Zapraszamy do zapoznania się Ogłoszeniami Duszpasterskimi na II Niedzielę Wielkiego Postu 13.03.2022 r.

1. Życie nie zawsze rozpieszcza. Bywają w nim okresy bardzo trudne. Jak sen Abrama pełen lęków i ciemności. Jak doświadczenie uczniów widzących ukrzyżowanego Mistrza. Wtedy trzeba wracać do swoich Taborów. Do chwil, w których w namacalny sposób doświadczyło się bliskości czy przychylności Boga. Trzeba też spojrzeć wtedy na życie z perspektywy, którą proponuje święty Paweł: „nasza ojczyzna jest w niebie”. My, pielgrzymujący na ziemi wyczekujemy Zbawcy. W chorobie tego, który nasze nędzne, poniżone  ciała może przemienić na wzór swego ciała uwielbionego.

W poczuciu krzywdy tego, który może sobie podporządkować wszystko, nawet ludzi najbardziej gardzących Jego władzą. Trzeba wierzyć, że Bóg o nas nie zapomniał. Tylko po radosnym czasie Galilei prowadzi nas do naszej Jerozolimy, na nasz krzyż, przez który przyjdzie nam przejść do zmartwychwstania.

Modlitwa przemienia. Sprawia, że twarz jaśnieje. Co widać na naszych twarzach?
Że żyjemy w bliskości Boga? Albo któryś z grzechów głównych? Na twarzy człowieka faktycznie dość często odbija się to, co siedzi w jego sercu.

2. Tradycyjnie dzisiejsza, II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pomagamy misjom modlitwą, ofiarowanym cierpieniem oraz ofiarami, które pozwalają misjonarzom pełnić posługę miłosierdzia. Ofiary zbierane dziś do puszek będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Dziękujemy za wsparcie.

3. Wzorem ubiegłych lat przystępujemy do ogólnopolskiej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Skarbonki każdy możne zabrać sprzed ołtarza lub spod chóru (nie tylko dotyczy to dzieci!). W  tym roku – w myśl decyzji Księdza Biskupa Diecezjalnego – jest to pomoc dla ludności ukraińskiej. Akcję podsumujemy w Niedzielę Palmową, kiedy przyniesiemy skarbonki. Dzieci, które pragną uczestniczyć w losowaniu nagród diecezjalnej Caritas, prosimy, aby na wewnętrznej stronie skarbonki zapisały swoje imię i nazwisko, numer szkoły i klasy oraz nazwę naszej parafii.

4. Nabożeństwa Wielkopostne:
* Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00
* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00

Na mocy decyzji papieża Pawła VI jest możliwość uzyskania raz dziennie odpustu zupełnegoza odprawienie Drogi Krzyżowej. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w jakimkolwiek kościele lub kaplicy na terenie Polski – wierny zyskuje odpust zupełny raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu.

5. Przyszłotygodniowa taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę i czwartek od 09:00- 10:00.

7. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych ( z Grupy I) w sobotę (19.03) na Mszy Św. o godz. 17:00.

8. Parafia św. Bartłomieja w Tucholi zaprasza na „Pielgrzymkę na Lubelszczyznę”. Program wyjazdu: Sandomierz – Zamość – Zwierzyniec – Krasnystaw – Lublin – Nałęczów – Kazimierz Dolny. Termin: 2-5.05.2022. Koszt: 1150 zł.

9. Z kalendarza liturgicznego:
-13 marca (ndz.) rocznica wyboru papieża FRANCISZKA (2013) – zachęcamy do modlitwy w intencji Ojca Świętego
– 19 marca (sob.) uroczystość Św. JÓZEFA, Oblubieńca NMP – dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję W Kościele, rodzinach i świecie

10. Życzymy wiele łask Bożych w nadchodzącym tygodniu zawierzając wszystkich opiece Matki Bożej i św. Józefa oraz naszego parafialnego Patrona – św. Jakuba. Pamiętając w szczególności o wszystkich Solenizantach tego tygodnia!   

Ks. Jan Pałubicki Proboszcz, Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz

Chrzest święty przyjęli: Laura Gnacińska                                      
Do domu Ojca w niebie odeszli:
Anna Kiełbasa 05.03.
Barbara Sprengel     09. 03

Udostępnij

Skip to content