Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami duszpasterskimi na VII Niedzielę Zwykłą 20.02.2022 r.

1. „Miłujcie nieprzyjaciół” łatwo powiedzieć. Znacznie trudniej wprowadzić w życie.
I nie chodzi tylko o to, że człowiek zwyczajnie chce czasem wyrównać rachunki albo
i  odpłacić za krzywdy w trójnasób, ale że często wydaje mu się, że jeśli tego nie zrobi będzie współwinny panoszącemu się złu. Mówi się o tym „dać nauczkę”. Trudno takiemu myśleniu odmówić całkiem racji. Wobec zła chyba nie powinno się być bezczynnym. Tyle że kochać nieprzyjaciół nie oznacza bezczynności, ale działania inne, niż podsuwa logika odwetu i karania. I o tym są czytania tej niedzieli.
2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii adorację Najświętszego Sakramentu poprzedzającą Wielki Post (dawne nabożeństwo 40-to godzinne). Nabożeństwo to polega na modlitwie przed wystawionym Jezusem w Eucharystii dla upamiętnienia czasu, jaki według tradycji ciało Zbawiciela było złożone w grobie. Zechciejmy przyjść do Kościoła, by włączyć się w adorację i choć kilka minut poświęcić na osobistą modlitwę.                                                              
3. Również od przyszłej niedzieli, w dniach 27 II – 05 III będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to okres w polskim Kościele katolickim, który ma zachęcić wiernych do umiarkowanego picia alkoholu oraz całkowitej abstynencji podczas wielkiego postu. Inicjatywa ta przypada bowiem w ostatnią niedzielę przed Popielcem, a jej tradycja sięga 1968 roku. Wydarzenie nawiązuje do tradycji chrześcijańskiej wynagradzania za grzechy, które zostały popełnione w czasie karnawału.
4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych ( z Grupy II) 
w sobotę (26.02) na Mszy Św. o godz. 17:00. Następnie spotkanie formacyjne.
5. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.
6. Informujemy i zapraszamy do skorzystania z rekolekcji sprzyjających wzmacnianiu więzi małżeńskiej. Odbędą się w dniach  11-13 marca 2022 r.
w Białogórze. Więcej informacji znajduje się na: www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl
7. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę
i czwartek od 09:00-10:00.
8. Z kalendarza liturgicznego:
– 22 lutego (wt.) święto  Katedry św. Piotra, Apostoła – można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła katedralnego tego dnia
– 23 lutego (śr.) wspomnienie, Św. Polikarpa, biskupa i męczennika 
9. Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom naszej Parafii życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa.                                                                                                                       

Wasi Duszpasterze

Ks. Jan Pałubicki Proboszcz tel. 52 334 35 23
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz 52 334 31 44

Udostępnij

Skip to content