Ogłoszenia Duszpasterskie

1. W naszej parafii rozpoczynamy Misje Święte. Bardzo serdecznie witamy ks. Jarosława Zielińskiego CM, który będzie nam przez najbliższy tydzień głosić Słowo Boże. Bardzo prosimy, by zarezerwować sobie czas i każdego dnia uczestniczyć w misyjnych spotkaniach. Nakaz misyjny Jezusa dany Apostołom, by: «głosili Ewangelię wszelkiemu stworzeniu», trwa po dzień dzisiejszy w Kościele. Zapraszamy wierzących szczerze i Głęboko, aby pogłębili swoją wiarę. Zapraszamy wątpiących, aby znaleźli odpowiedzi na pytania związane z sensem życia. Zapraszamy również niewierzących, aby się nawrócili i uwierzyli Chrystusowi i Jego Ewangelii.
2. Na stronie internetowej Parafii i w gablocie oraz na ulotkach zamieściliśmy plan Misji świętych. Zachęcamy do uczestnictwa i zaplanowania czasu tak, aby skorzystać
z tego świętego czasu i niezmarnowania go. Wszystkie dzieci zapraszamy szczególnie od poniedziałku do środy o godz. 16:15. Kandydatów do bierzmowania obowiązkowo w piątek na godz. 17:00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa, a potem spotkanie w kościele. Wszystkich chorych odwiedzi Misjonarz, w czwartek chorych w mieście od godz. 9:30, we wioskach w piątek od godz. 12:30. Można również zgłaszać dodatkowych chorych czy parafian w podeszłym wieku, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi. Natomiast wszystkie inne punkty zgodnie z podanym planem i bieżącymi ogłoszeniami.
3. Dziś, już po raz piąty, przeżywamy obchody Niedzieli św. Franciszka. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Mające zachęcać do kultywowania „wielkodusznego umiarkowania i prostoty”, które oznaczają “uczenie się dawania, a nie po prostu rezygnowania” („Laudato si’”,9), tak aby odkrywać radość z dzielenia się i obdarowywania w myśl słów Jezusa, że “więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” (Dz 20, 35).
4. W sobotę, 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu pomodlimy się za rodziców, którzy w różnych okolicznościach utracili dziecko i za ich dzieci. Zapraszamy do modlitwy rodziców dzieci zmarłych przed urodzeniem i po narodzinach, dzieci kilkuletnich i już dorosłych, zmarłych w wyniku choroby lub nieszczęśliwych wypadków oraz wszystkich doświadczonych stratą dziecka bez względu na jego wiek i okoliczności śmierci.
5. Za tydzień, 16 października 2022r. w Kościele w Polsce będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Z Dniem Papieskim ściśle związana jest budowa tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. Wspiera ich fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która w Dniu Papieskim zbiera środki służące stypendystom fundacji. Z góry dziękujemy za okazaną hojność!
6. W miesiącu modlitwy różańcowej rozważamy tajemnice Boże, wzywamy wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiamy Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy też do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe (w tym tygodniu o zróżnicowanych porach – wg grafiku misji). W najbliższy czwartek – Dzień Fatimski. Apel o godz. 21:00.
7. Przypominamy, że uległa zmianie godzina odprawiania Mszy św. w Kaplicy Sióstr Elżbietanek. Aktualnie Eucharystia, we wszystkie dni tygodnia jest sprawowana
o godz. 7:45.

8. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę
i czwartek od 09:00-10:00. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na 2023 r. Z racji trwających misji mogą pojawić się przesunięcia (zwłaszcza wtorek i środa), bądź będzie nieczynne (czwartek).
9. Z kalendarza liturgicznego:
– 13 paź. (czw.) wspomnienie, Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
– 15 paź. (sob.) wspomnienie, Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
10. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać
w kancelarii parafialnej. Ponadto intencje na Msze święte zbiorowe, które odbędą się we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (02.11), w kościele parafialnym
o godz. 8.30 oraz 17.00. Natomiast w Kiełpinie o godz. 15:30.
11. Z okazji przypadającego w piątek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i katechetom składamy wyrazy szacunku za trud uczenia i wychowywania dzieci i młodzieży. Niech Chrystus, najlepszy Nauczyciel i Wychowawca obdarzy Was swoimi łaskami i błogosławieństwem!

Ks. Jan Pałubicki Proboszcz, Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz

Do domu Ojca w niebie odeszli: Jerzy Jagielski      29.09

Intencje mszalne
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09 października 2022r.
08.30 – Śp. Jan Gontarz – int. od uczestników pogrzebu
10.00 – O radość życia wiecznego dla zmarłych członkiń z Róży
              św. Barbary z Bladowa i z ich rodzin
12.00 – Śp. Marceli Iwicki, w 6 rocz. śmierci;  rodzice i rodzeństwo;
              Dominik i Henryk Iwiccy
17.00 – Śp. Maria Leon Grzywacz; Teresa Lipkowska; Janina,
              Alfons, Zbigniew Babińscy
PONIEDZIAŁEK – 10 października 2022r.
08.30 – Śp. Andrzej Olstowski i jego rodzice
17.00 –  O radość życia wiecznego dla zmarłych członkiń z Róży św.
               Maksymiliana Marii Kolbe i potrzebne łaski dla żyjących
Wtorek – 11 października 2022r.
08.30 –
Śp. Brunon Paczyński i rodzice z obu stron
17.00 – Śp. Mieczysław Adrych; Medard  Ziółkowski
Środa – 12 października 2022r.
08.30 – w int. „Jezu, Ty się tym zajmij”
17.00 – Śp. Tadeusz Brzeziński
Czwartek – 13 października 2022r.
08.30 – Śp. Agnieszka Franciszek Kufel, w rocz. śmierci; Marek Kufel
17.00 – Śp. Ludomiła Jan Wegner, w 20 rocz. śmierci Ludomiły
Piątek – 14 października 2022r.
11.00Teresa Witkowska
17.00 – Śp. Kazimierz Piesik; Mieczysław Orlicki, z ok. urodzin
Sobota – 15 października 2022r.
08.30 – Śp. Helena Śpica w dniu urodzin
17.00 – Śp. Henryk Lackowski, w rocznicę
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 października 2022r.
08.30 – Śp. Władysław Kłosowski, z ok. 5 rocz. śmierci
10.00 – Śp. Cecylia Bronisław Wozińscy; Grażyna Kędziorska
12.00 – Śp. Apolonia, Leon, Anna, Dionizy Windorpscy
17.00 – Śp. Jan Kowalik i rodzice z obu stron
KAPLICA SIÓSTR ELŻBIETANEK
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09 października 2022r.
7.45 – int. Sióstr
PONIEDZIAŁEK – 10 października 2022r.

7.45 – int. Sióstr
WTOREK – 11 października 2022r.
7.45 – Śp. Ks. Kanonik Kazimierz Michalak
ŚRODA – 12 października 2022r.
7.45 – Śp. Edward Kowalewski – w I rocz. śmierci
CZWARTEK – 13 października 2022r.
7.45 – int. Sióstr
PIĄTEK – 14 października 2022r.
7.45 – Śp. Edmund Łucja Klunder, w rocz. śmierci Edmunda
SOBOTA – 15 października 2022r.
7.45 – Śp. Teresa, Bruno, Mieczysław Lipkowscy i zmarli z rodziny Lipkowskich;
            Edyta Jerzy Frydrychowicz – int. od Zosi i Józefa
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 października 2022r.
7.45 – Śp. Grażyna Mirosław Kłosowscy
KOŚCIÓŁ FILIALNY – KIEŁPIN
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09 października 2022r.
11.00 – O zdrowie i Boże Bł. dla członkiń z Róży św. Faustyny i ich rodzin
              oraz o dar nieba dla zmarłych członkiń
PONIEDZIAŁEK – 10 października 2022r.

15.00 – Śp. Stanisław Berendt – int. od uczestników pogrzebu
WTOREK – 11 października 2022r.
15.00 – intencja wolna
ŚRODA – 12 października 2022r.
15.00 – intencja wolna
CZWARTEK – 13 października 2022r.

15.00 –intencja wolna
SOBOTA – 15 października 2022r.

15.00 – intencja wolna
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 października 2022r.

11.00 – Śp. Marta Antoni Błanek; Jurek; z ok. urodzin Marty
KAPLICA W SZPITALU TUCHOLSKIM (IV Piętro)
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09 października 2022r.

7.30 – w int. Parafian
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 października 2022r.
7.30 – w int. zmarłych w czyśćcu cierpiących