Zapraszamy do zapoznania się z Ogłoszeniami Duszpasterskimi na II Niedzielę Wielkanocną 24.04.2022 r.

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002).
2. Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 78 Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji przed kościołem zbiórka do puszek na cele charytatywne. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy dzisiaj odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu.
3. Z racji na przypadającą oktawę wielkanocną uroczystość ku czci św. Wojciech została przesunięta z 23 na 26 kwietnia. Zatem odpust w kościele filialnym w Kiełpinie ku czci św. Wojciecha został przeniesiony na wtorek, 26 kwietnia o godz. 18:00.
4.
Na kolejne spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami zapraszamy do naszej świątyni w sobotę 30 kwietnia o godz. 09:00.   
Rodzice dzieci przygotowujących się do I komunii świętej mogą zakupić w zakrystii książeczki do nabożeństwa lub nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Dzieci, które nie otrzymały na katechezie Formuły spowiedzi, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.
5. Przypominamy, że czas spowiedzi wielkanocnej zaczął się Środą Popielcową, a skończy Uroczystością Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca. Bardzo zachęcamy, by przystępować do sakramentu pokuty, aby dopełnić obowiązku wynikającego z przykazania kościelnego. Okazja do spowiedzi świętej każdego dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą. Nie lekceważmy daru Miłosierdzia Bożego! Niech to będą dobrze przygotowanie spowiedzi. Skorzystajmy z pomocy, by dobrze przeprowadzić rachunek sumienia. 
6. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych ( z Grupy II)  w sobotę (07.05) na Mszy Św. o godz. 17:00. Wszystkich POZOSTAŁAYCH kandydatów zapraszamy na dowolną Mszę św. w NIEDZIELĘ! W sobotę przychodzi tylko wskazana grupa.
7. Przyszła Niedziela jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną rozpoczynającą XIV Tydzień biblijny ( 1-8 V w Polsce).
8. Z kalendarza liturgicznego:
-25 kwietnia (pn.) – święto  Św. Marka Ewangelisty; Dzień modlitw o urodzaje;
                                    10 rocz. śmierci bp. Pelplińskiego Jana  Bernarda SZLAGI RiP
-26 kwietnia (wt.) uroczystość  Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego      
                                                         patrona Polski ( uroczystość przeniesiona z 23.IV)
-29 kwietnia (pt.) święto  Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, patronki Europy

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę
i czwartek od 09:00-10:00.
10. Życzymy Bożej pomocy od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech nasz rodzinny dom będzie domowym Kościołem, w którym jest modlitwa, zgoda i życzliwość,
a Miłosierdzie Boże niech przyniesie nadzieję na lepsze jutro. Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.  Szczęść Boże!                                           
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz, Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz             

WPLATY I DAROWIZNY NA CELE KULTU RELIGIJNEGO
Rzymskokatolicka Parafia p. w. Świętego Jakuba Apostoła
Plac Wolności 30. 89 – 500 Tuchola
SGB Bank Spółdzielczy O/Tuchola
Nr: 44 8174 0004 0017 9184 2000 0001.
Tytułem: „DAR NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”
CARITAS nr konta:
SGB Bank Spółdzielczy O/Tuchola
Nr: 37 8174 0004 0017 9067 2000 0001.

Biuro Parafialne
Plac Wolności 30
Tel. 52 334 35 23
Czynne w poniedziałek i piątek od 16:00 do 16:30
Wtorek, Środa, Czwartek 9:00 do 10:00

Zapowiedzi przedślubne:
3/2022/III Mateusz Kucharski, st. wol.- par. św. Józefa Rzem. Bydgoszcz
                Agnieszka Morżak      st. wol.- par. św. Józefa Rzem. Bydgoszcz

Chrzest święty przyjęli: Ludmiła Mews     
Do domu Ojca w niebie odeszli: Jan Gontarz                            14.04.                              

Udostępnij

Skip to content