Zapraszamy do zapoznania się z Ogłoszeniami Parafialnymi na IV Niedzielę Wielkanocną 08.05.2022 r.

1. Księga Koheleta powinna być lekturą obowiązkową dla każdego człowieka. Bo chyba nikt tak jak jej autor nie pokazał całego bezsensu życia. Wszak nieuchronnie kończy się śmiercią. I jedyną sensowną odpowiedzią, jaką człowiek otrzymuje na ten bezsens jest zmartwychwstanie Chrystusa. Bóg jest tym, który daje swoim owcom życie wieczne – słyszymy tej niedzieli. Nikt nie wyrwie nas z łaskawej Bożej ręki. Nie zginiemy na wieki!

2. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

3. Trwamy w miesiącu maju, który w polskiej pobożności jest poświęcony kultowi Najświętszej Maryi Panny i wyróżnia się wspólnym celebrowaniem Litanii Loretańskiej. W naszej parafii nabożeństwa majowe w łączności ze Mszą świętą o godz. 17.00. Modlimy się za Ojca świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, o pokój w Ukrainie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

4. W minionym tygodniu obchodziliśmy wspomnienie św. Floriana, z tej racji, 13 maja (piątek) zostanie odprawiona w naszym kościele, o godz. 12:00 uroczysta msza św. w intencji strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi. Wesprzyjmy Ich duchową, modlitewną łącznością i życzliwością.

5. Również w piątek, (13.05) przypada Dzień Fatimski. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na procesję uliczkami naszej parafii, przeplataną modlitwą różańcową. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy Św.

6. W przyszłą niedzielę (15 maja) odbędzie się I Komunia św., o godz. 12:00. Prosimy aby kościół podczas tej mszy został wyłącznie do dyspozycji dzieci komunijnych, ich rodziców i zaproszonych gości.7. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych ( z Grupy II) 
w sobotę (14.05) na Mszy Św. o godz. 17:00. Wszystkich POZOSTAŁAYCH kandydatów zapraszamy na dowolną Mszę św. w NIEDZIELĘ! W sobotę przychodzi tylko wskazana grupa. Przypominamy kandydatom o uczestnictwie w nabożeństwach majowych
( w kościele) wg wskazań zawartych w indeksie
.

8. Przypominamy, że czas spowiedzi wielkanocnej zaczął się Środą Popielcową, a skończy Uroczystością Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca. Bardzo zachęcamy, by przystępować do sakramentu pokuty, aby dopełnić obowiązku wynikającego z przykazania kościelnego. Okazja do spowiedzi świętej każdego dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą. Nie lekceważmy daru Miłosierdzia Bożego! Niech to będą dobrze przygotowanie spowiedzi. Skorzystajmy z pomocy, by dobrze przeprowadzić rachunek sumienia. 

9. Z kalendarza liturgicznego:
-09 maja (pn.) uroczystość, Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski, uroczystość przeniesiona z 08 V  
-14 maja (sob.) święto, Św. Macieja, Apostoła

10. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę i czwartek od 09:00-10:00.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
Szczęść Boże!

Zapowiedzi przedślubne:
4/2022/II 
Andrzej Zakrzewski  st. wol.- par. św. Jakub Ap. Tuchola
Karolina Hańska   st. wol. – par. św. Jakub Ap. Tuchola

Do domu Ojca w niebie odeszli: Bożena Zielińska                                   04.05.

Udostępnij

Skip to content