Zapraszamy do zapoznania się z Ogłoszeniami Duszpasterskimi na IV Niedzielę Zwykłą – 30.01.2022 r.

1. Słuchając Ewangelii o odrzuceniu Jezusa przez jego ziomków chrześcijanie wszystkich czasów powinni pytać się o swoją wierność wobec Bożych planów. Żyjemy w społeczeństwie tradycyjnie chrześcijańskim. I nam może się przydarzyć, że w imię wierności jakieś przyjętej przez nas wizji chrześcijaństwa, odrzucamy prawdziwe orędzie Jezusa Chrystusa. A proroków, którzy wykazują nam błędy chcielibyśmy strącić w przepaść. Jeśli nie dosłownie, to na pewno w otchłań potępienia.
2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. Podczas każdej Mszy Św. nastąpi poświęcenie Gromnic. Na Mszę o godz. 17:00, przychodzą dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej ze świecami do poświęcenia. Mogą to być świece od chrztu św. lub nowo zakupione.
3. Święto Ofiarowania Pańskiego, jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy zatem o wszystkich realizujących swoje powołanie służby Panu Bogu w Zakonach i Instytutach świeckich. Kolekta przeznaczona na zakony klauzulowe.
4. W czwartek w liturgii wspominamy św. Błażeja, Patrona w chorobach gardła. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo świecami. Jednocześnie, jest to dzień modlitw o właściwe korzystanie z daru mowy.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa tych dni. W piątek spowiedź w kościele parafialnym o godz. 8:00 i 16:30. W kościele filialnym w Kiełpinie o godz. 15:00, a o 15:30 Msza Św. Prosimy, aby Rodzice w sposób szczególny przypomnieli Młodzieży, przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania, o nabożeństwach pierwszych piątków.
6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek spowiedź w kościele parafialnym o godz. 8:00 i 16:30. W kościele filialnym w Kiełpinie o godz. 15:00; o 15:30 Msza Św.
7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. Proboszcz w piątek (04.02) od
godz. 9:00 miasto. Ks. wikariusz w sobotę (05.02) chorych w Kiełpinie i Wiśniówce od godz. 9:00, a wszystkich pozostałych już w środę (02.02) od godz. 13:00.
8. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę
i czwartek od 09:00-10:00. 
9. Z kalendarza liturgicznego:
– 31 stycznia (pn.) wspomnienie  Św. Jana Bosko, prezbitera
– 02 lutego (śr.) święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
– 05 lutego (sob.) wspomnienie, Św. Agaty, dziewicy i męczennicy; I Sobota miesiąca
10. Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom naszej Parafii życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej
i Św. Józefa.                                                                                                                       

                                                                                                                 Wasi Duszpasterze

ROK ŚWIĘTY JAKUBOWY
(1 stycznia 2021 r. – 31 grudnia 2022 r.)Przypominamy, że Decyzją papieża Franciszka Rok Święty Jakubowy – z powodu pandemii koronawirusa – potrwa wyjątkowo dwa lata (2021, 2022).

Rok Święty Compostelański według tradycji i ustaleń Stolicy Apostolskiej rozpoczyna się w roku, w którym 25 lipca – wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Jakuba Większego – przypada w niedzielę. Tak było w roku ubiegłym. Dlatego powinien zakończyć się 31 grudnia 2021 roku, lecz ze względu na pandemię COVID-19 i ograniczenia epidemiologiczne papież Franciszek zdecydował się przedłużyć jubileusz do 2022 roku. W związku z tym – jak czytamy w komunikacie – Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego wszystkim wiernym, którzy do dnia 31 grudnia 2022 r., odrywając się w duchu od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawiedzą w formie pielgrzymki kościół stacyjny i pobożnie wezmą tam udział w obchodach jubileuszowych lub przynajmniej przez odpowiednio długi czas pozostaną na pobożnym rozmyślaniu, kończąc je Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Jakuba Większego, Apostoła. Osoby w podeszłym wieku, chorzy oraz wszyscy, którzy z ważnej przyczyny nie mogą opuścić domu, mogą w równym stopniu uzyskać odpust zupełny, wzbudziwszy w sobie niechęć wobec jakiegokolwiek grzechu oraz intencję wypełnienia, skoro tylko będzie to możliwe, trzech zwyczajnych warunków, jeśli przed jakimkolwiek obrazem Świętego będą się łączyć duchowo
z obchodami jubileuszowymi, poleciwszy miłosierdziu Bożemu swoje modlitwy, cierpienia lub niedogodności własnego życia – brzmi komunikat.

Udostępnij

Skip to content