Aktualności
X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 czerwca 2023r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 czerwca 2023r.

1. Pan Jezus wzywa nas, abyśmy byli Jego uczniami. Stajemy się nimi, gdy uczestniczymy w niedzielnej Mszy Świętej, słuchamy Ewangelii i jesteśmy dla innych dobrzy jak chleb. Podczas dzisiejszej Mszy Jezus wzywa nas także, abyśmy byli blisko Niego i innych ludzi. Módlmy się, aby wszyscy byli blisko Pana Jezusa.
2. Przed dwoma laty Biskup Ryszard zaapelował do całej diecezji o wsparcie remontu budynków seminarium. Dwa razy w roku, kolekta zebrana w każdym kościele naszej diecezji została przekazana na ten cel. Tegoroczna pierwsza składka dobyła się już 12 lutego, a zgodnie z ówczesna zapowiedzią, również kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby remontu naszego Seminarium Duchownego. Ksiądz biskup diecezjalny wszystkim za wsparcie składa serdeczne „Bóg zapłać!”
3. W każdy dzień oktawy Bożego Ciała zachęcamy do pobożnego uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. oraz procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Procesja zakończy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Trwajmy na tej modlitwie. Wypraszając nawrócenie dla Rosji i sprawiedliwy pokój w Ukrainie, świętość dla rodzin, powołania kapłańskie, dobre urodzaje oraz zachowanie naszej Ojczyzny od klęski suszy oraz innych nieszczęść i kataklizmów.
4. W dalszym ciągu zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatów w procesji. Prosimy też o przynoszenie kwiatów, które składamy do kosza wystawionego pod chórem.
W czwartek po procesji eucharystycznej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków. W ten sposób zakończymy obchody oktawy Bożego Ciała.
5. Również w czwartek, 15 czerwca nasz Ksiądz Proboszcz będzie przeżywał 37 rocznicę święceń kapłańskich.  Gorąco módlmy się – niech służba Bogu przynosi Księdzu Janowi obfite plony w sercach i umysłach parafian, a w duchowych działaniach niech wspiera Go asystencja Ducha Świętego i opieka Matki Bożej.
6. We wtorek 13 dzień miesiąca, czyli Dzień Fatimski. Z racji na trwającą oktawę, po zakończeniu procesji i błogosławieństwie, zostanie odmówiony różaniec w kościele. Natomiast w piątek, 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału!
7. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę i czwartek od 09:00-10:00.
8. Zachęcamy, w ramach programu Odnowy Eucharystycznej „Eucharystia daje życie” do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Odbywa się w każdą sobotę od godz. 16:15 do wieczornej Mszy świętej. Jest to również dodatkowa okazja do spowiedzi św.
9. Z kalendarza liturgicznego:
-13 czerwca (wt.) wspomnienie,  Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
-14 czerwca (śr.) wspomnienie, Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika -16 czerwca (pt.) uroczystość, NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA; Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów
-17 czerwca (sob.) wspomnienie, Niepokalanego Serca NMP
10. Parafia Św. Jakuba Apostoła w Tucholi i Biuro FIDES TOUR zaprasza do wzięcia  udziału w wyjeździe o charakterze turystyczno -religijnym. Wycieczko – pielgrzymka obejmować będzie: KALWARIĘ PACŁAWSKĄ oraz BIESZCZADY.
TERMIN: 02.10.2023  –  06.10.2023
 Cena podstawowa:  2170 zł./ os. Więcej informacji w gablocie informacyjnej przed kościołem oraz programach wyłożonych pod chórem.
11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń.     
12. 18 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie pielgrzymkowe w Kościele Gimnazjalnym w Chojnicach. 31 lipca z Bazyliki w Chojnicach wyruszy 32. Chojnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału. Jednocześnie informujemy, że tego dnia z Tucholi wyruszy grupa pielgrzymów, którzy połączą się grupą Chojnicką w Wielkim Mędromierzu.                                                                                                               
13. Kończymy naszą wspólną świąteczną modlitwę. Pamiętajmy, że jesteśmy uczniami Pana Jezusa. Niech inni ludzie w szkole, w pracy, w domu widzą, że słuchamy Jego głosu. Życzmy sobie by Pan Jezus nieustannie błogosławił i był naszym największym skarbem na całe życie!

