Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami duszpasterskimi na VI Niedzielę Zwykłą 13.02.2022 r.

1. Główną myślą Liturgii Słowa jest to, że człowiek nie powinien zbytnio nadziei pokładać w sobie. Jego życie, jego los w głównej mierze zależą od Boga, dawcy wszystkiego. To bardzo ważne w czasach,  gdy wielu ludzi nie potrzebuje Boga, gdyż uważają się za samowystarczalnych.
Pierwsze i trzecie czytanie tej niedzieli to dobitne wezwanie, by liczyć się z Bogiem. Komu Bóg nie jest potrzebny, kto uważa się za samowystarczalnego, wcześniej czy później boleśnie się o tym przekona, że prawie nic od niego samego nie zależy.
Że tak naprawdę zawsze był, jest i będzie w ręku Boga.  Zadufanie w sobie jest po prostu strasznie krótkowzroczne.
Natomiast Ewangelia tej niedzieli to dość przerażające (w sensie wywołujące przerażenie zapowiadanymi karami) wołanie Jezusa o to, by los bliźniego nie był nam obojętny; byśmy nie zamykali się w swoim ciepełku, w samozadowoleniu, ale dostrzegali też potrzeby bliźnich.
2. W ubiegłym roku Biskup Ryszard zaapelował do całej diecezji o wsparcie remontu budynków seminarium. Dwa razy w ubiegłym roku kolekta zebrana w każdym kościele naszej diecezji została przekazana na ten cel. Cały czas jednak pojawiają się również nowe wyzwania i prace do wykonania, które wcześniej nie były planowane, a okazują się konieczne. W związku z powyższym, kolekta z dzisiejszej niedzieli oraz z 12 czerwca br. będą przeznaczone na potrzeby remontu naszego Seminarium Duchownego. Polecamy je Waszej ofiarności. Ksiądz biskup diecezjalny za wsparcie wszystkim składa serdeczne „Bóg zapłać!”
3. Jutro (14 II) wspominamy ŚW. CYRYLA I METODEGO, Patronów Europy. Za ich wstawiennictwem módlmy się w intencji całej Europy, aby nie zapominała o swoich chrześcijańskich korzeniach. Jutro także wspominamy ŚW. WALENTEGO, Patrona zakochanych. Módlmy się także w intencji narzeczonych i wszystkich małżeństw, aby swoją miłość budowali na Bożych przykazaniach.
4. Informujemy i zapraszamy do skorzystania z rekolekcji sprzyjających wzmacnianiu więzi małżeńskiej. Odbędą się w dniach  11-13 marca 2022 r. w Białogórze. Więcej informacji znajduje się na: www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl
5. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.
6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę i czwartek od 09:00-10:00.
7. Z kalendarza liturgicznego:
– 14 lutego (pn.) święto, Śś. CYRYLA mnicha i METODEGO biskupa, patronów Europy
8. Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom naszej Parafii życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa.                                                                                                                       

Wasi Duszpasterze

Ks. Jan Pałubicki Proboszcz tel. 52 334 35 23
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz 52 334 31 44

Udostępnij

Skip to content