To były niezapomniane kolonie! Od 17 do 21 sierpnia trzydzieścioro dzieci  z gminy Tuchola, przebywało na wypoczynku wakacyjnym w Ostrzycach. W ciągu tych dni brali udział w zorganizowanych wycieczkach, rozgrywkach sportowych i warsztatach. Organizatorem wydarzenia był Zespół CARITAS działający przy parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Tucholi. Naturalnie przedsięwzięcie byłoby bardzo trudne do wykonania, gdyby nie dofinansowanie ze środków Gminy Tuchola, w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego.

Grupa dziewcząt i chłopaków wypoczywała w pięknych okolicznościach przyrody, bowiem ośrodek OSTRZYK, który stał się ich domem na kilka dni, znajduje się nad brzegiem urokliwego Jeziora Ostrzyckiego. I choć pogoda nie rozpieszczała uczestników, nie zabrakło ciekawych alternatyw na spędzenie czasu. Rywalizacje sportowe, mecz w piłkę nożną
z rówieśnikami z Gowidlina, gra terenowa, kąpiele w jeziorze, animacje i gry zespołowe,
a także wizyta w Świecie Labiryntów w Blizinach k. Przywidza oraz Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, to tylko niektóre z oferowanych atrakcji. Sam wyjazd był nie tylko okazją do integracji i wspólnej zabawy, ale i nauką odpowiedzialności i gospodarności.

Kierownikiem wyjazdu był ks. Marcin Leszczyński, wikariusz tucholskiej parafii pw. św. Jakuba Apostoła, wsparty przez 5-osobą kadrę opiekunów i animatorów.

Zdjęcia z wyjazdu dostępne na Parafialnym Facebooku.