Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Chrześcijanie dość często przyjmują postawę starszego z synów, zamiast cieszyć się
z nawróconego grzesznika. Narzekają, że choć są wierni, to otrzymują mniej, niż ci, którzy się dopiero co nawrócili. Tkwi w tym jakaś przewrotność. Czy trwanie przy Bogu nie jest same w sobie nagrodę? Czy jest czego zazdrościć grzesznikowi, który sobie pogrzeszył? Ważniejsze jest jednak w tej przypowieści co innego. Z nawrócenia grzesznika trzeba się cieszyć, a nie przyjmować je nieufnie, z przekąsem, domagając się dożywotniej pokuty za dawne winy czy publicznego upokorzenia grzesznika. Skoro Bóg nawróconego nie wysyła do reedukacyjnej kolonii, my też nie powinniśmy.

2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego
w Pelplinie. „Bóg Zapłać” za wsparcie modlitwą i ofiarą!        

3. Na Mszę Św. o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

4. W Niedzielę 18.09. 2022 r. kolekta specjalna na potrzeby naszego kościoła parafialnego. Bóg Zapłać.

5. Zapraszamy ministrantów do wznowienia służby w tygodniu i w niedzielę!Natomiast wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci, jak i tych, którzy już rozpoczęli swoje przygotowania zapraszamy by zgłosili się do Duszpasterzy naszej parafii, bądź przyszli na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 9:00. 

6. We wtorek 13 dzień miesiąca, zatem Dzień Fatimski. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy Św.

7. Z kalendarza liturgicznego:

-13 września (wt.) wspomnienie, Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

-14 września (śr.) święto, PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO

-15 września (czw.)wspomnienie, Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

-16 września (pt.) wspomnienie, Śś. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;                
                                                          męczenników
8. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na 2023 r.

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę i czwartek od 09:00-10:00.

10. Informujemy wszystkich korzystających z posługi duszpasterskiej w Kaplicy Sióstr Elżbietanek, że w związku z nieobecnością ks. kanonika ulega zmianie godzina odprawiania Mszy św. Od jutra, we wszystkie dni tygodnia Eucharystia będzie sprawowana o godz. 7:45. Prosimy jednocześnie o modlitwę w intencji ks. Kazimierza.

Drodzy Parafianie!

Pragniemy podzielić się z Wam ważną wiadomością. W tym roku w dniach od 08 do 16 października przeżyjemy Misje Parafialne. Czym są Misje Święte dla parafii i dla każdego z nas? Są wielką szansą i darem Boga, zobowiązaniem i wezwaniem. Celem Misji jest odrodzenie wiary w ludziach, w których wiara i życie według niej prawie wygasło; ale także Misje Święte są szansą dla wszystkich bez wyjątku. Wszyscy bowiem potrzebujemy ciągłego nawracania się do Boga. Iluż to ludzi przyznaje się do Chrystusa, a w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym nie kieruje się nauką Ewangelii. Trafnie to ujął św. Jan Paweł II stwierdzając, że dzisiaj wielu „żyje tak, jak gdyby Boga nie było”. I dlatego przynaglał i chyba nadal przynagla, teraz już z nieba, do nowej ewangelizacji.

Nowa ewangelizacja, to nie nowa Ewangelia – to ta sama Chrystusowa, tylko głoszona i wprowadzana w życie z nowym zapałem, nowymi sposobami i przez wszystkich chrześcijan, nie tylko kapłanów i misjonarzy. Dlatego prosimy każdego z Was, Drodzy Parafianie, zechciejcie podjąć się tego wielkiego zadania. Bądźcie misjonarzami
w waszych miejscach pracy i zamieszkania, w swoich rodzinach. Tam, gdzie nie dotrze kapłan, tam Chrystus posyła Was, bo często tylko Wy, możecie pokazać swoim bliźnim piękno i radość życia wiarą w naszym kościele katolickim. Pomóżcie dotrzeć na Misje wszystkim zagubionym w wirze spraw i zajęć, zalęknionym, którzy obawiają się spotkania ze swoim Bogiem; przecież On za każdego oddał z miłości swoje życie.

To będzie czas szczególny dla całej naszej parafii, którego celem, jest umocnienie i odnowienie życia wiary. W planie Misji Świętych, są m.in. nauki misyjne dla dzieci, młodzieży, małżeństw i chorych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii oraz inne okolicznościowe spotkania. Każdy dzień ma swoje przesłanie. Na misyjnych ścieżkach będzie nas prowadził ks. Jarosław Zieliński CM, misjonarz Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo. Szczegółowy plan naszych duchowych ćwiczeń będzie dostępny w przyszłym tygodniu.

