Aktualności
Dzieci i młodzież z Tucholi wypoczywali w Ostrzycach

Dzieci i młodzież z Tucholi wypoczywali w Ostrzycach

Ostrzyce to wypoczynkowa wieś na Kaszubach, w gminie Somonino. To właśnie tan, w Ośrodku Wypoczynkowym OSTRZYK, położonym nad pięknym i malowniczym Jeziorem Ostrzyckim, w dniach od 1 do 5 sierpnia br. wypoczywała 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży działająca przy parafii rzymsko-katolickiej pw. Jakuba Apostoła w Tucholi.
I choć sierpniowa pogoda nie rozpieszczała letników, to czekała na nich moc atrakcji przygotowana przez koordynatora wyjazdu, ks. Marcina Leszczyńskiego, i towarzyszącą mu grupę animatorów i opiekunów. Prócz aktywności sportowych, rekreacyjnych, artystycznych i animacyjnych prowadzonych na terenie ośrodka, dzieci i młodzież mogła skorzystać z wyjazdów m. in. do Rumii, gdzie odwiedzili JumpCity i Lemur Park, czy też do Kościerzyny do kompleksu basenów AquaCentrum. Nie zabrakło wspólnego grillowania, wieczornych podchodów oraz spacerów krajoznawczych.
Wyjazd do Ostrzyc to także okazja do nauki gospodarności i odpowiedzialności. Dzieci i młodzież, podzieleni na grupy, włączali się w przygotowania posiłków, dbali o porządek w ośrodku i wokół niego. Ważnym punktem każdego dnia było uczestnictwo we Mszy św. sprawowanej w pobliskim kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Ostrzycach.
Wyjazd został dofinansowany ze środków Gminy Tuchola.

Skip to content