Zapraszamy do zapoznania się z Ogłoszeniami Duszpasterskimi na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 27.03.2022 r.

1. Często wierzący nie doceniają skarbu, który mają. Wydaje im się, że niewierzący mają się lepiej, bo więcej im wolno. Tak jak starszy syn z ewangelicznej przypowieści. To dlatego są tak rozgoryczeni, gdy nawracającym się przyznawane są wszelkie chrześcijańskie przywileje – nie tylko możliwość przystępowania do komunii, ale nawet kościelny pogrzeb z wszystkimi uroczystościami. Tymczasem to, że grzesznicy się nawracają powinno nam uzmysławiać gdzie jest lepiej. Trzeba po prostu przestać traktować swoje wierne trwanie przy Bogu jako uciemiężenie.
W domu Ojca jest dobrze. A przygody młodszego syna nie są warte przeżycia. „Wszystkiego trzeba doświadczyć” mawiają niektórzy. Ale bardzo wąsko owo „wszystko” rozumieją. Gdy widzimy, że za uciechy trzeba płacić upokarzającą pracą i głodem widać, że nie warto było tego zakazanego owocu kosztować.

2. Trwa Wielki Post. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej – w kościele parafialnym o godz. 17:00,  i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 17:00. Przypominamy również, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

3. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz dla uczniów szkół podstawowych: Nr 1 w Tucholi i Kiełpinie rozpoczniemy za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu.
Od poniedziałku do środy
zapraszamy:
o godz. 8:30 kl. 1-3; 9:30 kl. 4-8; 11:00 – SP w Kiełpinie; 17:00 – dorośli i młodzież.

4. Spowiedź świętą wielkanocną – dla całej parafii, z udziałem zaproszonych spowiedników – odbędziemy 02 kwietnia w następujących godzinach: 09:00 – 10:00; 15:00 – 16:00 i 16:30 – 17:00. Natomiast w Kiełpinie od 15:00 do 15:20.

5. Bóg Zapłać za ustawicznie składane ofiary do puszki znajdującej się pod chórem na Pomoc Ukrainie. Uzbierane środki są wykorzystane w akcji Caritas Diecezjalnej, która zobligowała każdą parafię do przygotowania paczek, które zostaną wysłane na Ukrainę. Trafią one bezpośrednio do ukraińskiej rodziny. Jedna paczka zawiera 35 produktów, określonych w nadesłanym spisie, które mają zapewnić przetrwanie przez tydzień.

6. Dziś zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z góry dziękujemy za złożone ofiary. Dzięki nim będziemy mogli przygotować godny wystrój, by dobrze, w skupieniu i refleksji przeżywać Święte Triduum Paschalne i święta Wielkanocne w naszym Kościele.

7. W piątek – 1 kwietnia – I piątek miesiąca. Spowiedź w kościele parafialnym o godz. 8:00 i 16:30. W kościele filialnym w Kiełpinie o godz. 15:00; o 15:30 Msza Św.

8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. Proboszcz w piątek (01.04) od godz. 9:00 miasto. Ks. wikariusz UWAGA ZMIANA  dopiero w przyszłą sobotę (09.04) chorych w Kiełpinie i Wiśniówce od godz. 9:00, a wszystkich pozostałych w środę, ale również następnego tygodnia (06.04) już od godz. 11:00.

9. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego:  „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII szkół podstawowych. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem www.sp23.lublin.pl – znajdują się w nim szczegółowe informacje konieczne do zgłoszenia prac uczestników. Prace przyjmowane są do 8 kwietnia 2022r.

10. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę i czwartek od 09:00-10:00.

11. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych ( z Grupy I) w sobotę (02.04) na Mszy Św. o godz. 17:00. Wszystkich POZOSTAŁAYCH kandydatów zapraszamy na dowolną Mszę św. w NIEDZIELĘ! W sobotę przychodzi tylko wskazana grupa.

12. Wzorem ubiegłych lat przystępujemy do ogólnopolskiej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Skarbonki każdy możne zabrać sprzed ołtarza lub spod chóru (nie tylko dotyczy to dzieci!). W  tym roku – w myśl decyzji Księdza Biskupa Diecezjalnego – jest to pomoc dla ludności ukraińskiej. Akcję podsumujemy w Niedzielę Palmową, kiedy przyniesiemy skarbonki. Dzieci, które pragną uczestniczyć w losowaniu nagród diecezjalnej Caritas, prosimy, aby na wewnętrznej stronie skarbonki zapisały swoje imię i nazwisko, numer szkoły i klasy oraz nazwę naszej parafii.

13.Myślą, modlitwą i serdecznym uczuciem ogarniamy wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Gości. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego spokojnego tygodnia.
Ks. Jan Pałubicki Proboszcz, Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz

Udostępnij

Skip to content