Ogłoszenia Parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą - 1 września 2019r.

 1. Celebrując XXII niedziele zwykłą, Ewangelista Święty Marek podaje nam niektóre zwyczaje i prawa pobożnych Żydów. Jezus nie znosi dawnych przepisów, ale krytykuje postawę faryzeuszów, dla których w pewnym momencie tradycja stała się ważniejsza niż samo Boże Prawo. Jezus uświadamia im, że nieczystość wewnętrznej strony misy o wiele razy gorsza jest niż nieczystość zewnętrzna. Z wnętrza bowiem człowieka pochodzi wszelkie zło i czyni go nieczystym. Niech słowa Pana Jezusa będą dla nas zachętą byśmy nie zatrzymywali się na powierzchowności, ale szczerze kontrolowali odruchy naszego serca.

2. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędą się zapisy do I Komunii Św. dzieci z klas III.

3. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamięci poległych za naszą wolność uczcimy w miejscu straceń, w lesie Rudzkiego Mostu o godzinie 16.00. Gdzie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

4. Nowy rok szkolno – katechetyczny rozpoczynamy jutro (02.09) Mszą Świętą o godz. 8:30 w kościele parafialnym, a w Kiełpinie o godz. 9:15.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek spowiedź w kościele parafialnym o godz. 8:00 i 16:30. W kościele filialnym w Kiełpinie o godz. 15:00, a o 15:30 Msza Św. Przypominamy dzieciom klas IV o nabożeństwie pierwszych piątków miesiąca.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy, ks. Proboszcz w piątek od godz. 9:00 miasto. Natomiast ks. Wikariusz JUŻ w CZWARTEK (05.09) wioski od godz. 9:00.

7. Zapisy kandydatów do Sakramentu bierzmowania w sobotę (07.09) po Mszy Św. o godz. 17:00. Ochrzczonych poza naszą parafią uprasza się o jednoczesne dostarczenie Metryki Chrztu.

8. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy by zgłosili się do Duszpasterzy naszej parafii.

9. W przyszłą niedzielę (08.09) kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. „Bóg Zapłać” za wsparcie modlitwą i ofiarą!

10. Dożynki diecezjalne odbędą się 15.09.2019r. o godz. 11:00 w Lubaniu (parafia Rekownica) Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i licznego reprezentowania naszego tucholskiego dekanatu, który jest zarazem organizatorem tegorocznego dziękczynienia za zbiory na szczeblu diecezjalnym.

11. Z kalendarza liturgicznego:
- 3 września (wtorek) Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – dzień imienin Księdza Dziekana

12. W minioną środę Ks. Proboszcz wraz z delegacją uczestniczył w niecodziennym wydarzeniu, jakim były Święcenia diakonatu naszego parafianina brata Krzysztofa Zabłockiego z Białowieży.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Jakuba Apostoła!

Zapowiedzi przedślubne:
/18/III
Andrzej Szarkowski, st. wolnego, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi
oraz Weronika Kaczyńska, st. wolnego, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi
/19/III
Przemysław Szałański, st. wolnego, Parafia Ducha Świętego Włocławek
oraz Monika Wegner, st. wolnego, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi
Chrzest święty przyjęli:
Marcel Paweł Jeliński
Do domu Ojca w niebie odeszli:
+ Piotr Skotarczyk 31.08.2017