XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2023r.

1. Każda niedziela, to kolejne spotkanie z Panem Bogiem. Przychodzimy do kościoła, aby razem z naszymi bliskimi i przyjaciółmi być blisko Niego i słuchać Jego słów. Przedstawmy mu nasze sprawy codzienne, które przynosimy z domu, ze szkoły i ze wszystkich miejsc, w których jesteśmy na co dzień. Niech na ołtarzu, obok chleba i wina, znajdą się nasze prośby i podziękowania, które oddamy w ręce Dobrego Boga.
2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia uroczystości Bożego Ciała i następujących po niej dniach, w których czciliśmy Jezusa w Najświętszej Eucharystii: grupom przygotowującym ołtarze, nielicznie zgromadzonym dzieciom pierwszokomunijnym, szczególnie ich rodzicom, dziewczynkom sypiącym kwiatki i wszystkim wspomagającym w tym dziele, osobom, które pomogły w zbieraniu kwiatów, ofiarodawcom brzózek, liturgicznej służbie ołtarza oraz tym wszystkim, którzy przygotowali oprawę procesji, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
3. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się w Kościele Gimnazjalnym w Chojnicach spotkanie organizacyjne przed 32. Chojnicką Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę, która wyruszy 31 lipca z Chojnic. Zachęcamy do udziału. Również tego dnia z Tucholi wyruszy grupa pielgrzymów, którzy połączą się grupą Chojnicką w Wielkim Mędromierzu. 
4. W dniu 20 czerwca przypada ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich, z powodu prześladowań i innych okoliczności.
5. 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca!!! Wszystkim ojcom składam serdeczne życzenia, by na wzór Boga Ojca towarzyszyli swym bliskim ojcowską opieką.
6. Również 23 czerwca dzieci i młodzież kończą rok szkolny 2022/2023. Z tej racji zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracowników Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tucholi oraz rodziców na Mszę świętą o godz. 9:00 na zakończenie roku szkolnego. Także całą społeczność Szkoły w Kiełpinie zapraszamy na godz. 10:00 do kościoła filialnego. Będziemy dziękować Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny oraz prosić o błogosławieństwo i opiekę na czas wakacji.
7. Trwamy na modlitwie do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w łączności ze Mszą świętą o godz. 17.00. Wypraszajmy w niej, łaskę nawrócenia dla Rosji i pokój dla Ukrainy, świętość dla rodzin, powołania kapłańskie, dar deszczu i dobre urodzaje oraz zachowanie naszej Ojczyzny od klęski suszy oraz innych nieszczęść i kataklizmów.
8.Na podsumowanie I Roku formacji kandydatów do Sakramentu bierzmowania i rozdanie indeksów zapraszamy w środę (21.06) na Mszę Św. o godz. 17:00.
9. Zachęcamy, w ramach programu Odnowy Eucharystycznej „Eucharystia daje życie” do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Odbywa się w każdą sobotę od godz. 16:15 do wieczornej Mszy świętej. Jest to również dodatkowa okazja do spowiedzi św.
10. Z kalendarza liturgicznego:
-21 czerwca (śr.) wspomnienie, Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
-24 czerwca (sob.) uroczystość, NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA; dzień imienin  ks. Proboszcza Jana Pałubickiego
11. Parafia Św. Jakuba Apostoła w Tucholi i Biuro FIDES TOUR zaprasza do wzięcia  udziału w wyjeździe o charakterze turystyczno -religijnym. Wycieczko – pielgrzymka obejmować będzie: KALWARIĘ PACŁAWSKĄ oraz BIESZCZADY.
TERMIN: 02.10.2023  –  06.10.2023
 Cena podstawowa:  2170 zł./ os.
Więcej informacji w gablocie informacyjnej przed kościołem oraz programach wyłożonych pod chórem.
12. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę i czwartek od 09:00-10:00.
13. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl                                                                                                                   
14. Niedziela to dzień spotkania z Jezusem. Nieśmy Go innym tam, gdzie żyjemy. Niech On będzie zawsze w naszym sercu, w szkole, w domu i w miejscu pracy.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY p. w. Świętego Jakuba Apostoła Tuchola, ul. Chojnicka 28
NIEDZIELE I ŚWIĘTA: 8:30 (dorośli), 10:00(suma) 12:00(dzieci), 17:00(młodzież)
DNI POWSZEDNIE: 8:30, 17:00
XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2023r.
08.30 – Śp. Władysław Kłosowski
10.00 – Śp. Dominik Iwicki, i zmarli z rodziny Iwickich; Benedykt Michalak
12.00 – Śp. Marta Jan Kowalik, rocz. śm. Marty; Alfons Teodozja Ostrowscy
17.00 – Śp. Stefania Józef Koseda, i zmarli z rodziny Koseda i Gwizdała, w rocz. śmierci Stefanii
Poniedziałek – 19 czerwca 2023r.
08.30 –
Śp. Anna Feliks Piesik; Marianna Jan Bieczek
17.00 –
Śp. Leon, Anna, Barbara Szachta; dziadkowie Mięsikowscy i Szachta
Wtorek – 20 czerwca 2023r.
08.30 – Śp. Alojzy Pochójka; rodzice Jan Stanisława Kościelscy i zmarli krewni
17.00 – Śp. Józef Zabrocki; Szymon Piesik i zmarli z rodziny  
Środa – 21 czerwca 2023r.
08.30 – Śp. Rozalia Jan Babińscy oraz dzieci i wnukowie
17.00 – w int. „Jezu, Ty się tym zajmij”
Czwartek – 22 czerwca 2023r.
08.30 – Śp. Stanisław Berendt, z okazji Dnia Ojca      
17.00 – Śp. Rafał, Leokadia, Franciszek, Andrzej i Ireneusz Jakubowscy; o szczęśliwą operację i zdrowie dla Magdy
Piątek – 23 czerwca 2023r.
08.30 – Śp. Jan Głomski, rodzice o obu stron; Jan Szwanitz
09.00 – Dziękczynna na zakończenie Roku szkolnego oraz z prośbą o zdrowie,
              Boże Bł. i bezpieczne wakacje dla dyrekcji, nauczycieli, uczniów
              i pracowników Szkoły Podstawowej Nr 1, im Ks. Gen. Józefa Wryczy
17.00 – Śp. Józef Biernacki, w rocz. śmierci
Sobota – 24 czerwca 2023r.
08.30 – Śp. Leokadia, Benedykt, Jan Chylewscy
17.00 – o Boże bł., zdrowie, Dary Ducha Świętego oraz nieustanną Opiekę MB
              dla Ks. Proboszcza Jana Pałubickiego w dniu imienin – int. od Apostolatu
              „MARGARETKA”
XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 czerwca 2023r.
08.30 – Śp. Jan Anastazja Michalscy, z ok. imienin Jana; Mieczysław Michalski
10.00 – Śp. Janina Stanisław Kostka-Szweda, z ok. imienin Janiny
12.00 – Śp. Mieczysław Teresa Kożuch, z ok. urodzin Mieczysława
17.00 – Śp. Piotr Giersz, z ok. urodzin i imienin.; brat Roman; rodzice Stefania i Franciszek; bratanica Ewa

