Zapraszamy do zapoznania się ogłoszeniami duszpasterskimi na V Niedzielę Wielkiego Postu – 03.04.2022 r.

1. Bóg nie jest aptekarzem, który za każdy grzech musi skrupulatnie wymierzyć odpowiednią karę. Potrafi wybaczyć. Najważniejszym nie jest więc, by wyrównywać z Bogiem rachunki, ale by zawsze Go kochać. To chyba główna myśl czytań tej, piątej już niedzieli Wielkiego Postu.
2. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz dla uczniów szkół podstawowych:
Nr 1 w Tucholi i SP w Kiełpinie. Nauki rekolekcyjne w czasie naszych tegorocznych ćwiczeń duchowych głosi ks. Piotr Stoltman – proboszcz z Wielkiej Kloni.  Od jutra do środy zapraszamy na ciąg dalszy.
W poszczególne dni gromadzimy się według następującego harmonogramu:
o godz.08:30 kl. 1-3; 09:30 kl. 4-8; 11:00 – SP w Kiełpinie;
17:00 – dorośli i młodzież. Środa będzie dniem wdzięczności dla rekolekcjonisty, którą wyrazimy przez złożenie ofiar na tacę. Otoczmy płaszczem modlitwy ten święty czas, aby zaowocował naszym nawracaniem się i przybliżaniem się do Chrystusa.
3. Trwa Wielki Post. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej – w kościele parafialnym o godz. 17:00, i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 17:00. Przypominamy również, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
4. Na prośbę Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi w przyszła niedzielę (10.04) przed kościołem odbędzie się kwesta charytatywna pod nazwą „Pola Nadziei – Pomoc dla chorych „.
5. W czwartek – I czwartek miesiąca. W praktyce najlepszym przeżyciem tego dnia jest uczestnictwo we Mszy św., przyjęcie komunii świętej w duchu dziękczynienia za otrzymane dary oraz w intencji tych, którzy z różnych powodów nie mają dostępu do Mszy Świętej lub zaniedbali praktykę częstej Komunii św.
6. Zgodnie z wcześniej zapowiadaną zmianą, ksiądz wikariusz odwiedzi chorych z przedświąteczną posługą w bieżącym tygodniu. W sobotę (09.04) chorych w Kiełpinie i Wiśniówce od godz. 9:00, a wszystkich pozostałych w środę(06.04), ale już od godz. 11:00.
7. Rodzice dzieci przygotowujących się do I komunii świętej mogą zakupić w zakrystii książeczki do nabożeństwa lub nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Dzieci, które nie otrzymały na katechezie Formuły spowiedzi, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii. Jednocześnie informujemy, że spotkania formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców rozpoczną się bezpośrednio po świętach wielkanocnych. O szczegółach poinformujemy.
8. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych ( z Grupy II) w sobotę (09.04) na Mszy Św. o godz. 17:00. Wszystkich POZOSTAŁAYCH kandydatów zapraszamy na dowolną Mszę św. w NIEDZIELĘ! W sobotę przychodzi tylko wskazana grupa.
9. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dal dzieci i młodzieży:  „Piękna nasza Polska cała”
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII szkół podstawowych.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem https://konkursydladzieci.eu/zobacz/piekna-nasza-polska-cala-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-i-mlodziezy-2022 – znajdują się w nim szczegółowe informacje konieczne do zgłoszenia prac uczestników.
Prace przyjmowane są do 14 maja 2022r.
10. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę
i czwartek od 09:00-10:00.  
11. Wzorem ubiegłych lat przystępujemy do ogólnopolskiej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Skarbonki każdy możne zabrać sprzed ołtarza lub spod chóru (nie tylko dotyczy to dzieci!). W  tym roku – w myśl decyzji Księdza Biskupa Diecezjalnego – jest to pomoc dla ludności ukraińskiej. Akcję podsumujemy w Niedzielę Palmową, kiedy przyniesiemy skarbonki. Dzieci, które pragną uczestniczyć w losowaniu nagród diecezjalnej Caritas, prosimy, aby na wewnętrznej stronie skarbonki zapisały swoje imię i nazwisko, numer szkoły i klasy oraz nazwę naszej parafii.
12. Z kalendarza liturgicznego:
-03 kwietnia (nd.) Imieniny Księdza Biskupa RYSZARDA Solenizantowi życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i Patrona na każdy dzień, a także życzliwości i dobroci.
13. Myślą, modlitwą i serdecznym uczuciem ogarniamy wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Gości. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego spokojnego tygodnia.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz,
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz         

Chrzest święty przyjęli: Wojciech Knitter; Lidia Andrzejewska                                    
Zapowiedzi przedślubne:

1/2022/I Łukasz Michalski st. wol.- par. św. Jakub Ap. Tuchola
Wiktoria Kiedrowicz   st. wol. – par. św. Jakub Ap. Tuchola
2/2022/I Bartosz Giersz   st. wol.- par. św. Jakub Ap. Tuchola
Sylwia Kortas     st.   wol. – par. św. Mateusza Ap. i Ew. Zdroje

Do domu Ojca w niebie odeszli:
Edmund Szeffs 25.03.                                                                                                                                                                

Udostępnij

Skip to content