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY p. w. Świętego Jakuba Apostoła Tuchola, ul. Chojnicka 28
NIEDZIELE I ŚWIĘTA: 8:30 (dorośli), 10:00(suma) 12:00(dzieci), 17:00(młodzież)
DNI POWSZEDNIE: 8:30, 17:00
X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 czerwca 2023r.
08.30 – Śp. Franciszek Małgorzata Kożuch; ich rodzice i zmarli z obu stron
10.00 – Śp. Wojciech, Felicja, Kazimierz Gross, z okazji urodzin Wojciecha
12.00 – Śp. Leokadia Rode, w 18 rocz. śm., Józef Rode, w 30 rocz. śm.; Janina 
               Władysław  Lewińscy; Marianna Piotr Tyda; Leokadia Antoni Ruszkowscy
17.00 – Śp. Jan Kurlandt, w rocz. śmierci i z ok. imienin
Poniedziałek – 12 czerwca 2023r.
08.30 –
Śp. Helena Konstanty Murawscy, i ich rodzice
17.00 –
Śp. Stanisław, Władysław Ozga; Henryk, Ireneusz Graban; Stanisław Barszcz;  
               Kazimierz Kamiński
Wtorek – 13 czerwca 2023r.
08.30 – Dziękczynno-błagalna, z prośba o Boże miłosierdzie w rodzinie, z ok. chrztu  
               świętego Jadwigi, i o Boże bł. dla Antoniego
17.00 – Śp. Helena Kropińska, w rocz. śmierci, zmarli z rodziny  
Środa – 14 czerwca 2023r. 08.30 – Śp. Mieczysław Pipowski, z ok. urodzin
17.00 – Śp. ks. Wiesław Madziąg, w 10 rocz. śmierci
17.00 – w int. „Jezu, Ty się tym zajmij”
Czwartek – 15 czerwca 2023r.
08.30 – Śp. zmarli z rodziny Badtke, Janickich oraz zmarli w czyśćcu     
17.00 – o zdrowie i Boże Bł. oraz nieustanną Opiekę MB dla Ks. Proboszcza Jana   
              Pałubickiego, w 37 rocz. święceń kapłańskich oraz z podziękowaniem za
              Sakrament kapłaństwa i dotychczasową posługę księdza Proboszcza w parafii  
              św. Jakuba Ap. – int. od grupy modlitewnej „MARGARETKA”
Piątek – 16 czerwca 2023r. – Uroczystość NSPJ
08.30 – Śp. Stanisław Stanisława Bydłowscy, z ok. urodzin Stanisławy; Siostry Spes
               i Anuncjata oraz Roman Wanda Przybyła
17.00 – Śp. Alma Paweł Paluchowscy; Zdzisław, Helena, Paweł Neumann; Barbara Figiel
Sobota – 17 czerwca 2023r.
08.30 – Śp. Zofia Ładzińska, z ok. urodzin; zmarli z rodziny
15.30 – o wieczne zbawienie dla zmarłych z rodziny Knitter; i o Boże bł. dla żyjących  
17.00 – Śp. Edmund Bannach, 13 rocz. śmierci; rodzice z obu stron
XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2023r.
08.30 – Śp. Władysław Kłosowski
10.00 – Śp. Dominik Iwicki, i zmarli z rodziny Iwickich; Benedykt Michalak
12.00 – Śp. Marta Jan Kowalik, rocz. śm. Marty; Alfons Teodozja Ostrowscy
17.00 – Śp. Stefania Józef Koseda, i zmarli z rodziny Koseda i Gwizdała, w rocz. śmierci Stefanii

KAPLICA SIÓSTR ELŻBIETANEK
p.w . Najświętszego Serca Pana Jezusa
Tuchola, ul. Nowodworskiego 14.
X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Jan Adrych – int. od uczestników pogrzebu
PONIEDZIAŁEK – 12 czerwca 2023r.
7.45 – int. Sióstr
WTOREK – 13 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Wanda Żygowska
ŚRODA – 14 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Regina Paweł Pawelscy, z ok. urodzin Reginy; rodzice i dziadkowie
            z obu stron
CZWARTEK – 15 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Stefan Barlik; rodzice; Henryk, Irena, Witold, Alfons                                                                                                                                             
PIĄTEK – 16 czerwca 2023r. – Uroczystość NSPJ
7.45 – Śp. Katarzyna Rybarczyk, z ok. urodzin
SOBOTA – 17 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Helena Kowalewska – int. od uczestników pogrzebu
XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2023r.
7.45 – Śp. Teresa Stanisław Klafetka – int. z ok. I rocz. śmierci Stanisława

KOŚCIÓŁ FILIALNY – KIEŁPIN
X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 czerwca 2023r.
11.00 – Śp. Antoni Agnieszka Piesik, z ok. imienin Antoniego
XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2023r.

11.00 – Śp. Władysław Kwaśniewski; zmarli z rodzin Kwaśniewskich, Hołody i Altmann

KAPLICA W SZPITALU TUCHOLSKIM (IV Piętro)
SOBOTA przed XI NIEDZIELĄ ZWYKŁĄ – 17 czerwca 2023r.

18.00 – w intencji Parafian

Zap. Przedślubne
6/2023/III Błażej Suwalski st. wol. – par. Podwyższenia Krzyża Św. Cekcyn
                   Weronika Gwizdała st. wol. – par. św. Jakuba Ap. Tuchola

Do domu Ojca w niebie odeszli: Eryk Reszka 06.06
                                                       Joanna Janina Leszczyńska 08.06. 

Skip to content