KAPLICA SIÓSTR ELŻBIETANEK  
p.w . Najświętszego Serca Pana Jezusa
Tuchola, ul. Nowodworskiego 14.
XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Teresa Stanisław Klafetka – int. z ok. I rocz. śmierci Stanisława
PONIEDZIAŁEK – 19 czerwca 2023r.
7.45 –  Śp. Gertruda Józef Latzke oraz rodzeństwo  
WTOREK – 20 czerwca 2023r.
7.45 – w pewnej intencji
ŚRODA – 21 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Andrzej Kuszyński, w 3 rocz. śmierci
CZWARTEK – 22 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Wacław Kozłowski, w rocz. śmierci                                                                                                                                                
PIĄTEK – 23 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Zbigniew Urban – int. od uczestników pogrzebu
SOBOTA – 24 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Jan Urban, w dniu imienin
XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Jan Kościukiewicz, z ok. imienin i rocz. śmierci

KOŚCIÓŁ FILIALNY – KIEŁPIN
XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2023r.
11.00 – Śp. Władysław Kwaśniewski; zmarli z rodzin Kwaśniewskich, Hołody i Altmann
PIĄTEK – 23 czerwca 2023r.
10:00 – Dziękczynna na zakończenie Roku szkolnego oraz z  prośbą o zdrowie,
              Boże Bł. i bezpieczne wakacje dla dyrekcji, nauczycieli, uczniów
              i pracowników Szkoły Podstawowej w Kiełpinie
XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 czerwca 2023r.
11.00 – Śp. Waldemar Nieżurawski, z ok. imienin; Zofia, Alfons, Zygmunt
              Nieżurawscy; Gertruda Wiktor Dąbrowscy  

KAPLICA W SZPITALU TUCHOLSKIM (IV Piętro)
SOBOTA przed XII NIEDZIELĄ ZWYKŁĄ – 24 czerwca 2023r.

18.00 – w intencji Parafian

Chrzest święty przyjęli: Alexander Rink; Maksymilian Giłka; Laura Thiede; Jakub Vogelsinger

Do domu Ojca w niebie odeszli:
Janina Turzyńska     12.06

Skip to content