Zapraszamy do zapoznania się ogłoszeniami na III Niedzielę Zwykłą 23.01.2022 r.

1. Decyzją Ojca Świętego Franciszka dzisiejsza – III Niedziela Zwykła – od dwóch lat obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Sięgnijmy dziś w naszych domach po tekst Biblii, czytając i rozważając kilka zdań Boga do nas.
2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).
3. We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.
4. Zakończyliśmy, z Bożą pomocą, zaplanowaną kolędę – odwiedziny duszpasterskie. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować w imieniu własnym i Służby Liturgicznej wszystkim Parafianom, którzy nas przyjęli po kolędzie. Wszyscy wiemy w jak trudnym czasie przeżywaliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie. Tym bardziej dziękujemy za bardzo życzliwą, serdeczną i radosną atmosferę spotkań kolędowych. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które przygotowały posiłki w czasie kolędy. Wyrazy wdzięczności kierujemy ku tym rodzinom, które nie mogły nas przyjąć w domu, ale zachowały z nami duchową łączność i materialną jedność. Dziękujemy także za informacje o niemożności kolędy w domu. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane przy kolędzie kapłanom, Panu kościelnemu i ministrantom. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary na nasz kościół św. Jakuba.
5. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, a chciałby jeszcze otrzymać Boże błogosławieństwo kolędowe, będzie to możliwe w poniedziałek 24 stycznia. Zapraszamy o godzinie 17:00 na Mszę świętą rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w swoim domu. Msza święta będzie zarówno w ich intencji, jak i rodzin, które odwiedziliśmy w czasie kolęd.
6.Do 28 stycznia włącznie biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00 – 9.30.
Do tego czasu również Msze święte w ciągu tygodnia będziemy odprawiali tylko z rana, o godzinie 8.30, a w czwartek i piątek, dodatkowo o 8:00.
7. W sobotę, 29 stycznia przypada 102. rocznica powrotu Tucholi do macierzy. Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi o godz. 10:00.    
8. Z kalendarza liturgicznego:
-24 stycznia (pn.) wspomnienie  Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
-25 stycznia (wt.) święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła
-26 stycznia (śr.) wspomnienie Śś. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
-28 stycznia (pt.) wspomnienie  Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
9. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom życzymy udanych ferii i opieki Matki Bożej oraz szczęśliwego powrotu.

Chrzest święty przyjęli: Zoja Guzelak;

Do domu Ojca w niebie odeszli:
Janina Łońska                   12.01                                                           
Maria Klaisa                     19.01

Udostępnij

Skip to content