo. Czyli widzieć w nich, w pierwszym rzędzie nie sposób na zapewnienie sobie godziwego utrzymania, ale możliwość czynienia dobra. Taka optyka nie wyklucza używania pieniędzy na własny użytek, dla własnej wygody, ale lepiej ustawia proporcje.
2. Na Mszę Św. o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Św.
3. W każdą środę serdecznie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy w łączności ze Mszą św. o godz. 17:00
4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych w sobotę (28.09) po Mszy Św. wieczornej.
5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.
6. Z kalendarza liturgicznego:
- 23 września (poniedziałek) wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera
- 27 września (piątek) wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- 28 września (sobota) wspomnienie Św. Wacława, męczennika
7. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Jakuba Apostoła!

Modlitwa o łaski za przyczyną św. Ojca Pio
O Jezu, pełen łaski i miłosierdzia, Ty dla zbawienia dusz ludzkich podjąłeś mękę
i umarłeś na krzyżu, aby wyjednać przebaczenie grzechów; pokornie błagam Cię:
za przyczyną św. Ojca Pio, kapłana i stygmatyka, który wielkodusznie Ci służył, poświęcał swe życie i cierpiał dla ratowania grzeszników, udziel mi przebaczenia moich win i łaski...
Dla większej chwały Twojej racz go wsławić chwałą świętości i przyciągnij wszystkich ludzi do swego miłującego Serca. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
"Chwała Ojcu..." - 3 razy.