Aktualności
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWASTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024 r.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWASTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024 r.

„Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość.” (Jan Paweł II)

Drodzy Parafianie i Goście !
Przez Zmartwychwstanie Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. W niełatwych czasach, pełnych niepewności, potrzebujemy umocnienia i światła nadziei. Niech źródłem pokoju, będzie nasze serce otwarte na Zbawiciela, który przychodzi w cichości lecz z mocą w Poranek Wielkanocny, by obdarzyć nas obficie łaskami i pocieszyć w chwilach próby.
Z okazji Świąt Wielkanocnych, My, Kapłani pragniemy złożyć wszystkim parafianom i tym którzy modlą się w naszym kościele oraz przybyłym gościom, serdeczne życzenia: niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was pokojem, zdrowiem i radością, udzieli potrzebnych łask, wniesie szczęście do każdego domu i sprawi, by w Waszym życiu zawsze zwyciężały miłość i nadzieja.
Wszelkiej pomyślności i Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!

1. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 7.00 uroczystą Procesją Rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy Eucharystię. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pozostałe Msze św. o godz. 10.00 i 12.00. O godz. 11.00 w Kiełpinie, a w kaplicy Sióstr Elżbietanek i kaplicy szpitalnej o godz. 9:00.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Kolekta drugiego święta na KUL i szkolnictwo katolickie diecezji. Mimo iż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, starajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie „CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!” i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejne dni przybyć na Eucharystię: w dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia „Chwała na wysokości Bogu” i w modlitwie eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.

3. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

4. We wtorek na Mszy o godz. 7:45 w kaplicy Sióstr zostanie odprawiona intencja za dzieci, polecane w modlitwie różańcowej. Zachęcamy wszystkich rodziców modlących się na różańcu w intencji swoich dzieci do uczestniczenia w tej mszy.

5. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy. Ksiądz Proboszcz w pierwszy piątek (05.04.) odwiedzi chorych w mieście, od godz. 9:00.

6. Przypominamy, że na spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do naszej świątyni w sobotę, 06 kwietnia o godz. 10:00.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na cele charytatywne. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

8. Rozpoczęliśmy peregrynację ikony MB Nieustającej Pomocy oraz nadal trwają zapisy! Każda rodzina i osoby indywidualne (dotyczy to parafian wyłącznie z miejskiej części parafii), które pragną przyjąć Matkę Bożą, mogą zapisać się na konkretny dzień w specjalnie przygotowanym grafiku wyłożonym na stoliku przy zakrystii. Niech Maryja, która jest gotowa nieustannie nam pomagać, wyprasza dla nas i dla naszych rodzin wszystko, czego potrzebujemy na drodze do świętości.

9. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, lecz również pójdźmy z tym radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana do szkół i zakładów pracy…

Ks. Jan Pałubicki Proboszcz, Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
p. w. Świętego Jakuba Apostoła
Tuchola, ul. Chojnicka 28
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2023r.
07.00 – Rezurekcja za Parafian
10.00 – Śp. Bogusława Jeżewska w rocz. śmierci; zmarli z rodziny Jeżewskich i Machowskich
12.00 – Śp. Antoni Klajbor w rocz. urodzin; Marianna Bernard Pokrzywińscy
12.00 – Śp. Krzysztof Łapka (17. rocz. śmierci)