Jako wasi kapłani chcemy razem z Wami podejmować modlitwę w intencji akcji misyjnych dla ożywienia wiary w naszej parafialnej rodzinie. Wykorzystajmy dla Bożej sprawy te dni przygotowań do Parafialnych Misji Świętych. Liczy na nas Bóg, niech się nie zawiedzie.

Wasi Duszpasterze

Chrzest święty przyjęli: Zuzanna Leszczyńska,  Celina Malewicz                                 

Intencje mszalne
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 września 2022r.
08.30 – Śp. Roman Machowski, w 4 rocz. śmierci
10.00 – Śp. Mieczysław Kożuch – I rocz. śmierci; Teresa Kożuch
12.00 – Śp. Eryka Sykstus Chrapkowscy, z ok. ur. Sykstusa
17.00 – Śp. Matylda Mindak, z okazji 40 rocz. śm; oraz zmarli z rodziny Mindak i Pałuckich
PONIEDZIAŁEK – 12 września 2022r.
08.30 – Śp. Monika Bolesław Kołatka
17.00 – Śp. Regina Władysław Jankowscy, z ok. imienien Reginy
Wtorek – 13 września 2022r.
08.30 –
Śp. Katarzyna, Jan, Józef Knitter, w rocz. śmierci Józefa
17.00 – Śp. Józef Władysława Gromowscy; Helena Stanisław Paziewscy, z ok rocz. śmierci
Środa – 14 września 2022r.08.30 – w int. „Jezu, Ty się tym zajmij”
17.00 – Śp. Benedykt Zalewski (Msza greg. 29/30)
Czwartek – 15 września 2022r.
08.30 – Śp. Jadwiga Nelke – int. od Zakładu Pogrzebowego Bolińskich
17.00 – Śp. Stefania Józef Koseda i zmarli z rodziny, w rocz. śmierci Józefa
Piątek – 16 września 2022r.
08.30 – Śp. Marian Polerowicz, zmarli rodzice
17.00 – Śp. Stanisława Stanisław Bydłowscy, w rocz. śmierci Stanisławy
Sobota – 17 września 2022r.
08.30 – Śp. Janina Józef Kłosowscy; ich rodzice i rodzeństwo
15.30 – ślub Aleksandra Gierszewska i Marek Lewandowski
17.00 – Śp. Elżbieta Kazimierz Piesik
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 września 2022r.
08.30 – Śp. Józef Agnieszka Forc; Stefania Stanisław Gac; Helena Forc
10.00 – Śp. Krystyna Ciesielska; Julianna Paweł Ciesielscy i zmarli z rodziny
12.00 – Śp. Stefan Kożuch, z ok. urodzin; rodzice i rodzeństwo z obu stron
17.00 – Śp. Jan Brzeziński; jego siostry i rodzice z obu stron
KAPLICA SIÓSTR ELŻBIETANEK
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 września 2022r.
7.45 – Śp. Benedykt Zalewski (Msza greg. 26/30)
PONIEDZIAŁEK – 12 września 2022r.

8.00 – Śp. Benedykt Zalewski (Msza greg. 27/30)
WTOREK – 13 września 2022r.
7.45 – Śp. Benedykt Zalewski (Msza greg. 28/30)
ŚRODA – 14 września 2022r.
7.45 – int. Sióstr
CZWARTEK – 15 września 2022r.
7.45 – Śp. Benedykt Zalewski (Msza greg. 30/30)
PIĄTEK – 16 września 2022r.
7.45 – int. Sióstr
SOBOTA – 17 września 2022r.
7.45 – Śp. Bożena Tadeusz Pieczka, 2 rocz. śmierci
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 września 2022r.
7.45 – Śp. siostra Elżbietanka Franciszka Gruba

KOŚCIÓŁ FILIALNY – KIEŁPIN
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 września 2022r.
11.00 – Śp. Barbara Kazimierz Wiśniewscy, z okazji urodzin Kazimierza
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 września 2022r.
11.00 – Śp. Mieczysław Polaszek, w 28 rocz. śmierci

KAPLICA W SZPITALU TUCHOLSKIM (IV Piętro)
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 września 2022r.

7.30 – w int. Parafian
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 września 2022r.

7.30 – w int. Parafian