Ogłoszenia Parafialne na XXIV Niedzielę Zwykła - 15 września 2019 r.

1. Wszystkie trzy przypowieści, które słyszymy tej niedzieli w Ewangelii – o zagubionej owcy, zgubionej drachmie i marnotrawnym synu – dotyczą jednego tematu: stosunku Boga do grzeszników. Łączy je także wniosek z nich płynący: Bóg autentycznie cieszy się z nawróconego grzesznika. Nie ma w tym żadnej pozy, udawania, grożenia palcem, że na przyszłość to... i innych temu podobnych. Bóg się cieszy. Chrześcijanin też powinien się z tego cieszyć, a nie marudzić, czuć się pokrzywdzony, wytykać nawróconemu dawne grzechy. To wezwanie do radości widać w każdej
z przypowieści. „Cieszcie się ze mną”, „trzeba się cieszyć”. Tak wygląda w skrócie główna myśl Ewangelii. Warto jednak zwrócić też uwagę na inny temat praktyczny, wyłaniający się głownie z Ewangelii, ale obecny i w drugim czytaniu. Radości z nawróconego grzesznika. Chrześcijanie dość często przyjmują postawę starszego z synów. Narzekają, że choć są wierni, to otrzymują mniej, niż ci, którzy się dopiero co nawrócili. Tkwi w tym jakaś przewrotność. Czy trwanie przy Bogu nie jest same w sobie nagrodę? Czy jest czego zazdrościć grzesznikowi, który sobie pogrzeszył? Ważniejsze jest jednak w tej przypowieści co innego. Z nawrócenia grzesznika trzeba się cieszyć, a nie przyjmować je nieufnie, z przekąsem, domagając się dożywotniej pokuty za dawne winy czy publicznego upokorzenia grzesznika. Skoro Bóg nawróconego nie odrzucił, my też nie powinniśmy.
2. Dzisiaj swoja uroczystość Odpustową przeżywa parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie Suma o godz. 11.00. W przyszłą niedzielę 22 września parafia w Zdrojach uczci sumą odpustową o godz. 11.30 swojego Patrona Św. Mateusza.
3. Na Mszę Św. o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Św.
4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas siódmych w sobotę (21.09) po Mszy Św. wieczornej.
5. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy by zgłosili się Duszpasterzy naszej parafii.
- 16 września (poniedziałek) wspomnienie ŚŚ. Korneliusza i Cypriana, męczenników
- 18 września (środa) święto patrona Polski Św. Stanisława Kostki, zakonnika
- 20 września (piątek) wspomnienie Śś. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników z Korei
- 21 września (sobota) święto Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
7. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Jakuba Apostoła!

Ks. Jan Pałubicki Proboszcz
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz