Drodzy Parafianie!
Już za dwa tygodnie, w dniach od 08 do 16 października przeżyjemy Misje Parafialne. Czym są Misje Święte dla parafii i dla każdego z nas? Są wielką szansą i darem Boga, zobowiązaniem i wezwaniem. Celem Misji jest odrodzenie wiary w ludziach, w których wiara i życie według niej prawie wygasło; ale także Misje Święte są szansą dla wszystkich bez wyjątku. Wszyscy bowiem potrzebujemy ciągłego nawracania się do Boga. Iluż to ludzi przyznaje się do Chrystusa, a w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym nie kieruje się nauką Ewangelii. Trafnie to ujął św. Jan Paweł II stwierdzając, że dzisiaj wielu „żyje tak, jak gdyby Boga nie było”.
To będzie czas szczególny dla całej naszej parafii, którego celem, jest umocnienie i odnowienie życia wiary. W planie Misji Świętych, są m.in. nauki misyjne dla dzieci, młodzieży, małżeństw i chorych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii oraz inne okolicznościowe spotkania. Każdy dzień ma swoje przesłanie. Na misyjnych ścieżkach będzie nas prowadził ks. Jarosław Zieliński CM, misjonarz Zgromadzenia Misji, św. Wincentego a Paulo. Szczegółowy plan naszych duchowych ćwiczeń jest wywieszony  
w gablocie przed kościołem oraz znajduje się na ulotkach (do zabrania) znajdujących się pod chórem.
Jako wasi kapłani chcemy razem z Wami podejmować modlitwę w intencji akcji misyjnych dla ożywienia wiary w naszej parafialnej rodzinie. Wykorzystajmy dla Bożej sprawy te dni przygotowań do Parafialnych Misji Świętych. Liczy na nas Bóg, niech się nie zawiedzie.