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 01 kwietnia 2024r.
08.30 – Śp. Bożena Jan Adrych, rodzice, rodzeństwo z obu stron; zmarli z rodziny
10.00 – Śp. Maria, Alojzy, Kazimiera Rode
12.00 – Śp. Elżbieta Kazimierz Piesik, z okazji rocznicy śmierci
17.00 – Śp. Władysława Stanisław Szafarewicz i ich rodzice
Wtorek Wielkanocny – 02 kwietnia 2024r.
08.30 – Śp. Teresa Gerard Kempińscy, z okazji urodzin Teresy
17.00 – Śp. Felicja Nełka – int. od uczestników pogrzebu
Środa Wielkanocna – 03 kwietnia 2024r.
08.30 – Śp. Tadeusz, Franciszek, Halina Pik
17.00 – Śp. Janina Kłosowska
Czwartek Wielkanocny – 04 kwietnia 2024r.
08.30 – Śp. Genowefa Stanisław Jamniuk; rodzice i rodzeństwo z obu stron
17.00 – Śp. Aniela Walerian Kryger i zmarli z rodziny
Piątek Wielkanocny – 05 kwietnia 2024r.
08.30 – Śp. Henryk Gierszewski – int. od Zakładu Pogrzebowego PK
17.00 – O zdrowie i Boże bł. oraz opiekę Matki Bożej z okazji 18 urodzin Kamila
Sobota Wielkanocna – 06 kwietnia 2024r.
08.30 – O Boże bł. i zdrowie oraz opiekę Matki Bożej dla Jacka
17.00 – O Boże bł., nieustanną opiekę Matki Bożej i właściwe odczytywanie wskazań Ducha Świętego dla Mateusza, z okazji urodzin
II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07 kwietnia 2024r. – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
08.30 – Śp. Urszula Kozłowska, w 2 rocz. śmierci
10.00 – Śp. Klara, Henryk, Roman Chmara; Wanda, Józef, Zbigniew Janowicz; z prośbą o miłosierdzie Boże dla rodziny
12.00 – Śp. Janina Marian Kortas; zmarli z rodziny Kortas i Zawiszewskich
17.00 – Śp. Zofia, Leon, Kazimiera, Henryk Rink, z okazji urodzin Zofii

KAPLICA SIÓSTR ELŻBIETANEK
p.w . Najświętszego Serca Pana Jezusa
Tuchola, ul. Nowodworskiego 14.
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024r.
9.00 – Śp. Leokadia Benedykt, Jan Chylewscy
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 01 kwietnia 2024r.
7.45 – Śp. Stanisław Okonek – int. od uczestników pogrzebu
WTOREK – 02 kwietnia 2024r.
7.45 – w int. dzieci z Róży różńcowej pw. Św. Jana Pawła II, z prośbą o wiarę, nadzieję, miłość i oświecenie sumień oraz wylanie Ducha Świętego
ŚRODA – 03 kwietnia 2024r.
7.45 – o zdrowie i Boże bł. dla Stanisławy, z okazji 85 rocz. urodzin
CZWARTEK – 04 kwietnia 2024r.
7.45 – Śp. rodzice Delik
PIĄTEK – 05 kwietnia 2024r.
7.45 – Śp. Jadwiga Spelbert – int. od uczestników pogrzebu
SOBOTA – 06 kwietnia 2024r.
7.45 – Śp. Jacek Theil
II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07 kwietnia 2024r. – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
7.45 – Śp. Teresa Jerzy Drążkowscy

KOŚCIÓŁ FILIALNY – KIEŁPIN
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024r.
11.00 – Śp. Marianna Jan Okonek, rodzice z obu stron
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 01 kwietnia 2024r.
11.00 – Śp. Zofia Piotrowska; Gertruda, Tadeusz, Henryk, Wiesław Janiccy
PIĄTEK – 05 kwietnia 2024r.
15.30 – Śp. Helena Pstrąg – int. od Róży różańcowej, św. Faustyny z Kiełpina
II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07 kwietnia 2024r. – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11.00 – Śp. Barbara Wiśniewska, z ok. rocz. śmierci; Hilary Klemann oraz zmarli z rodzin Klemann i Wiśniewskich

KAPLICA W SZPITALU TUCHOLSKIM (IV Piętro)
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024r.
9.00 –
SOBOTA przed II NIEDZIELĄ WIELKANOCNA – 06 kwietnia 2024r.
18.00 –

Chrzest święty przyjęli: Stanisław Tyde

Do domu Ojca w niebie odeszli:
Jadwiga Spelbert 25.03
Łucja Hass 25.03

Skip to content