Ogłoszenia Parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą - 8 września 2019 r.

 1. Ewangelia XXIII Niedzieli Zwykłej w ciągu roku to wezwanie, aby zachowywać się roztropnie. Owa roztropność polega na opowiedzeniu się za Jezusem bez żadnego „ale”. On ma być na pierwszym miejscu i basta. Wydaje się, że każdy chrześcijanin powinien często pytać samego siebie, czy rzeczywiście stawia Jezusa na pierwszym miejscu.
Największym niebezpieczeństwem jakie w tym kontekście pojawia się na drodze chrześcijańskiego życia jest stawianie samego siebie ponad Jezusem. Największym, bo egocentryzm trudniej zauważyć, niż stawianie ponad Bogiem innych ludzi czy spraw. To z takiej postawy rodzi się wygodnictwo, zamiłowanie do bogactwa czy przywiązanie do władzy. Uczeń Chrystusa powinien często zadawać sobie pytanie, czy idzie za swoim Mistrzem, czy tylko wykorzystuje Mistrza. Wykorzystuje najczęściej do uspokajania sumienia, że wszystko jest OK i nic nie trzeba w swoim życiu zmieniać. Czasem jednak – zwłaszcza wśród ludzi obracających się w kręgach „kościelnych” – do robienia kariery, do zdobywania bogactwa i jeszcze paru innych równie egocentrycznych zachowań... Chrześcijanin ma nieść swój krzyż. Czyli w tym co niesie los zawsze mówić Bogu „tak”. Oczywiście nie chodzi np. o godzenie się z chorobą, gdy istnieje prosty sposób na wyleczenie się, albo o milczenie wobec zła, którego bez większych problemów można by uniknąć. Częścią owego „losu”, który jest nam dany jest przecież i możliwość obrony przed chorobami czy złem. Jednak jeśli nie można w żaden godziwy sposób jakichś niedogodności czy nawet zła uniknąć, trzeba je przyjąć. W tym kontekście warto jednak pytać, na ile wybiórczo traktuję wymagania Ewangelii. Jezus nie mówi, że wystarczy jeśli Jego uczeń będzie zachowywać tylko część Jego nauczania, a resztę będzie miał w nosie. Kto idzie za Nim, a nie bierze krzyża, tylko wybiera co mu wygodne, nie jest Go godzien.
2. Na Mszę Św. o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Św.
3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. „Bóg Zapłać” za wsparcie modlitwą i ofiarą!
4. W piątek, (13.09) Dzień Fatimski. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Procesję uliczkami naszej parafii, przeplataną modlitwą różańcową. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy Św.
5. Również w piątek Borowiackie Towarzystwo Kultury zaprasza na V Wieczorny Spacer po Mieście. Gromadzimy się o godz. 19:30 na ulicy Chojnickiej przy starym młynie. Zakończenie ok. 22:00. Na drogę zabieramy latarki.
6. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych w sobotę (14.09) po Mszy Św. wieczornej
7. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy by zgłosili się Duszpasterzy naszej parafii.
8. Dożynki diecezjalne odbędą się 15.09.2019r. o godz. 11:00 w Lubaniu (parafia Rekownica) Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i licznego reprezentowania naszego tucholskiego dekanatu, który jest zarazem organizatorem tegorocznego dziękczynienia za zbiory na szczeblu diecezjalnym.
9. Z kalendarza liturgicznego:
- 13 września (piątek) Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
- 14 września (sobota) święto Podwyższenia Krzyża Świętego
10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Jakuba Apostoła!

Chrzest święty przyjęli:
Izabela Ciesielska

Do domu Ojca w niebie odeszli:
+ Jan Bobkowski 03.09.2019 +Maria Puczyńska 03.09.2019