Zapraszamy do zapoznania się z Ogłoszeniami Duszpasterskimi na III Niedzielę Wielkanocną 01.05.2022 r.

1. Co jest sednem chrześcijańskiej wiary? Nie ma wątpliwości: prawda o zmartwychwstaniu Jezusa. To wydarzenie pozwoliło Apostołom spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. W trzecią niedzielę wielkanocną ciąg dalszy świadectw o zmartwychwstaniu. Także tych pośrednich, ukazujących niesamowitą odwagę do niedawna zalęknionych uczniów. Oni naprawdę w to wierzyli.

Pamiętając o Jezusie pytającym Piotra o miłość warto się zastanowić, czy przypadkiem nie zamieniamy naszej wiary w moralizatorstwo. Ciągłe wytykanie błędów komuś, kto doskonale o nich wie, ciągłe napominanie, gromienie albo i gderanie raczej nikogo nie zmieni. Zmienia życzliwość, delikatność w podchodzeniu do ludzkich słabości…

2. W trzecią niedzielę wielkanocną rozpoczynamy ogólnopolski Tydzień Biblijny
i przeżywamy Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
Wzywa nas do tego sam zmartwychwstały Chrystus, który – jak mówi Ewangelia – dołączył do uczniów idących z Jerozolimy do Emaus i wyjaśniał im Pisma. Chciał bowiem, aby odkryliw ukrzyżowanym Nauczycielu zwycięskiego Mesjasza – Króla. Uwielbiajmy Boga za to wielkie, zbawcze zwycięstwo Jezusa nad grzechem świata i nad śmiercią.
A zmartwychwstałego Pana prośmy, aby zechciał iść także z nami drogą naszych zmagań, cierpień, i codziennej pracy i służby – i jak uczniom idącym do Emaus raczył wyjaśniać nam, co w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach – a nade wszystko w Ewangeliach i pismach apostolskich – odnosi się do nas, Jego współczesnych uczniów żyjących w świecie bluźnierstw i buntu względem świętej wiary. W tych intencjach módlmy się dzisiaj i przez cały Tydzień Biblijny, który z Jego łaski rozpoczynamy.

3. Rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

4. Pojutrze, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze jak w każdą niedzielę.
O godz. 10.00 Msza św. za naszą Ojczyznę i Miasto z racji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i w intencji władz Tucholi.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W Pierwszy czwartek miesiąca Msza św. połączona z modlitwami o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź o godz. 08.00 i 16.30. Natomiast w Kiełpinie o 15:00. Msza św. pół godziny później.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. Proboszcz w piątek (06.05)
od godz. 9:00 miasto. Ks. wikariusz w sobotę (07.05) chorych w Kiełpinie i Wiśniówce od godz. 9:00, a wszystkich pozostałych UWAGA ZMIANA, wyjątkowo w czwartek (05.05)już od godz. 9:00.

7. Za dwa tygodnie (15 maja) odbędzie się I Komunia św., o godz. 12:00. Prosimy aby kościół podczas tej mszy został wyłącznie do dyspozycji dzieci komunijnych, ich rodziców i zaproszonych gości.

8. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych ( z Grupy I) w sobotę (07.05) na Mszy Św. o godz. 17:00. Wszystkich POZOSTAŁAYCH kandydatów zapraszamy na dowolną Mszę św. w NIEDZIELĘ! W sobotę przychodzi tylko wskazana grupa.

9. Przypominamy, że czas spowiedzi wielkanocnej zaczął się Środą Popielcową, a skończy Uroczystością Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca. Bardzo zachęcamy, by przystępować do sakramentu pokuty, aby dopełnić obowiązku wynikającego z przykazania kościelnego. Okazja do spowiedzi świętej każdego dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą. Nie lekceważmy daru Miłosierdzia Bożego! Niech to będą dobrze przygotowanie spowiedzi. Skorzystajmy z pomocy, by dobrze przeprowadzić rachunek sumienia.                                                                                          

10. Z kalendarza liturgicznego:
-02 maja (pn.) – wspomnienie, Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
-03 maja (wt.) uroczystość, NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski
-04 maja (śr.) wspomnienie, Św. Floriana, męczennika
-06 maja (pt.) święto,  Śś. Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów
-07 maja (sob.) I Sobota miesiąca

11. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na rekolekcje pt. „Wspaniała wieść dla wszystkich!”, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Pelplińskiej w Białogórze w dniach 6-8 maja 2022 r. Zapisy poprzez formularz internetowy, który jest dostępny na stronie www.dombialogora.pl.

12. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę i czwartek od 09:00-10:00. 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.Szczęść Boże!
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz, Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz            

Chrzest święty przyjęli: Hubert Korytowski                                    

Do domu Ojca w niebie odeszli: Grażyna Gapińska                             20.04.

Zapowiedzi przedślubne:
4/2022/I 
Andrzej Zakrzewski  st. wol.- par. św. Jakub Ap. Tuchola
Karolina Hańska   st. wol. – par. św. Jakub Ap. Tuchola

Udostępnij

Skip to content